یکشنبه 9 بهمن 1401 / 00:24|کد خبر : 3450|گروه : علمی

توسط فرامرزی رئیس بیمارستان شهدای شهرستان دهگلان خبری شد

بخش جدید اورژانس بیمارستان دهگلان در انتظار افتتاح بدست استاندار است

بخش جدید اورژانس بیمارستان دهگلان در انتظار افتتاح بدست استاندار است

توفیق فرامرزی رئیس بیمارستان شهدای دهگلان : بخش تریاژ و تزریقات قبلاً در کانکس انجام می گرفت اما اکنون هر دو در داخل اورژرانس فعال و دایر است.

در گزارش خبرنگار دهگلان شیدا از وضعیت رسیدگی به بیماران در بیمارستان شهدای شهرستان دهگلان ، توفیق فرامرزی رئیس بیمارستان شهدای شهرستان دهگلان با اشاره به توسعه یافتن بخش اورژانس بیمارستان عنوان کرد : بخش اورژانس بیمارستان که در قبل دارای ۶ تخته بستری بود اکنون به ۱۰ تخت ارتقا یافته و همچنین بخش اورژانس نیز از نظر وسعت بزرگتر شده است.

فرامرزی رئیس بیمارستان شهدای دهگلان در ادامه افزود : مساحت اورژانس بیمارستان در قبل ۱۹۰ مترمربع بوده که با اضافه شدن ۱۱۰ متر مربع دیگر به این بخش اکنون مساحت اورژانس بیمارستان به حدود ۳۰۰ متر می رسد.

 

وی تعداد متخصص در بیمارستان را ۱۶ نفر اعلام کرد و در ادامه بیان داشت : در بخش داخلی ۳ متخصص به صورت فعال و هر روز در بیمارستان حضور دارند ، در بخش کودکان نیز ۲ متخصص هر روز به صورت کامل حضور خواهند داشت.


فرامرزی در ادامه حضور ۱ متخصص در بخش جراحی عمومی به صورت ۱ روز در هفته خبر و در ادامه عنوان داشت : در بخش قلب و عروق ۲ متخصص از روز شنبه الی سه شنبه به صورت فعال در بیمارستان و در بخش زنان نیز ۳ متخصص سه روز را در هفته در بیمارستان حضور خواهند داشت.


وی از حضور ۱ متخصص در بخش روانپزشکی در ایام هفته بجز روزهای پنجشنبه و جمعه و ۱ متخصص در بخش داروسازی که کل هفته را در این بخش حضور دارد ، خبر داد.

رئیس بیمارستان شهدای دهگلان از خدماتی که در بخش اورژانس صورت گرفته اشاره و در ادامه افزود : در چند مدت اخیر بیمارستان فاقد بخش تریاژ بود و کلیه خدمات آن در داخل کانکس انجام می گرفت ، که با انتقال این قسمت به اورژانس بیمارستان اکنون بخش تریاژ در داخل اورژانس فعال و دایر می باشد.

وی همچنین خاطرنشان کرد : تزریقات قبلاً در داخل کانکس انجام می گرفت و با انتقال یافتن به داخل اورژانس این بخش نیز در بیمارستان انجام خواهد گرفت.

وی نیز بیان داشت : بخش داخلی ، کودکان و نوزادان در بیمارستان دایره و فعال است.

 

توفیق فرامرزی از دو خدمات جدید در کلینیک بیمارستان خبر داد و در ادامه عنوان کرد : در کلینیک بیمارستان بخش سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی فعال و دایر می باشد که بخش سونوگرافی در ایام هفته به جز روزهای تعطیل و بخش اکوکاردیوگرافی نیز ۴ روز در هفته را در حال خدمت رسانی به مردم هستند.

 

وی در ادامه بیان کرد : در بخش داخلی کودکان و نوزادان بستری صورت میگیرد و در بلوک زایمان جدید نیز اقدامات اولیه زایمان انجام می پذیرد.

فرامرزی رئیس بیمارستان شهدای دهگلان در پایان به نبود اتاق عمل در بیمارستان شهرستان اشاره و در ادامه افزود : متأسفانه علیرغم درخواست های مکرر هنوز اتاق عمل در بیمارستان شهدای دهگلان وجود ندارد و امیدواریم با بازدید استاندار استان از بیمارستان در هفته پیش رو این امکان فراهم آید تا بتوانیم حداقل ، عمل های صغیر را در داخل بیمارستان شهرستان انجام دهیم.

بلاتکلیف ماندن آمبولانس ها در اختصاص دادن مکانی برای استقرار آنها


فرامرزی رئیس بیمارستان از بلاتکلیف بودن استقرار ماشینهای آمبولانس بیمارستان خبر داد و در ادامه گفت : متأسفانه هنوز مکانی جهت اسکان و استقرار ماشین های آمبولانس در داخل محوطه بیمارستان مشخص نشده است و در زمان بارش برف عملاً آمبولانس ها کارکردی نخواهند داشت.

 

نقد خبر از سوی خبرنگار
با وجود اینکه قسمت های داخل بیمارستان دستخوش تغییراتی شده است اما هنوز بیمارستان نیازمند تغییرات اساسی تر خواهد بود و بهتر است بگوییم شهرستانی با ظرفیت پیشرفت و ترقی و با وجود یک بیمارستان که راه درازی را تا تکمیل شدن دارد ، نمیتواند جوابگوی نیاز بیماران یک شهرستان باشد.برچسب ها :

دهگلانفرمانداریبیمارستان شهدای دهگلان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS

::. آخرین اخبار .::