چهارشنبه 11 آبان 1401 / 09:02|کد خبر : 3396|گروه : اجتماعی

در مراسم روز آب دبستان دخترانه کوثر شهرستان دهگلان عنوان شد :

آب اولین واژه / آب سرمایه آیندگان

آب اولین واژه / آب سرمایه آیندگان

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان دهگلان : یکی از بهترین و با کیفیت ترین آبهای کشور در شهرستان دهگلان استفاده می شود و مردم از این نعمت ارزشمند پاسداری کرده و در مصرف آن صرفه جویی کنند.

به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا ، مراسم آب اولین واژه با حضور مسئولین ، اولیا و دانش آموزان دبستان دخترانه کوثر در این مدرسه برگزار شد.

 


مرادی رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان دهگلان درباره هدف از برگزاری این مراسم افزود:با توجه به شرایط اقلیمی و نیاز به فرهنگ سازی بویژه آموزش کودکان و نوجوانان و مصرف کننده گان اصلی آب در آینده لازم است این نسل در جریان نحوه تولید ،انتقال و در نهایت مصرف آب شرب قرار گیرند.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان دهگلان در ادامه به وضعیت تولید آب در شهر دهگلان اشاره و افزود در حال حاضر یکی از بهترین و با کیفیت ترین آبهای کشور در شهرستان دهگلان استفاده می شود و می طلبد مردم از این نعمت ارزشمند پاسداری کرده و در مصرف آن صرفه جویی کنند.

محمدی مدیر آموزش و پرورش شهرستان دهگلان هم به تاثیر آموزش در نحوه مدیریت مصرف اشاره و افزوددانش آموزان بویژه دانش آموزان دختر در این زمینه نقش مهمی بر عهده دارند زیرا در آینده مصرف کنندگان و مدیریت کنندگان اصلی مصرف در جامعه هستند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دهگلان در ادامه گریزی هم به تغییر شیوه های زندگی زد و ادامه داد در صورت عدم مصرف بهینه نمی توان این ثروت ارزشمند را برای نسل های آینده خوب ذخیره کرد.


وی اظهار داشت : با فرهنگ سازی و آموزش های لازم و کامل به دانش آموزان میتوان برای نسل های بعد آب را ذخیره کرد و هدف از برگزاری این مراسم در دبستان هم بخاطر همین موضوع بود.


وی در ادامه افزود : متأسفانه حدود ۴ درصد کل آب های جهان قابل شرب و استفاده می باشد و هزینه انتقال آن برای استفاده نیز بسیار بالاست ، بنابراین تا حد توان مان در مصرف آب صرفه جویی کرده و از هدر رفتن آن جلوگیری کنیم.

این مراسم که در مدرسه دخترانه ابتدایی کوثر شهرستان دهگلان با هدف آموزش شیوه های بهینه مصرف آب برگزار شد ، زنگ آب توسط رئیس اداره آبفا و آموزش و پرورش شهرستان به صدا درآمد و هم چنین نمایشی در رابطه با موضوع مدیریت مصرف آب با مشارکت دانش آموزان اجرا شد و در پایان به دانش آموزان گواهینامه مدارس دوستدار آب اعطا گردید.برچسب ها :

دهگلانفرمانداریاداره آبفا دهگلان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS

::. آخرین اخبار .::