پنجشنبه 25 شهریور 1395 / 06:22|کد خبر : 958|گروه : اجتماعی

مدیر شبکه بهداشت و درمان دهگلان:

آزمایشگاه دهگلان با دو شیفته کاری در روز بیشتر از 100 نفر پذیرش دارد

آزمایشگاه دهگلان با دو شیفته کاری در روز بیشتر از 100 نفر پذیرش دارد

مدیر شبکه بهداشت و درمان دهگلان گفت:آزمایشگاه دهگلان با دو شیفته کاری در روز بیشتر از 100 نفر پذیرش دارد.


آرام خالدیان مدیر شبکه بهداشت ودرمان دهگلان در گفتگو با خبر نگار دهگلان شیدا اظهار داشت: ظرفیت پذیرش آزمایشگاه شهرستان دهگلان حدود 40 نفر بود که با وجود نیاز شهرستان، در حال حاضر آزمایشگاه دو شیفته کار می کند و بیشتر از 100 نفر دروز پذیرش دارد.


وی افزود: قبلا آزمایشگاه خصوصی در شهرستان وجود داشت که مردم به خاطر هزینه بالا مراجعه نمی کردند اما در سایه طرح تحول سلامت، پیگیریهای لازم انجام شده است و مردم بزودی از این امکان بهره مند خواهند شد.


وی  از احداث کلینکب تخصصصی وویژه طی 6 ماه آینده در این شهرستان خبرداد وگفت: قرار است با همکاری علوم پزشکی کردستان کلینیک ویژه تخصصی با 750 متر مربع زیربنا در محوطه بیمارستان جدید این شهرستان احداث شود.


خالدیان گفت:اعتبار تخصیصی برا احداث این کلینیک 13 میلیارد ریال است که به سرعت کار جلو می رود و حدود 6 ماه آینده آماده تحویل می شود و احداث این کلینیک می تواند مکمل بیمارستان جدید باشد.


وی  با اظهار امیدواری در راه اندازی پایگاه فوریتهای پزشکی قروچای طی دوماه آینده گفت: پایگاه فوریتهای پزشکی قروچای مستقیما تحت نظر فوریتهاست و آمبولانس مورد نیاز برای راه اندازی نیز آماده است که اگر این پایگاه راه اندازی شود می تواند جاده حسین آباد را که تصادف خیز است پوشش دهد.


خالدیان  افزود: اواخر اسفند سال 94 برای پایگاه جاده ای بلبان آباد همین کار انجام شد و آمبولانس نیز آماده است اما به علت اینکه در مور قرارداد نیروها هنوز مکانیسم پرداخت ها مشخص نشده است راه اندازی نشده است که منتظر دستور وزارتخانه هستیم.


مدیر شبکه بهداشت ودرمان دهگلان وجود سونوگرافی که یکی از دغدغه دهای مردم شهرستان است گفت: با پیگیری و جدیتی که انجام شد توانستیم دستگاه سونوگرافی با کیفیت بالا را برای بیمارستان تجهیز کنیم که برای این کار مبلغ 2 میلیارد و 300 میلیون ریال هزینه شدهاست.


 وی افزود: در حال حاضر انواع سونوگرافی ها اعم از سونوگرافی رنگی،  NT و غربالگری جنین در بیمارستان انجام می شود که کیفیت بالا و هزینه پایین باعث شده است برای انجام سونوگرافی بیمارانی نیز از سنندج به دهگلان مراجعه کنند.  


وی با اشاره به مرکز بهداشتی درمانی بخش بلبان آباد گفت: فضای مرکز بهداشت این شهر بسیار نامناسب بود وما توانستیم ظرف مدت 42 روز 230 متر مربع به فضای مرکز بهداشتی درمانی بلبان آباد اضافه کنیم و آزمایشگاه را توسعه داده و  تجهیزات هم بهتر شوند.


خالدیان افزود: مرکز بلبان آباد در حال حاضر تمام امکانات پزشکی را دارد و اگر یک دستگاه دیگر به آزمایشگاه آن اضافه کنیم از نظر امکانات با مرکز بهداشت شهرستان دهگلان متناظر خواهد شد.


مدیر شبکه بهداشت ودرمان دهگلان در پایان گفت: ما در حال حاضر مشکل ازدحام جمعیت و کمبود فضا داریم که با انتقال شبکه و مرکز بهداشت به بیمارستان قدیمی و سونوگرافی به بیمارستان قدیمی از این ازدحام کاسته خواهد شد.

 برچسب ها :

ازمایشگاه دهگلانپذیرش بیشتر از100 نفردرروزاحداث کلینیک تخصصی ویژه

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS In Website

::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::