یکشنبه 27 شهریور 1401 / 05:53|کد خبر : 3386|گروه : اجتماعی

در خطبه های نماز جمعه شهرستان دهگلان مطرح شد :

در راه خدا انفاق کنید و ببخشید که خداوند انفاق کنندگان و سخاوتمندان را دوست دارد

در راه خدا انفاق کنید و ببخشید که خداوند انفاق کنندگان و سخاوتمندان را دوست دارد

ماموستا عزیز امیری امام جمعه موقت شهرستان دهگلان : در هر جامعه ای رحم و مروت نباشد قطعاً خداوند نیز به آنها نظر لطف و رحمت نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا ، ماموستا عزیز امیری امام جمعه موقت شهرستان در خطبه نماز جمعه بیان داشت : خداوند خطاب به انسان فرمودند که از من طلب کنید هر چه را که می‌خواهید تا من دعایتان را اجابت کنم .


وی افزود : متأسفانه درد ها و مشکلات امروز جامعه به حدی بسیار و فراوان است که تعریف و بیان کردن همه آنها زمان زیادی را می طلبد.


وی ادامه داد : امیدوارم که خداوند متعال نظر لطف و رحمتش را بسوی مردم مظلوم و بیگناه و تهی دستان و بیماران نازل فرماید.


وی به ماه مهر و بازگشایی مدارس و سال تحصیلی پیش رو و رفتن دانش آموزان به سرکلاس های درس اشاره و بیان داشتند : از خیرین عزیز و بزرگوارانی که در کار خیر فعالیت دارند میخواهیم که با خرید اقلام مدرسه و اهدای آن به فرزندان نیازمند و ناتوان از نظر مالی ، خیری بس بزرگ را برای خود در روز قیامت و کاری بزرگ را در حق دانش آموزان و آینده سازان میهن عزیزمان فراهم سازند.


خداوند خطاب به مسلمان فرموده است که قبل از اینکه مرگ به سراغ شما بیاید در راه خدا انفاق کنید ، در راه خدا ببخشید ، دست مستمندان را بگیرید ، نگذارید در آستانه بازگشایی مدارس بچه ای حسرت داشتن کیف ، قلم و حتی کتابهای درسی اش را داشته باشد.


وی اظهار داشت : در جامعه بخصوص در شهرستان دهگلان در میان مردم کسانی هستند که در توان مالی شان نیست که وسایل مدرسه را برای فرزندان خود تهیه کنند ، پدر خانواده بیکار و بی درآمد و شغلی برای گذارندن امر معاش خود و خانواده اش است و فرزندش چشم به راه پدر است تا دستش را گرفته و برای خرید لوازم مدرسه ببرد.


وی بیان داشت : والدین عزیزی در همین جامعه حضور دارند که توان خرید لوازم مدرسه را برای فرزندان خود نداشته و روی نگاه کردن به بچه های خود را ندارند.


وی اشاره داشت : در هر جامعه ای رحم و مروت نباشد قطعاً خداوند نیز به آنها نظر لطف و رحمت نخواهد داشت.
بی شک روزی خواهد رسید که حضرت عزرائیل و ملکه موت نیز به سراغ ما خواهد آمد و ما هم جز اعمال و کردار با خود چیزی به همراه نداریم.


امام جمعه شهرستان در ادامه افزود : اینجا دیگر از ثروت و مکنت و مال و ویلا و ماشین خبری نیست . هنگامیکه خداوند از وی سوال میکند که در دنیا مشغول چه بودی ؟ بنده با شرمساری پاسخ دهد که پروردگارا من ندانسته خطا کردم ، اشتباه کردم ، از روز محاسبه آگاهی نداشتم،اکنون فرصتی ده تا جبران خطا کنم اما افسوس که دیگر فرصتی وجود ندارد. فرصت تمام شده و اکنون روز محاسبه اعمال و کردار و رفتار است.


وی در ادامه خطبه بیان داشت : ای مسلمانان در راه خدا انفاق کنید ، خسیس نباشید ، سخاوتمند باشید که خداوند انفاق کنندگان و سخاوتمندان را دوست دارد،دست محتاج ها و مستمندان را بگیرید.


وی با اشاره به شعر فارسی تو نیکی کن و در دجله انداز ، که ایزد در بیابانت دهد باز ، خطاب به مردم گفتند که قطعاً ما نیز در مسیر زندگی دچار زحمت و مشقت و گرفتاری خواهیم شد ، اگر امروز دست نیازمندی را بگیریم خداوند نیز در وقت مشقت و مشکلات یاری مان خواهد نمود.

وی افزود : پیامبر اکرم صلی ا... علیه و آله و سلم نمونه بخشش و انفاق و از خود گذشتگی بودند و هر چه در توان داشتند را در راه خدا وقف می کردند.


وی در ادامه به بیان زیارت اهل قبور پرداخت و بیان داشت :خداوند خطاب به رسول اکرم صلی ا... علیه و آله و سلم فرمودند که به زیارت اهل قبور روید بلکه به سبب زیارت اهل قبور و قبرستان از خواب غفلت بیدار شده و بسوی پروردگار بازگردید.


ماموستا امیری گفت : از فلسفه های زیارت اهل قبور ، تذکر به مسلمانان و ایمانداران است که از رویای دنیوی بیدار شوند و از توصیه و سنت رسول اکرم صلی ا... علیه و آله و سلم است.


وی ادامه داد : در دین اسلام به زیارت انبیا و اولیا و بزرگان توصیه و تأکید فراوان شده است و از سنت پیامبر اکرم صلی ا... علیه و آله و سلم است ، پیامبر اکرم صلی ا... علیه و آله و سلم می فرماید : هر کس قبر من را زیارت کند شفاعت من در روز محشر برای او حلال است.
 برچسب ها :

دهگلانفرماندارینماز جمعه دهگلان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS

::. آخرین اخبار .::