جمعه 30 دی 1401 / 02:21|کد خبر : 3442|گروه : حوادث

در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان دهگلان مطرح شد:

مردم و مسئولان همگام با هم جهت صرفه جویی در مصرف گاز

مردم و مسئولان همگام با هم جهت صرفه جویی در مصرف گاز

فرماندار شهرستان دهگلان : صرفه جویی در مصرف گاز و سوخت باید در ادارات جدی گرفته شود تا با کمبود سوخت روبه رو نشویم.

به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا ، در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان با حضور فرماندار ، رئیس شرکت گاز ، رئیس شرکت نفت ، شهردار ، رئیس راهداری و سایر رؤسای ادارات شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد ، معتصمی فرماندار شهرستان دهگلان عنوان کرد : صرفه جویی در مصرف گاز طبق تأکید استاندار و به صورت کشوری برای تمامی دارای ارسال شده است و باید با جدیت تمام پیگیری شود.

فرماندار شهرستان دهگلان بیان کرد : در روزهای آتی حتماً از ادارات در پایان ساعت کاری بازدید و نظارت به عمل خواهد آمد.

وی همچنین مطرح کرد : بحث صرفه جویی در مصرف گاز و سوخت باید در ادارات جدی گرفته شود تا با کمبود سوخت در آینده دچار نشویم ، همانطور که مشاهده می کنید تعدادی از استان های کشور با کمبود سوخت و قطعی گاز خانگی مواجه هستند.

وی از زحمات بی وقفه راهداری و شهرداری در ایام بارش برف و عملیات برف روبی نهایت تشکر را داشت و در ادامه افزود : سطح معابر ، کوچه ها ، محلات و شهرک‌های شهرستان توسط عوامل شهرداری برف روبی و بازگشایی شدند و بیش از ۷۰ هزار تومان برف از حد شهرستان توسط تجهیزات شهرداری جمع آوری شده است.

وی خاطرنشان کرد : در بارش برف ادارات خدمات رسان از جمله راهداری و شهرداری شهرستان در سطح استان خیلی بهتر از سایر شهرستان های استان عمل کرده‌اند.

فرماندار دهگلان افزود : روزهای پنجشنبه و جمعه به دلیل برگزاری کنکور سراسری که امسال برای اولین بار در دو نوبت در طول سال می باشد لذا از اداره آموزش و پرورش و ادارات خدمات‌رسان انتظار می رود که در این زمینه نهایت دقت را داشته و به حالت آماده باش باشند.

فرماندار نیز گلایه از بعضی از ادارات که جلوی درب اداره خود را برف‌روبی نکرده بودند افزودند : متأسفانه در برخی از ادارات مشاهده می‌شود که حتی جلوی درب اداره خود را تمیز و برف روبی نکرده بودند و نباید انتظار داشته باشند که شهرداری تا درب اداره آنها ورود پیدا کرده و همه جا را کامل برف روبی کند.

وی در ادامه یادآور شد : با وجود با توجه به اینکه در قرن ارتباطات و تاثیر بسیار زیاد فضای مجازی در زندگی عموم مردم و اجازه ندهیم که بعضی ها از موقعیت بوجود آمده سؤاستفاده کرده و مشکلات و کم کاری های اداره را مخابره در فضای مجازی تصویب و پخش کنند.

معتصمی اظهار کرد : اداره راهداری شهرستان حدود ۱۶۰۰ کیلومتر راه را در طی ۲۴ساعت برف‌روبی کرده که با توجه به تجهیزات بسیار کم در مقابل شهرهای همجوار ، می توان این را از نقاط قوت و اوج فعالیت این اداره داشت.

وی یادآور شد : مردم و دیدگاهشان نسبت به مسئولین و نحوه عملکرد آنها متفاوت بوده و وظیفه مدیران مسئولان روشنگری و اطلاع رسانی به کل مردم است.

وی اظهار نمود : در مصوبات قید شده که تعمیرات تجهیزات و لوازم ماشین آلات ادارات خدمات رسان باید قبل از وقوع حادثه صورت گرفته و در صورت بروز چنین مشکلی از طرف فرمانداری قابل قبول نبوده و مدیر مربوطه باید در این زمینه پاسخگو باشد.

محمدی رئیس راهداری شهرستان دهگلان بیان کرد : مجموعه راهداری با تجهیزاتی که در اختیار دارد با ۱۷ دستگاه ماشین آلات سنگین به صورت امانی در سه راهدارخانه حسن آباد ، صلوات آباد و ناوگران ،  مجموعه ۹ دستگاه به صورت ماشین آلات پیمانی در محورهای اصلی و روستایی برف‌روبی را انجام داده است.

وی خاطرنشان کرد : اولویت اداره راهداری برف روبی و بازگشایی مسیر های اصلی بوده که در فاصله زمانی کوتاه انجام شد در کل اداره راهداری توانست ۱۶۰۰ کیلومتر را با ۷۰۰ تن نمک مصرفی را در طی ۲۴ ساعت برف روبی و بازگشایی کند.

محمدی ضمن تشکر از صبر و شکیبایی مردم و ساکنان شهر و روستاها در ادامه افزود : از تمامی دستگاه های خدمات رسان در این ایام انتظار می‌رود که با راهداری همکاری کنند.

درویش قادری شهردار دهگلان نیز عنوان کرد : شهرداری علاوه بر برف‌روبی حمله برف را نیز در دستور کار خواهد داشت ، لذا از مردم انتظار می‌رود تا صبر و شکیبایی را به خرج داده و با پرسنل شهرداری همکاری لازم را داشته باشند.

خاطری رئیس شرکت گاز شهرستان دهگلان بیان کرد : تعهد شرکت گاز برای تأمین گاز منازل مسکونی بوده و با توجه به بحرانی که در کشور پیش آمده چندین استان کشور با قطعی گاز و یا افت فشار مواجه هستند.

وی در ادامه افزود : اداره دانشگاه ها مساجد امورات خیریه و هتل ها مجاز به مصرف ۹۰ درصد از حجم مصرفی گاز بوده و در صورت مصرف بیش از حد معمول شرکت گاز مجبور به قطع کردن گاز آن دسته از ادارات خواهد بود.

خاطری در ادامه خاطرنشان کرد : جداسازی سیستم گرمایشی واحدهای فعال ، بعد از وقت اداری در این ایام بسیار مهم و حیاتی است ،  دوگانه سوز کردن سیستم های گرمایشی ادارات ، واحدهای صنعتی ، خبازی ها و تأمین سوخت دوم خیلی مهم و ضروری می باشد.


فرماندار شهرستان دهگلان اظهار کرد : معادله سطح شهرستان کارخانه های آسفالت واحدهای تولیدی و بخش خصوصی موظف به در اختیار نهادن ماشین آلات و تجهیزات خود به ستاد مدیریت بحران هستند ، در اختیار گذاشتن اطلاعات بارشی به ادارات خدمات رسان توسط اداره راهداری انجام گیرد تا آمادگی لازم جهت مقابله با بحران وجود داشته باشد.

وی همچنین بیان کرد : شرکت گاز مؤظف به ارائه لیست مدارس ، اداراتی که توجهی به علائم و هشدارهای مصرف سوخت نداشته و رعایت نمی کنند را به ستاد مدیریت بحران خواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد : هیچ خبازی حق تعطیلی در این ایام را چه در سطح شهرستان و چه در روستاها نداشته و این باید با نظارت بخشداران صورت گیرد ، قرار نیست در صورت بروز هر مشکلی خبازی ها از ارائه خدمات به مردم شانه خالی کنند.برچسب ها :

دهگلانفرمانداریستاد مدیریت بحران دهگلان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS

::. آخرین اخبار .::