جمعه 19 شهریور 1400 / 12:35|کد خبر : 3316|گروه : اقتصادی

مدیر جهاد کشاورزی دهگلان خبر داد:

خرید تضمینی بیش از ششصد تن کلزا در شهرستان دهگلان

خرید تضمینی بیش از ششصد تن کلزا در شهرستان دهگلان

فرهاد یعقوب نژاد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهگلان از خرید تضمینی بیش از 600 تن کلزا در این شهرستان خبرداد.

فرهاد یعقوب نژاد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهگلان در گفتگو با خبرنگار دهگلان شیدا با اشاره به کشت کلزا در این  شهرستان با بیان اینکه در سال زارعی جاری 333 هکتار از اراضی شهرستان به کشت این محصول اختصاص یافته است  گفت: در سال زراعی جاری 673 تن محصول کلزا از کشاورزان این شهرستان خرید تضمینی شده است.

 

 وی با بیان اینکه محصول کلزا به علت دارا بودن بقایای گیاهی زیاد و مطلوب، تاثیر مثبت در افزایش مواد آلی خاک و حاصلخیزی خاک دارد، اظهار داشت: با توجه به سرمازدگی در فصل بهار، کشت و برداشت این محصول از 333 هکتار به ۲۳۱ هکتار کاهش یافت..

 

یعقوب نژاد با بیان اینکه قیمت خرید تضمینی این محصول در سال زراعی آینده ۱۵۰هزار ریال است، افزود: پیش بینی می‌شود کشت این محصول در سال زراعی هزار و چهارصد ویک به بیش از ۵۰۰ هکتار برسد..

 

مدیرجهاد کشاورزی دهگلان گفت: تغییرات شرایط آب و هوایی و شرایط حاکم بر منطقه که در چند سال اخیر خشکسالی های آشکار و نهان  به وقوع پیوسته، کاهش بارندگی ها و وجود محدودیت منابع آبی زیر زمینی و سطحی ایجاب می کند که تغییراتی در تناوب محصولات زراعی و الگوی کشت منطقه داده شود و بکارگیری نوع محصول و ارقام محصولات زراعی با نیاز کمتر ضروری است.

 

وی با بیان اینکه محصول کلزا با داشتن نیاز آبی کمتر، نیاز به آب خارج از فصل سایر محصولات زراعی، تأمین بخش عمده نیاز آبی آن از بارندگی های پاییزه، زمستانه و بهاره می باشد گفت: این محصول دارای ویژگی های خاص و قدرت سازگاری با شرایط مختلف آب و هوایی در بین دانه های روغنی و محصولات زراعی بوده و از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است.

 

انتهای یپام/برچسب ها :

محصول کلزاالگوی کشتخشکسالی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS

::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::