شنبه 16 مرداد 1395 / 07:18|کد خبر : 852|گروه : اجتماعی

فعال محیط زیست دهگلانی/

بازیافت کاغذ نجات درختان است / حفاظت از محیط زیست، حفاظت از زندگیست

بازیافت کاغذ نجات درختان است / حفاظت از محیط زیست، حفاظت از زندگیست

نادری فعال محیط زسیت دهگلانی گفت:هردانش آموز با تحویل یک برگ کاغذ در روز به مدرسه می تواند بیش از 4 هزار درخت را ازقطع شدن نجات دهد.

به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، محمد نادری گفت: بدون شک ریشه ی بسیاری از مشکلات جامعه ی ما، در مشکلات فرهنگی است در واقع، اگر فرهنگ جامعه اصلاح شود و یا آنجا که، نیاز به فرهنگ سازی است، فرهنگ سازی انجام شود در آن صورت نیروی جمعی حاصل از خواست تک تک افراد جامعه، در یک مسیر متحد می شود، و این نیرو آنچنان قوی و موثر است که می تواند هر مشکلی را حل کند.

با همین نیت و در راستای حل بخشی از مشکلات فرهنگی منطقه در زمینه بازیافت منابع با ارزش که به عنوان زباله دور انداخته می شوند، کاری فرهنگی را در اداره آموزش و پرورش شهرستان دهگلان شروع کردیم که علاوه بر ارزش فرهنگی از لحاظ اقتصادی هم، بسیار به صرفه است. در این کار از دانش آموزان همه مدارس خواسته شد تا کاغذهای باطله ی انباشته شده در منازل خود را در مدرسه جمع کنند و ما در اداره آموزش و پرورش به عنوان مجری طرح، همه ی این کاغذهای را با هم جمع کرده و تحویل کارخانه ی بازیافت کاغذ می دهیم و درآمد حاصل از آن را به دانش آموزانی که مشارکت کرده اند هدیه کنیم.

ایده ی این طرح از کجا آمد؟

زمانی که در کتاب شیمی سال اول دبیرستان، بخش مربوط به بازیافت کاغذ را تدریس می کردم، مشاهده کردم که کشور ما در زمینه ی بازیافت کاغذ رتبه ی بسیار پایینی دارد، بنابراین تصمیم گرفتم برای حل این مشکل کاری بکنم مدتی ذهنم درگیر این قضیه بود، تا اینکه متوجه شدم در حدود چهارده میلیون دانش آموز در ایران داریم، اگر هر کدام از آنها، فقط یک برگ کاغذ باطله به مدرسه تحویل دهند، 14 میلیون برگ کاغذ جمع می شود، قبلا می دانستم که برای تولید هر 3000 برگ کاغذ، باید یک درخت قطع شود به این نتیجه رسیدم اگر 14 میلیون، را بر 3000(تعداد برگ به ازای قطع هر درخت) تقسیم کنیم، عدد 4666 به دست می آید، به عبارت دیگر دانش آموزان ایرانی می توانند هر روز 4666 درخت را از بریده شدن نجات دهند، اگر فقط، روزی یک برگ کاغذ باطله به مدرسه تحویل بدهند.

فاز اول طرح در خرداد 94با موفقیت به اتمام رسید و فاز دوم آن در حال اجراست، با توجه به شروع اجرای طرح از بسیاری از همکاران و مدیران مدارس مشارکت کردند.

 

بازیافت کاغذ نجات درختان است

ما با این کار، درختان زیادی از بریده شدن نجات داده ایم، شما هم می توانید با جدا کردن کاغذ های باطله و تحویل آن به مراکز بازیافت یا خریداران محلی، علاوه بر کسب درآمد و ایجاد اشتغال، به داد درختان و طبیعت رسید.

 

انتهایپیام/

 برچسب ها :

بازیافت کاغذجمع آوری کاغذهای باطلهدانش آموزانمدرسهنجات درختان ازقطع شده

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel
::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::