جمعه 30 دی 1401 / 02:11|کد خبر : 3441|گروه : فرهنگی

در جلسه هماهنگی جهت اجرای مراسمات دهه مبارک فجر در شهرستان دهگلان مطرح شد:

اجرای بیش از ۹۲ برنامه در ایام‌ الله دهه مبارک فجر در شهرستان دهگلان

اجرای بیش از ۹۲ برنامه در ایام‌ الله دهه مبارک فجر در شهرستان دهگلان

فرماندار شهرستان دهگلان : پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی توسط خود مردم صورت گرفت و فقط مردم توانستند با همدلی و شجاعت کشور ایران را از رژیم طاغوت و ظالم پهلوی پس بگیرند.

به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا ، در جلسه اجرای مراسم های دهه مبارک فجر که با حضور فرماندار ، جانشین فرمانده مقاومت بسیج دهگلان ، دبیر فرهنگی سپاه شهرستان ، بخشدار بلبان آباد ، شهردار ، جانشین رئیس پلیس شهرستان ، رئیس آموزش و پرورش و سایر رؤسای ادارات شهرستان دهگلان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد ، سرهنگ حیدری نیا جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دهگلان عنوان کرد : از تمامی ادارات و نهادهای دولتی و خصوصی انتظار می رود که در زمینه اجرای هرچه بهتر برنامه های دهه مبارک فجر همکاری لازم را داشته باشند.

سرهنگ حیدری نیا اضافه کرد : در دهه مبارک فجر  پروژه‌ های محرومیت زدایی در سطح شهرستان افتتاح خواهد شد و همچنین در دهه فجر یادواره شهدا انجام خواهد گرفت.

وی در ادامه افزود : از بخشداری ها ، دهیاری ها ، فرماندهان پایگاه ها و شورای اسلامی شهرستان انتظار داریم که در ایام دهه فجر فعال و پای کار باشند تا برنامه های این دهه به طور کامل و بی نقص برگزار شود.

وی همچنین بیان کرد : تعامل و همکاری کلیه ادارات و نهادهای دولتی بسیار مهم و حائز اهمیت است و فضاسازی و آذین بندی شهر نیز الزامیست که شهرداری همیشه در این زمینه پایه کار بوده است.

حیدری نیا جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دهگلان افزود : هماهنگی اجرای مراسمات فقط بسنده به شهرستان دهگلان نبوده و انتظار می‌رود بخشداری ها با همکاری فرماندهان حوزه محورهای دیگر برنامه ها را نیز به طور کامل پوشش دهند.

وی بیان داشت : عناصر ضد انقلاب در این روزها که جو عمومی مردم را متشنج کرده اند اقدامات ایران جهت منحرف کردن جوانان انجام داده و در بستر فضای مجازی و رسانه ای سعی در تشویش افکار عمومی دارند.

سرهنگ حیدری نیا خاطرنشان کرد : وظیفه ما یادآوری و زنده نگه داشتن دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول ۴۴ سال اخیر است.

مفاخری دبیر فرهنگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه دهگلان نیز اظهار داشت : در یک سال اخیر مجریان نظام سلطه با فضاسازی و جنگ روانی و گسترده تأکید بر این داشته که نظام اسلامی ایران ۴۴ سالگی خود را به پایان خواهد برد ، از این رو دشمنان جمهوری اسلامی ایران به رهبری آمریکا با عبور از هنجارهای بین المللی و نقض برجام ، جنگ تمام عیار اقتصادی و روانی در جهت ایجاد شکاف بین ملت و دولت و فروپاشی نظام سیاسی ایران به راه انداختند.

در این مراسم جبار مفاخری دبیر فرهنگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه دهگلان با بیان اینکه در یک سال اخیر مجریان نظام سلطه با فضاسازی و جنگ روانی گسترده به دنبال سرنگونی نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است، اظهار داشت: دشمنان جمهوری اسلامی ایران به رهبری آمریکا با عبور از هنجارهای بین المللی و نقض برجام، جنگ تمام عیار اقتصادی و روانی در جهت ایجاد شکاف بین ملت و دولت و فروپاشی نظام سیاسی ایران به راه انداختند.

وی با بیان اینکه دهه مبارک فجر امسال بسیار با اهمیت‌تر از سال‌های گذشته خواهد بود افزود: بیش از ۹۲ برنامه در دهه مبارک فجر سال جاری برنامه‌ریزی شده است که ضروری است تا همه دستگاه‌ها و ادارات شهرستان نیز جهت برگزاری هر چه باشکوه‌تر این برنامه‌ها تلاش نمایند

مفاخری افزود: از بخشداران و دهیاران روستاها در اجرای برنامه‌ها انتظار داریم که همکاری لازم را با ما داشته باشند.

وی همچنین گلایه‌ای از اداره ورزش و جوانان داشت و در ادامه بیان کرد: متاسفانه حضور جوانان در شهرستان بسیار کم رنگ بوده و لازم است که اداره ورزش و جوانان مدیریت و تدابیر لازم را در این خصوص داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه برنامه‌های دهه مبارک فجر توسط رسانه‌ها و در فضای مجازی باید کامل پوشش داده شود، خاطرنشان کرد : متاسفانه در مسئله آموزش مردم در بحث آگاه‌سازی و جهاد تبیین کم کاری شده و از اقدامات انجام شده در ۴۴ سال گذشته اطلاع کافی موجود نیست.

آرش جوانمردی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دهگلان عنوان کرد : از مدیران طبق دستور فرماندار که در جلسات گذشته ذکر کردند حضور مدیران و مسئولان در جلسات اداری و مسئولین کمیته ها الزامیست.

خانم محمدی مسئول کمیته کودک و نوجوان شهرستان دهگلان افزود : این کمیته در هفته آینده جلسه هماهنگی را برگزار خواهند نمود ، یک سری ویژه‌برنامه توسط این کمیته هرساله به صورت گسترده برگزار خواهد شد.

خانم صادق زاده مسئول کمیته امور بانوان و خانواده شهرستان دهگلان عنوان داشت : اولین برنامه این کمیته تشکیل جلسه برنامه ریزی و هماهنگی در هفته آینده خواهد بود ، در برنامه های پیش رو دیدار با خانواده شهید زن را خواهیم داشت ، از برنامه های پیش رو افتتاح کارگاه سلامت برای بانوان شهرستان دهگلان خواهد بود.

حسین پناهی مسئول کمیته ایثارگران شهرستان دهگلان مطرح کرد : در هفته آینده در نظر داریم جلسه‌ای با حضور اعضا و برنامه هایی که در حوزه ایثارگران باید اجرا شود را برگزار کرده و مصوبات جلسه را رونوشت کنیم.

وی در ادامه افزود : طبق بخشنامه های که در کمیته ایثارگران کشور برای ما ارسال شده باید موضوع برنامه های دهه مبارک فجر با محوریت شهدای فجر آفرین و تعیین مکتب حاج قاسم و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه باشد.

وی همچنین خاطرنشان کرد : مراسم غبارروبی مزار شهدا همزمان در سراسر کشور در دهه ی فجر انجام خواهد گرفت و یادواره شهدا نیز با همکاری ناحیه مقاومت بسیج شهرستان در سطح روستاها و شهرستان و برنامه شاخص شهرستان هم نیز اجرا خواهد شد.

وی بیان کرد : طرح سپاس و دیدار از خانواده های شهدا و ایثارگران در دهه فجر انجام و نصب بنر ها و اطلاع رسانی در سطح شهر با موضوع شهدای فجر آفرین را باید مد نظر قرار داد ، نامگذاری خیابان ها ، کوچه ها و معابر به نام یکی از شهدای شهرستان در دستور کار کمیته خواهد بود.

حسین پناهی در ادامه گفت : در نظر داریم مسابقات ورزشی و خاطره نویسی با موضوعیت شهدا را در شهرستان برگزار کنیم و زنگ مقاومت و ایثار با همکاری آموزش و پرورش در سطح مدارس شهرستان به صدا در خواهد آمد.

رضا درویش قادری مسئول کمیته فضاسازی شهری عنوان داشت : در بحث آذین بندی و نصب بنر شهرداری با تمام نیرو و تلاش در پای کار خواهد بود و سعی بر آن داریم که نصب بنر و آذین بندی امسال با سالهای گذشته متفاوت باشد.

فرهاد یعقوب نژاد مسئول کمیته روستاها و عشایری نیز بیان داشت : کمیته روستایی در ایام دهه فجر سه برنامه را خواهد داشت.
برنامه اول در روستای بلد هستی با هماهنگی و همکاری ناحیه بسیج سپاه دهگلان
برنامه دوم پروژه های پیشنهادی که توسط جهاد کشاورزی معرفی شده و شامل ۷ طرح بوده که ۲ طرح آن مربوط به منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ، ۳ طرح مربوط به آب و خاک ،  ۱ طرح مربوط به تولیدات دامی و ۱ طرح ملی و استانی که نیاز به هماهنگی با استانداری می باشد ، این طرح فاز دوم گلخانه صادق آباد که بالغ بر ۶ میلیارد تومان هزینه شده است.

مسئول کمیته روستایی و عشایری در ادامه افزود : همچنین در ایام دهه مبارک فجر توزیع اقلام رایگان و پختن آن در دو نقطه بین اقشار کم درآمد صورت خواهد گرفت‌.

محمد علی محمدی مسئول کمیته فرهنگیان و دانش آموزی هم در جلسه عنوان کرد : اجرای برنامه های دانش آموزی و حوزه فرهنگی و هنری را در دستور کار خواهد بود ، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری و مسابقات ورزشی و برگزاری جلسات جهاد تبیین در مدارس صورت خواهد گرفت.

وی خاطر نشان کرد : آموزش و پرورش آمادگی خود را جهت تقبل ارگان هایی که قصد دارند برنامه های خود را در آموزش و پرورش شرکت کنند اعلام می کند.

محمدی اظهار داشت : یادواره شهدای دانش آموزی در ایام دهه مبارک فجر در مدارس شهرستان برگزار خواهد شد.

معتصمی فرماندار شهرستان دهگلان ضمن تبریک چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی عنوان کرد : انقلاب اسلامی در سال ۵۷ با رهبری حکیمانه حضرت امام راحل ( ره ) به پیروزی رسید و انقلابی درس گرفته از قیام عاشوراست.

معتصمی اظهار کرد : ایام دهه فجر نقطه عطف انقلاب اسلامی و متعلق به همه مردم بوده و یکی از عوامل اصلی گسترش انقلاب اسلامی در تمام دنیاست.

فرماندار دهگلان دهه فجر را فرصت مناسبی برای انعکاس دستاوردهای دولتمردان نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و در ادامه افزود : برنامه های دهه فجر باید به شکل منسجم و باشکوه برگزار گردد و روحیه امید و نشاط به عنوان یک اولویت در جامعه ترویج پیدا کند.

وی همچنین بیان داشت : به فرموده رهبر معظم انقلاب بی نام خمینی انقلاب اسلامی در هیچ جای جهان شناخته شده نیست.

فرماندار دهگلان گفت : از ادارات و مؤسسات و نهادهای دولتی انتظار می رود تا جلسات داخلی جهت هماهنگی برگزار گردد و حضور تمامی مدیران مسئولان ادارات در مراسم ها و جلسات لازم و ضروری است.

معتصمی فرماندار دهگلان مطرح کرد : از بنیاد شهید و امور ایثارگران انتظار می رود که در ایام دهه مبارک فجر هر روز دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران را در برنامه خود داشته باشد.

وی در ادامه گفت : آنلاین و در دسترس بودن و حضور مدیران ادارات جهت خدمت مردم و همچنین آمادگی کامل آنها امری بسیار مهم و ضروری است.

فرماندار دهگلان عنوان کرد : ادارات خدمات رسان با تجهیزات کامل مراسمات و برنامه های ایام دهه مبارک فجر را پوشش کامل داده و مدیران ، کارمندان ، پرسنل ادارات سطح شهرستان مؤظف به شرکت در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن امسال هستند و باید حضور حداکثری داشته باشند.

وی همچنین خاطرنشان کرد : با مدیرانی که از دستورات تمرد و سرپیچی میکنند با قاطعیت تمام برخورد خواهد شد.

وی در پایان عنوان کرد : نیروی انتظامی مسئولیت امنیت و ثبات در مراسم های ایام دهه فجر و همچنین روز ۲۲بهمن را برعهده خواهد داشت.برچسب ها :

دهگلانفرمانداریاداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دهگلان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS

::. آخرین اخبار .::