چهارشنبه 28 دی 1401 / 01:14|کد خبر : 3440|گروه : فرهنگی

در جلسه برنامه ریزی جهت برگزاری جشنواره ملی موسیقی و‌ آواهای محلی لیلاخ صورت گرفت:

موسیقی و نواهای محلی استان کردستان به ویژه لیلاخ ، شناخته شده بعنوان یک برند

موسیقی و نواهای محلی استان کردستان به ویژه لیلاخ ، شناخته شده بعنوان یک برند

جوانمردی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دهگلان : شهرستان دهگلان بعد از سنندج بیشترین اعتبار را از نظر برنامه های فرهنگی و ادبی در بین سایر شهرستانهای استان توسط فرهنگ و ارشاد استان دریافت کرده است.

به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا ، در جلسه برنامه ریزی جهت برگزاری پنجمین جشنواره ملی موسیقی و‌ آواهای محلی لیلاخ که با حضور معاون سیاسی فرماندار ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ، رئیس اداره ورزش و جوانان ، مسئول فضای مجازی شهرستان ، بخشداران دهگلان و بلبان آباد در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد ، جوانمردی رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دهگلان عنوان کرد : در اکثر جشنواره های برگزار شده در گذشته در فصل گرما و در فضای باز برگزار شده و در سال ۱۴۰۰ متأسفانه بدلیل شرایط به وجود آمده جشنواره در وقت و زمان تعیین شده برگزار نشد.

وی در ادامه افزود : در سال جاری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در نامه ای ابلاغ نموده که تاریخ برگزاری جشنواره را به ۱۹ و ۲۰ بهمن ماه سال جاری موکول شود.

وی عنوان کرد : با توجه به اینکه تاکنون تجربه برگزاری جشنواره های چنین حساسی را در فصل سرما و زمستان نداشته ایم ، نیاز به حساسیت کاری بالا بوده و باید جشنواره به نحو کامل و جامع برگزار گردد.

محمدی معاون سیاسی فرمانداری دهگلان افزود : هدف از برگزاری این جلسه تعیین زمان مناسب جهت برگزاری جشنواره ملی است و نظر و مشورت همکاران و مدیران ادارات را می طلبد.

محمدی خاطرنشان کرد : با توجه به وضعیت موجود و موقعیت آب و هوایی منطقه این چنین جشنواره ای که ملی هم بوده بهتر است که به زمانی دیگر و در فصل بهار موکول شود.

علی پناه رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دهگلان اظهار داشت : این جشنواره می‌تواند فرصتی برای سایر اقشار و روستاییان منطقه لیلاخ باشد تا دستاوردهای این منطقه در سطح ملی شناخته شود.
وی در ادامه گفت : بنابه سردی هوا و نبود زمان و مکان اسکان مناسب برای میهمانان ، می توان برگزاری جشنواره را به زمان دیگری موکول کرد.
علی پناه به اشاره به برند شناخته شدن موسیقی و آواهای محلی لیلاخ خاطرنشان کرد : نباید این برند را خدشه دار کنیم بلکه باید با جدیت و تمامیت بیشتر از گذشته آن را اجرا کنیم.

مشیر پناهی معاون خدمات شهری شهرداری دهگلان نیز اظهار داشت : طبق سنوات گذشته پارک لاله بدلیل باز بودن فضای آن جهت اجرای این جشنواره در نظر گرفته شده بود و انتقال این مراسم به فضای بسته و محدود کاری بس دشوار و سخت خواهد بود.

شهسواری رئیس فضای مجازی شهرستان دهگلان نیز عنوان کرد : بهترین زمان برای اجرای جشنواره اواسط فصل بهار بوده و اگر در این زمینه تصمیم قاطع گرفته شد ، فراخوانی جهت هماهنگی و آمادگی گروه های شرکت کننده به آنان داده شود تا در زمان تعیین شده ، آمادگی لازم را داشته باشند.

مفاخری بخشدار بلبان آباد بیان کرد : هدف و بازخورد اجرای چنین جشنواره ای باید حاوی تولید محتوا باشد.
و در ادامه افزود : یکی از اهداف مهم در برگزاری جشنواره تولید محتواست که منجر به خروجی جامع و کامل باشد.

بخشدار بلبان آباد بیان کرد : در زمینه زمان برگزاری جشنواره باید فراخوانی از طریق سایت ها و کانال ارتباطی اداره ارشاد و نهادهای مربوطه بشود که در این زمینه اطلاع رسانی جامع و کاملی به مردم شود.

مفاخری بخشدار دهگلان نیز افزود : حضور مردم از عوامل اصلی و مهم در مسئله برگزاری جشنواره است و به دلیل شرایط جوی و وضعیت آب و هوای منطقه امکان برگزاری آن در این زمان مناسب نیست.
وی خاطرنشان کرد : بیشتر مردم شیوه برگزاری جشنواره را در مکان عمومی همچون پارک و فضای باز مدنظر دارند.

در پایان خروجی جلسه بر این شد که اجرا و برگزاری جشنواره ملی بدلیل شرایط جوی و عدم تداخل با سایر مراسمات و همچنین جبران کمبودی بودجه به زمان دیگری موکول خواهد شدبرچسب ها :

دهگلانفرمانداریاداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دهگلان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS

::. آخرین اخبار .::