دوشنبه 27 اردیبهشت 1400 / 09:31|کد خبر : 3253|گروه : اجتماعی

فرماندار دهگلان:

محروم بودن شهرستان دهگلان از درآمد معادن/ مدیران پروازی نباید از خودرو دولتی استفاده کنند

محروم بودن شهرستان دهگلان از درآمد معادن/ مدیران پروازی نباید از خودرو دولتی استفاده کنند

فرزاد شمس فرماندار دهگلان گفت: معادن به صورت میلیاردی از شهرستان برداشت می کنند و یک ریال برای شهرستان منفعت ندارند که اگر معادن کمک حال ما باشند خیلی از مشکلات راه های روستایی و کارهای عمرانی شهرستان بر طرف خواهد شد.

فرزاد شمس فرماندار دهگلان در گفتگو با خبرنگار دهگلان شیدا، با بیان اینکه سالی که مزین به سال تولید، مانع زدایی ها وپشتیبانی ها است و ظرفیت شهرستان دهگلان برکسی پوشیده نیست  بیان داشت: ظرفیت های متعددی در زمینه کشاورزی، دامپروری و سدها در شهرستان وجود دارد که نیاز در راستی عملیاتی و اجرایی کردن شعار سال گام برداریم.

 

 وی با اشاره به وجود موانع و تعطیلی کارگاهها و کارخانجات گفت: نیازاست کارگروه رفع موانع تولید و کار گروه اشتغال در شهرستان بیشتر از پیش ورود نموده و باید این موارد را احصا کنیم.

 

شمس افزود: با توجه به کمبود بارندگی نیاز است با مدیریت صحیح صرفه جویی در آبهای سطحی، زیر زمینی و آبهای موجود در سدها صروت گیرد اما متاسفانه در سنوات گذشته برداشت های بی رویه  و کشت های مازاد در شهرستان صورت گرفته است.

 

 فرماندار دهگلان با اشاره به وجود مشکلات راه های روستای گفت: امسال استارت آن در فروردین ماه زده شد که یکی از اساسی ترین نیازهای بحث مقوله راههای ارتباطی است شهرستان است که بر اساس  ظرفیت شهرستان و پیشرفت و آبادانی و خیرین ورود کردند که از نظر ناوگان وضعیت مناسبی نداریم اما تمام امکانات را بسیج خواهیم کرد که شرمنده مردم در این حوزه نباشیم هر چند در حوزه راههای آسفالته 10 درصد نسبت به استان و شهرستانهای دیگر ما گوی سبقت را داریم و لازم است تلاش کنیم  راههای روستای در اولویت قرار گیرد.

 

  شمس در ادامه با بیان اینکه شهرستان دهگلان در زمینه کشاورزی و دامپروری حرف برای گفتن دارد گفت: باید دراین حوزه در بحث نهادها و تجهیزات متولیان امر دراین راستا به جد ورود پیدا کنند و بر اساس آیتم، ملاک و معیار خدمات در اختیار کشاورز قرار دهند.

 

وی بحث خبازیها و نظرات برآرد ونان شهرستان را مقوله دیگر شهرستان بیان کرد و اظهار داشت: نحوه توزیع  مکان حمل، افراد تحویل گیرنده و نحوه پخت باید مورد بازرسی قرار گیرد هر چند متولیان امر در این راستا تلاش کرده اند اما باید از طریق کارگروه مسائل و مشکلات را حل کنیم.

 

  فرماندار دهگلان مشکل دیگر شهرستان را وجود پروژه های راکت و نیمه راکت شهرستان عنوان کرد و بیان داشت: نیازاست باید ورود پیدا کنیم و دلایل قانع کننده در رفع موانع تولید احصا کنیم .

 

 وی با اشاره به هشدارمقام معظم رهبری نسبت به کارخانه داران که آنرا تعطیل کرده اند و یا به نحوی در این راستا زمینی را تملک کرده و یا کسانی که زمین تملک کرده و ساکن شهرستان نیستند باید تعیین تکلیف شوند و کسانی که برای ایجاد اشتغال از طریق شهرکهای صنعتی و یا از طریق جهاد کشاورزی زمین تملک کرده اند قطعا باید پای کار باشد نه اینکه زمین را تملک کند و از امتیازات شهرستان استفاده کند که این سوء استفاده شخصی است این موضوع باید به جد پییگیری شود و نیاز است نماینده شهرستان در این زمینه ما را کمک کند.

 

وی با اشاره شهرک های صنعتی گفت: باید کامیونداران ما در بحث تامین مواد اولیه محصولات مشارکت کنند و از نیروهای بومی شهرستان در کاخانجات بکارگیری شوند زیرا هر روز چندین نفر برای پیدا کردن کار به فرمانداری مراجعه می کنند و اگر متخصصین در شهرستان وجود دارد باید از ظرفیت شهرستان استفاده شود نه اینکه کسانی که آب، زمین و کل امتیازات شهرستان استفاده می کنند و از جاهای دیگر نیروی انسانی استخدام می کنند که این خارج از شان و منزلت آن کارخانه است چرا که بر اساس امکانات و تجهیزات شهرستان استفاده شود هر چند برخی از تولید کنندگان نیازمند زمین هستند.

 

فرماندار دهگلان با اشاره به اختصاص 15 درصد در آمد معادن به شهرستان گفت: از سال 94 تاکنون معادن هیچگونه تخصیصی به شهرستان ارائه نداده اند و با توجه به وجود چندین معدن درشهرستان که می توانند کمک حال ما باشند که تا حد استانی ورود کردیم که از نماینده خواست این مشکل درسطح کشوری مورد پیگیر قرار گیرد و معادنی که به صورت میلیاردی از شهرستان برداشت می کنند و یک ریال برای شهرستان منفعت ندارد که اگر معادن کمک حال ما باشند خیلی از مشکلات راه های روستایی و کارهای عمرانی شهرستان بر طرف خواهد شد.

 

شمس موضوع بانکها را دیگر مشکل عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه سرمایه مردم در بانکهاست و کسانی که برای 5 میلیون تومان وام به بانک مراجعه می کنند باید هفت خان رستم را طی کنند و فردی که برای اشتغال 5 میلیون تومانی مراجعه می کند و می تواند  امرا معاش یک خانواده را تامین کنتد که طی چندین تماس موفق نشدیم و نیازمند این شدیم که از طریق سرپرستی استان پیگیر باشیم که از نماینده خواست دراین راستا تذکر یا توضیحی از آنان خواسته شود.

 

 فرماندار دهگلان ساخت و ساز غیر مجاز داخل حریم را دیگر مشکل شهرستان عنوان کرد و بیان داشت: باید در این موضع ورود پیدا کنیم و اگر نشد از طریق دستگاه قضا پیگیر این مشکل باشیم.

 

 شمس با اشاره انتخابات و جایگاه ایران اسلامی در منطقه و فرا منطقه گفت: با توجه به اینکه معاندین همیشه چشم طمع به این کشوراسلامی دارند و این انتخابات خرداد 1400 یک نقطه عطف و برگ زرین برای جمهوری اسلامی است.

 

  وی با بیان اینکه مردم یران اسلامی باید در سرنوشت خود سهیم و دخیل باشند گفت: باید شاهد انتخابات سالم، قانون مدار، حضور حداکثری و مشارکت گسترده مردم باشیم.

 

فرماندار دهگلان در مورد استفاده از خودروهای دولتی گفت: کسی که مدیر پروازی است باید از خودرو شخصی خودش استفاده کند کجای قانون گفته شده که مدیر پروازی باید از خود رو دولتی استفاده کند.

 برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel
::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::