جمعه 29 مهر 1401 / 19:00|کد خبر : 3390|گروه : اجتماعی

در نماز جمعه شهرستان دهگلان مطرح شد:

برهنگی ، بدحجابی ، بی حجابی ، کشف حجاب عامل خروج از جایگاه قرب الهی/ برهنگی و بی بندو باری از اهداف شیطان است

برهنگی ، بدحجابی ، بی حجابی ، کشف حجاب عامل خروج از جایگاه قرب الهی/ برهنگی و بی بندو باری از اهداف شیطان است

امام جمعه شهرستان دهگلان : بیگانگان را محرم اسرار خود ندانید ، به دشمنان پناه نبرید و شکایت اهل ایمان و ضعف های جامعه را نزد آنان بازگو نکنید

به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا ، حاج ماموستا عبدالسلام محمدی امام جمعه شهرستان دهگلان در خطبه های پر فیض نماز جمعه مورخه ۲۹ / ۷ / ۱۴۰۱ با حضور مردم متدین این شهرستان برگزار شد به موضوع دشمن و دشمن شناسی اشاره و بیان داشت :
قرآن کریم کتاب هدایت و برنامه زندگی است که اصول صحیح زیستن را برای بشر بیان نموده. خداوند متعال قرآن را چنین معرفی نموده ( تبیانا لکل شیئ ) یعنی بیانگر همه چیز برای بشر است . از موارد مهمی که در قرآن آمده شناخت دشمنان انسان است . بخش قابل توجهی از آیات قرآن کریم به مسئله دشمن شناسی اختصاص دارد و این نشانه اهمیت این مقوله مهم است.

وی چنین اظهار  داشت : خداوند متعال انسان ها را به معیشت حلال ، رزق حلال و عدم تبعیت از  شیطان دعوت می نماید .
وی افزود : شرط اساسی در مصرف حلال بودن و پاکیزه بودن است. بهره گیری از چیزهای ناپاک و پلید پیروی کردن از شیطان است.
وی گفت : ورود در فضای اسلام ، سلام و تسلیم امکان ندارد مگر در سایه ایمان ، شیطان دشمن صلح و وحدت است و همه نداها و بلندگوی های تفرقه انگیز و حنجره های که به تفرقه دعوت می نماید شیطانی است.

وی در ادامه عنوان داشت : خداوند متعال در قرآن کریم در مورد پنهان کاری ودیده نشدن شیطان ودشمن می فرماید :
ای آدمیزادگان ! شیطان شما را فریب ندهد ، همانگونه که پدر و مادرتان را (فریفت) و از بهشت بیرونشان کرد و لباسشان را از (تن) ایشان بیرون ساخت تا عوراتشان را بدیشان نماید. شیطان و همدستانش شما را می‌بینند ، در صورتیکه شما آنها را نمی‌بینید ، لذا از راههای گوناگون و به شیوه‌های مختلفی که نهان از دید شما است .

وی در ادامه از اهداف شیطان عنوان کرد و گفت برهنگی ، بدحجابی ، بی حجابی ، کشف حجاب عامل خروج از جایگاه قرب الهی است. هرگونه برنامه و  تبلیغاتی که به برهنگی و بی حجابی بینجامد شیطانی است ، هدف شیطان برهنگی و بی بندوباری است.

وی عنوان داشت : دشمن دارای گوش های تیز وسرعت عمل میباشد ، همان گونه (که اینان که در صدد هدایت ایشان هستی با تو دشمنی و ستیزه می‌ورزند) دشمنانی از انسانهای متمرّد و جنّیان سرکش را در برابر هر پیغمبری عَلَم کرده‌ایم. گروهی از آنها سخنان فریبنده‌ی بی‌اساسی را نهانی به گروه دیگری پیام می‌داده‌اند تا ایشان را (با یاوه‌سرائیهای رنگین و وسوسه‌های دروغین) بفریبند.

وی افزود : مبارزه حق و باطل در طول تاریخ وجود داشته و هم اکنون نیز وجود دارد. شیاطین انس و جن از طریق القای و با سیگنالها و ادبیات خاص خود باهمدیگر در ارتباطند. مخالفان انبیای الهی . علما و دعوتگران در جلسات خصوصی خود تبلیغات درون گری داشته و با در ظاهر با کلمات زیبا و فریبنده دیگران را گمراه می کنند.

وی خاطرنشان کرد : هدف دشمن رنج وستم به اهل ایمان است . خداوند در قرآن کریم می فرماید : ای کسانی که ایمان آورده‌اید ! از غیر خود محرم اسرار برنگزینید ، آنان از هرگونه شر و فسادی در حق شما کوتاهی نمی‌کنند . آنان آرزوی رنج و زحمت شما را (در دل) دارند و پیوسته در انتظار آنند. نشانه‌های دشمنانگی از دهان آنان آشکار است، و آنچه در دل دارند بزرگتر است ، ما نشانه‌هائی را برای شما بیان کردیم اگر اهل عقل و درایت هستید.

وی در ادامه چنین گفت : بیگانگان را محرم اسرار خود ندانید. به دشمنان پناه نبرید و شکایت اهل ایمان و ضعف های جامعه را نزد دشمنان بازگو نکنید.

وی ادامه داد :  تنها راه نجات برای انسان مؤمن ، اصرار بر ایمان و رعایت مراتب شریعت صبر و استقامت در سختی هاست. امروزه ما باید صف خود را از اهل کفر و کسانیکه هتک حرمت دین را سرلوحه قرار داده و جامعه را به سمت و سوی اباحه گری سوق می دهند راه خود را جدا کنیم.

ماموستا محمدی در بخش دوم از خطبه به مسئله وحدت اسلامی و دیدار با رهبر معظم انقلاب دیدار با ریاست محترم قوه قضائیه و کنفراس وحدت گزارشی را به سمع مردم شریف شهرستان بیان داشت :در سی و ششمین کنفراس اسلامی وحدت و دیدار اعضای کنفراس با رهبر معظم انقلاب مواضع ایشان بر وحدت عملی و عملیاتی کردن وحدت بود. و اینکه وحدت به معنای واقعی یعنی اینکه همگی ما و کشورهای اسلامی در مسیر حفظ منافع جهان اسلام باشیم.
وحدت به معنای تغییر مذهب از تشیع به اهل سنت و بلعکس آن نیست. بلکه باید توجه داشته باشیم کسانیکه بخاطر ثروت ، مقام وپست تغییر مذهب می دهند قابل اعتماد نبوده و برای هیچکس عهد و وفا ندارند.
وی ادامه داد :  در دیدار با ریاست محترم قوه قضائیه مطالبات اکثر علمای اهل سنت از ریاست محترم رافت و رحمت اسلامی نسبت به بازداشت شدگان و جوانان احساسی و هیجانی بود که مورد قبول ان ریاست محترم واقع و قول مساعدت و گذشت و رأفت از جوانانی که با احساس و هیجان در خیابان ها اعتراض نمودند برخورد شود.
وی در ادامه افزود : اما آنچه که ما در رسانه ها و پیام رسانه های معاند و فتنه انگیز شنیدم اخبار این جلسات تحریف و کذب و با سیاه نمایی و حمله و هجمه بر علیه این علما روبرو شدیم که متاسفانه دشمن انصاف را هم رعایت نمی کند ، حق را نمی بیند و بیان نمی کند.
امام جمعه شهرستان گفت :  ائمه محترم جمعه و بنده نیز به نوبه خود بارها مشکلات ، معظلات ، آسیب ها و مطالبات بحق از جمله مسئله گرانی ، تورم ، بیکاری جوانان و مشکلات معیشتی را بیان نموده ایم و این ها مطالبات بحق است و وظیفه ماست که این مطالبات را بیان کنیم ، اما دشمن با بیان مطالبات اعتراضات را تبدیل به اغتشاش نموده و هدفش تنها ایجاد نا امنی است.
وی گفت : در جریان این ناآرمی ها عده ای از خواص وعلماء سکوت کردند. منافع آنها در سکوت بود ، چرا برای احقاق حق سخن نگفتند؟ هم مطالبات را بیان وهم سبب آرامش به جامعه و دعوت جوانان به آرامش می شدند ، اما با سکوت و ترس از تخریب توسط دشمن به نوعی با این سکوت ها به جبهه دشمن کمک نمودند . در این ناآرامی ها مرز بین خواص و عوام شکسته شد . عموم مردم با بصیرت بودند و صف خود را از آغتشاشگران جدا نمودند اما متاسفانه خواص و نخبگان به صف پایینتر و کمتر از عوام تنزل پیدا کردند.
ماموستا محمدی ادامه داددر این اغتشاشات دیدیم که شعار هیچ یک از آشوب گران ، مسئله اقتصادی ،بیکاری و مشکلات جامعه نبود. شعار آنها توهین به اسلام ، روحانیت و علماء ،  قرآن و مسجد بود و معلوم شد قصد اینها اصلاح نیست بلکه براندازی است.
وی اظهار داشت : در جریان این ناآرامی ها بنده خطبه های جمعه تعداد زیادی از علماء و بزرگان را گوش داده و رصد نمودم ، عده ای  واقعا دلسوزانه ، مطالبه گر و با حکمت ایراد موضع نمودند و عده ای دیگر متاسفانه بجای کنترل احساسات و هیجانات جامعه مطالبی را بیان نمودند که بیشتر سبب تنش و ایجاد ناامنی بود تا آرامش و همدلی وقتی مردم کسی را به عنوان عالم و امام مسجد و امام جمعه و جماعت انتخاب و کمک مینمایند انتظار دارند که این عالم با حکمت و در موضع حق باشد نه اینکه سبب هیجان و احساسات جوانان شده و خود نظاره گر امواج و احساسات و هیجانات باشد .
وی گفت : یکی از مولفه های مهم در باب عقیده واعتقادات در مذهب اهلسنت  عدم جواز از خارج شدن در محوطه حکم حاکم است. خروج از حکم حاکم و لو اینکه جائر( خطاکار) باشد نزد بزرگان اهلسنت جایز نیست.  حال سوال این است چرا علمای ما در این ایام این حکم و موقف بزرگان را بیان ننمودند؟ در طول چهار دهه از عمر نظام وانقلاب کدام نظر وعملکرد حاکمیت بر خلاف نصوص صریح دینی بوده که این علما سکوت اختیار نموده واز حاکمیت دفاع نمی کنند. وظیفه علما وبزرگان مطالبه گری.گفتگو ودیالوگ وایجاد بستر آرامش.صلح وآشتی ملی است که باید مورد توجه واقع شود.

امام جمعه دهگلان افزود : یکی از مطالبات بحق در استان کردستان بعنوان یک استان فرهنگی این است که مسؤلین فرهنگی و مسؤلیت حوزه فرهنگی ودینی به نخبگان ارزشی وبومی منطقه سپرده شود.که متاسفانه هردو حوزه دینی وفرهنگی از سازمان تبلیغات تا اداره فرهنگ وارشاد این مسائل رعایت نشده .وظیفه این دو سازمان ومنشور آنها باید مقابله با تهاجمات وشبهات وارده در حوزه دین وفرهنگ باشد که متاسفانه کم کاری شده وبرای نمونه یک شهرستان کوچک  باید رئیس سازمان آن یکنفر روحانی غیر بومی باشد این آسیب است وباید بدنبال اصلاح این آسیب ها واعتماد به جوانان ارزشی بومی باشیم.

وی در پایان عنوان کرد :  ضمن تبریک هفته تربیت بدنی به تمامی ورزش کاران واهمیت این حوزه در جذب جوانان هم از مسؤلین وهم از ورزشکاران گلایه مندیم . دیدار وزیر محترم ورزش از خانم ( الناز رکابی) که حاضر نشد در دیدار با وزیر کشور لباس مناسبی بپوشد واقعا نگران کننده است. بدون روسری بدون مانتو ولباس در خور شان. این آسیب است. طرف با هزینه واعتبار مردم ونظام به موفقیت می رسد اما در انظار عموم ودیدار با مسؤلین رعایت کمترین حرمت ها را نمی کند.
تبریک هفته استاندارد. واهمیت نظارت بر مواد غذایی وخوراکی. وادوات صنعتی ونیروی انسانی یک وظیفه مهم وخطیر است که سازمان استاندارد این وظیفه مهم را در طول دوران بخوبی انجام نموده که از خداوند سبحان موفقیت این سازمان وپرسنل زحمت کش ودقیق آن نهاد را خواستاریم.برچسب ها :

دهگلانفرماندارینماز جمعه دهگلان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS

::. آخرین اخبار .::