سه شنبه 10 آبان 1401 / 07:08|کد خبر : 3395|گروه : فرهنگی

در کانون فرهنگی هنری شهید مطهری و شهید سمیه شهرستان دهگلان عنوان شد :

ساختمانی که حدود ۲۰ سال است که نیمه کاره رها شده و قبل از آماده سازی استهلاک یافته

ساختمانی که حدود ۲۰ سال است که نیمه کاره رها شده و قبل از آماده سازی استهلاک یافته

رحیمی مدیر کانون شهیده سمیه شهرستان دهگلان : برای شهری ۶۰ هزار نفری این معضل است که یک کانون فرهنگی هنری داشته باشد و به شکل غیرمسئولانه ای مدیریت شود ، مسئولان مربوطه قول و شعار می‌دهند اما متأسفانه در عمل و کار کردن سکوت اختیار میکنند.

به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا در رابطه با پیگیری ساختمان نیمه کاره رها شده کانون فرهنگی هنری شهید مطهری شهرستان دهگلان :

نمای داخلی حیاط و وضعیت فضای سبز کانون از دیگر مشکلات موجود در کانون

متاسفانه نمای داخلی حیاط آسفالت خراب شده و باید مجدداً آسفالت ریزی و ترمیم گردد اما مسئول مجری مربوطه ( اداره آموزش و پرورش شهرستان ) هیچ اقدامی مبنی بر ترمیم و آسفالت ریزی حیاط کانون که محل تحصیل و یادگیری دانش آموزان یک شهر میباشد نشده است.


عدم وجود فضای سبز ، چمن کاری و مکانی مناسب برای تفریح کودکان و دانش آموزان
به گفته رحیمی مدیر کانون شهید سمیه دهگلان ، مدت دوسال است که قابل چمن کاری و ایجاد یک فضای سبز و تفریحی برای کودکان و دانش آموزان را داده اند اما تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.


وی در ادامه گفت : ساختمان جدید کانون حدود ۲۰ سال است که شروع شده اما یکباره به دلایل نامعلوم کار را رها کردند.


وی عنوان داشت : برای یک شهر حدود ۶۰ هزار نفری خود یک معضل است که یک کانون فرهنگی هنری داشته و به این شکل اداره می شود ، مسئولان متاسفانه قول و شعار می‌دهند اما در عمل و کار کردن سکوت اختیار می کنند.


ساختمان نیمه کاره رها شده کانون حال به مکانی امن و مناسب برای حیواناتی نظیر سگ ها و گربه ها تبدیل شده است.


ساختمان اصلی کانون با قدمتی حدود ۵۰ ساله اکنون کهنه و فرسوده شده و بخش‌هایی از آن غیر قابل استفاده بوده اما از آن استفاده می شود.


حصارها و پنجره های آن قدیمی بوده و اقدامی جهت نصب پنجره های جدید و حصار کشی مناسب انجام نمی گیرد و به راحتی قابل دستبرد بوده زیرا نگهبانی جهت حراست و نگهداری از اموال کانون وجود ندارد.

مدیر کانون شهیده سمیه در این رابطه گفت : حدود یک ماه و نیم پیش چند نفر با دستبرد از کانون و غارت اموال آن از انبار مرکزی ، دستگاه پروژکتور و چند قطعه از سیستم صوتی و تعادل دیگر را به سرقت بردند ، به راحتی و بدون هیچ گیر و گرفتی کار خود را انجام دادند.


وی ادامه داد : هیچ نظارتی از طرف اداره آموزش و پرورش شهرستان بر کانون انجام نمی گیرد و آن را به حال خود رها کرده اند.

وی در رابطه با سرویس های بهداشتی و توالت کانون چنین عنوان کرد : متاسفانه سرویس بهداشتی و توالت کانون مدتهاست که غیر قابل استفاده بوده و پرسنل و دانش آموزان در صورت نیاز به سرویس بهداشتی و مجبور به رفتن و استفاده از سرویس بهداشتی دیگر ادارات نزدیک به کانون هستند.


رحیمی مدیر کانون اظهار داشت : در و دیوار سرویس بهداشتی به صورت کامل خراب و باید تعمیر شود ، حال این را در نظر بگیریم اگر در یکی از مراسمات در حال برگزاری یک مدیر یا دانش آموزی نیاز به استفاده از سرویس بهداشتی کانون را داشته باشد تکلیف چیست ؟


سالن اجتماعات کانون که محل تجمع و برگزاری مراسمات مهم شهرستان است به دلیل کمبود جا و صندلی های آن جمعیت را ندارد.
رحیمی در این باره توضیح داد : متاسفانه اکثر مراسمات مهم را در سالن اجتماعات کانون برگزار می‌کنند و خاصتاً این سالن هم گنجایش آن جمعیت را ندارد ، سیستم صوتی کانون اصاصاً مشکل داشته و آن را به اداره آموزش و پرورش شهرستان چندین بار گزارش داده ایم اما چرا نسبت به تعمیر و بازسازی آن اقدام نمی‌کنند جای سؤال است.


ادارات و سازمانهای مجری مراسم رایگان و بدون پرداخت هیچ وجهی مراسمات خود را به نحو احسن در سالن اجتماعات اجرا می کنند ، اما هیچ کمک مالی به کانون نمیشود.


امیدواریم مسئولان خدوم و زحمتکش به پای کار آمده و چاره ای بیاندیشند زیرا باعث تاسف و نگرانی است که در شهر کانون وجود داشته باشد و بدین شکل رها شود.برچسب ها :

دهگلانفرمانداریآموزش و پرورش دهگلان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS

::. آخرین اخبار .::