چهارشنبه 30 تیر 1395 / 07:12|کد خبر : 813|گروه : اقتصادی

فرمانداردهگلان در اولین جلسه کار گروه اشتغال شهرستان /

اشتغال پايدار با توسعه رشته‌هاي مهارتي ميسر است

اشتغال پايدار با توسعه رشته‌هاي مهارتي ميسر است

فرماندار دهگلان درجلسه کار گروه اشتغال شهرستان گفت: توسعه رشته های مهارتی باعث اشتغال پایدار می شوند.


 به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، یحیی نظری در جلسه کار گروه اشتغال شهرستان در سالن جلسات فرمانداری اظهار داشت: سیاست دولت در اشتغال و سرمایه گذاری با عنوان اقتصاد مقاومتی در راستای حفظ و صیانت از اشتغال موجود و فعال سازی بنگاههای اقتصادی و نیمه فعال و فرصت طرحهای با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد است.
 وی افزود: اقتصاد مقاومتی و مقاومت در عرصه اقتصادی با درنظر گرفتن تولیدات داخلی مهمترین راه ثبات اقتصادی در کشور است.
نظری در زمینه تولید گفت: تولید زمانی رونق می‌گیرد که مصرف‌کننده و تولیدکننده هر دو حمایت شوند و کشور را به سمتی هدایت کنند که همه مایحتاج داخلی کشور را خود مردم تامین کنند.
نظری اظهار داشت: اشتغال در کشور امنیت عمومی را به دنبال خواهد داشت که می تواند مشکلات فرهنگی را نیز مرتفع کند بنابراین ایجاد فرصت های شغلی امری ضروری است.
فرمانداردهگلان گفت: کلیه ادارات و نهادهای انقلابی عضو کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری اطلاعات اشتغال واقعی سالهای گذشته را درسامانه رصد ثبت کنند.
 نظری درادامه افزود: ادارات و نهاد ها باید مشخصات بنگاههای اقتصادی تعطیل شده، دارای مشکل، نیمه فعال و دارای پیشرفت فیزیکی بالاتر از50 درصد را به ادارات متبوع و طرح درستاد تسهیل و یا کارگروه رفع موانع تولید استان ارسال کنند و موضوع را با جدیت پیگیری نمایند.
 فرماندار دهگلان گفت: کلیه اعضای کار گروه مشاغل جدید و مورد نیاز بنگاههای اقتصادی شهرستان و یا متناسب با استعداد های شهرستان را شناسایی کنند تا برای آموزش و تامین نیروی انسانی ماهر و فنی مورد نیازشهرستان تدابیری اندیشیده شود و در این خصوص وابستگی شهرستان به سایر شهرستانها کاسته شود
وی افزود: متقاضیانی که از طریق صندوق کار آفرینی امید تسهیلات دریافت می کنند باید قبل ازدریافت وام، مورد ارزیابی و بازبینی مجددقرار گیرند تا درصورت همکاری و بررسی همه جانبه طرحهای اشتغال زایی و سرمایه گذاری تسهیلات این طرحها پرداخت گردد.
 

 

 

 برچسب ها :

کارگروه اشتغالفعال سازی بنگاههای نیمه فعالشرورت فرصت اشتغال

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS In Website

::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::