سه شنبه 14 اردیبهشت 1400 / 12:09|کد خبر : 3244|گروه : اجتماعی

در دیدار نماینده قروه و دهگلان با فرمانده سپاه دهگلان عنوان شد:

احداث جاده روستای قشلاق خداکرم به همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه و راهداری دهگلان/ مدیران ریاست طلب و فخر فروش باید با ریاست خدا حافظی کنند

احداث جاده روستای قشلاق خداکرم به همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه و راهداری دهگلان/ مدیران ریاست طلب و فخر فروش باید با ریاست خدا حافظی کنند

محمد امانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه دهگلان در دیدار با نماینده شهرستانهای قروه و دهگلان گفت: عملیات اجرایی بهسازی و احداث جاده روستای قشلاق خداکرم به همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه بیت المقدس کردستان و راهدای شهرستان دهگلان آغاز شده است.

  به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، پرویز اوسطی نماینده شهرستانهای قروه و دهگلان با فرمانده و پرسنل ناحیه مقاومت بسیج سپاه دهگلان در راستای حل مشکلات شهرستان دیدار کرد.

 

سرهنگ پاسدار محمد امانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه دهگلان در این نشست از آغاز عملیات اجرای بهسازی و ترمیم جاده روستای قشلاق خداکرم خبر داد و گفت: با همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه بیت المقدس کردستان و با مشارکت اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای دهگلان و ظرفیت محلی به طول 7 کیلومتر احداث خواهد شد.

 

امانی افزود: در روستای 35 خانواری قشلاق خداکرم سه بیمار سرطانی ساکن هستند که در طول هفته به پزشک نیاز دارند و با توجه به مشکلات راه روستایی این بیماران در فصول بارندگی و زمستان نمی توانستند جهت مداوا به پزشک مراجعه کنند.

 

 وی با بیان اینکه دهستان بلدستی از دهستان های هدف قرار گاه پیشرفت و آیادانی در راستای محرومیت زدایی است افزود: 38 پروژه در این دهستان با اولویت حل مشکل آبشرب در دست اقدام است و از محل اعتبارات محرومیت زدایی بسیج سازندگی ناحیه مقاومت دهگلان برای احداث پل های این مسیر مبلغ 250 میلیون ریال باکس خریداری شده است و با نوید احداث این جاده تا کنون چندین خانواده به روستا مهاجرت معکوس داشته اند که در صورت احداث این جاده شاهد مهاجرت معکوس چندین خانوار دیگر به روستا خواهیم بود.

 

 پرویز اوسطی نماینده شهرستانهای قروه و دهگلان در ادامه نشست با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه دهگلان با اشاره به مشکلات شهرستان در بحث فاضلاب روستایی شهرستان گفت: در روستاهای بخش شمالی شهرستان اگر فاضلاب روستایی به صورت مستقیم وارد روخانه تلوار شود این مصیبت است که نیازاست با کار کارشناسی صورت درصدد جذب اعتبار باشیم که فاضلاب این محور سر و سامان یابد زیرا اگر وارد روخانه شود منابع را آلوده می کند.

 

اوسطی با بیان اینکه بلدستی به عنوان مرکز دهستان به یک مرکز خرید گندم نیاز دارد که این مشکل حل شده در کنار مرکز خرید خضرلک فعال شود و دیگر قضیه دپو و خرید بیش از ظرفیت در مرکز خرید گندم خضرلک باعث مشکل نشود و شرکت تعاونی نیز فعال شود.

 

 وی از فرمانده سپاه دهگلان خواست در زمینه اجتماعی کمک کنند که مردم روستا قانع شوند یک پروژه 50 هکتاری گلخانه که تخصیص آب مورد نیاز از وزارت نیرو از سد قوچم گرفته خواهد شد با محوریت بلدستی احداث شود که محرومیت منطقه را بر طرف خواهد کرد و باعث ایجاد اشتغال عظیم در منطقه خواهد شد اما اینکار به توجیه شدن مردم نیاز دارد و به نفع مردم است هر چند  این پروژه نیاز به اعتبار استانی ندارد که اعتبارآن شناور و ملی است و بهره مندی آن برای جوانان و مردم بیکار منطقه منطقه است.

 

اوسطی با اشاره به مستقرشدن تعاونی دامداران در منطقه بلدستی گقت: باید نهادهای دامی به آسانی در اختیار دامداران روستاهای این منطقه قرار داده شود که افراد دامدار مشخص و شناسایی شوند و با توجه به سهمیه شهرستان حق هر دامدار به خودش واگذار شود که نیاز حوزه نهادهای دامی هم ساماندهی شود.

 

 وی با اشاره به وجود مراتع در منطقه بلدستی گفت: اگر تعاونی مرتعداران تشکیل شود بخش قابل واگذاری در منابع طبیعی به تعاونداران تحویل داده شود که بتوانند پروانه چرای دامداران را تامین کنند و در بحث واگذاری منابع ملی برای اجرای پروژه ها  که قانون اجازه داده از ظرفیت تعاونی ها استفاده کنند.

 

 نماینده شهرستانهای قروه و دهگلان با اشاره به سایت بوجاری گندم در روستاهای شهرستان گفت: در هیچ یک از روستاها سایت بوجاری وجود ندارد و باید در هر روستا یا هر دو روستا یک سایت بوجاری مستقر شود.

 

 اوسطی با اشاره به مناطق مسکونی فرسوده قسمت غربی همجوار رود خانه شهردهگلان گفت: پیگیر این موضوع هستم که اعتبارات مناطق فرسوده در دسترس قرار گیرد و ما حمایت خواهیم کرد و با توجه به اینکه در عمران شهری دو شهرستان بسیار ضعیف هستیم که با تغییر و تحول انتخابات بتوانیم با تلاش حوزه عمرانی مبلمان شهری دو شهرستان را سرو سامان دهیم.

 

اوسطی با اشاره به تشکیل تعاونی بحث زمین مسکونی نیرهای نظامی و انتظامی گفت: این موضوع قابل پیگیری است که از آن حمایت خواهم کرد و در قالب طرح ملی مسکن هم موضوع قابل پییگری است که این حق پرسنل نیروهای نظامی و انتظامی است که این دغدغه ماست.

 

  وی با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از رئیس و روسای ما در مقام ریاست با مردم صحبت می کنند گفت: مدیرانی  که ریاست طلبی می کنند و در مقابل مردم تکبر و فخر فروشی می کنند این واقعیت تلخی است که اجازه نخواهیم داد زیرا مدیر باید خدمتگزار مردم باشد و اگر مدیری کار نکند و فخر فروشی و تکبر ورزد با او تعارف نداریم باید خدا حافظی کند و مدیران و مسئولان باید از افراد شایسته باشند.

 

 وی با اشاره به اجرای طرح فاز دوم لاستیک بارز و افزایش سرانه صنعتی در دو شهرستان گفت: زمین در شهرکهای صنعتی باید به اهلش واگذار شود زیرا افراد زمین زمین خوار و فرصت طلب به بهانه سرمایه گذاری سوء استفاده می کنند و کسانی که زمین در راستای ایجاد اشتغال  تصرف کرده اند اگر واحد را احداث نکنند باید خلع ید شوند که دنبال حل این مشکل هستیم.

 

انتهای پیام/

 برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel
::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::