یکشنبه 3 اسفند 1399 / 06:21|کد خبر : 3197|گروه : اجتماعی

نماینده شهرستان سنندج:

انتخاب نیروهای کرد اهل سنت در پست های کلان مدیریتی کشور

انتخاب نیروهای کرد اهل سنت در پست های کلان مدیریتی کشور

محسن فتحی نماینده شهرستانهای سنندج، کامیاران ودیواندره در سفر معاون اول رئیس جمهور به کردستان گفت: انتظارداریم که از نیروهای مردم کرد واهل سنت در پست وزارت و یا معاون وزیر استفاده شود.

 به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، در سفر معاون اول ریئس جمهور به کردستان محسن فتحی نماینده مردم شهرستانهای سنندج، دیواندره و کامیاران با بیان اینکه استان کردستان پتانسیل های فراوانی دارد که باید به آن توجه شود گفت: چونکه به این استان کمتر توجه شده  که آلان به این وضعیت دچار شده است.

 

فتحی با اشاره به مطالبه مردم و به نمایندگی از طرف نمایندگان مجلس شورای اسلامی کردستان با اشاره به انتقال آب سد آزاد به سنندج گفت: یکی از مطالبات اصلی مردم شهر سنندج تامین آب سالم است که از معاون اول رئیس جمهور خواست از لحاظ تخصیص اعتبار به صورت ویژه به این پروژه توجه شود که تخصیص اعتبار تصفیه خانه آب شرب شهرستان های دیواندره و سنندج نیاز به پیگیری دارد که این نوید خوبی برای مردم این دو شهرستان است.

 

  وی با اشاره به ظرفیت استان در حوزه کشاورزی گفت: استان کردستان در حوزه آبخیز 5 روخاته بزرگ قرار دارد که برای 12 هزار هکتار اراضی پایاب سد سیا زاغ ساحل جنوب رود قزل اوزن تخصیص اعتبار برای تبدیل اراضی دیم به آبی که نیاز است که اعتبار صد درصدی آن تخصیص یابد.

 

فتحی گفت: پنج استان شمال غرب و جنوب غرب سالیان سال است که در گیر ردیف بودجه ملی هستند که جزو مطالبات اصلی است و در بوجه هزار و چهار صد 205 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده اما چونکه بین 5 استان تقسیم خواهد شد کمترین سهم به استان کردستان خواهد رسید هر چند که بیشترین سهم در کردستان قرار دارد که از معاون رئیس جمهور خواست با دستور ویژه منابع این ردیف بودجه بیشتر به استان کردستان تخصیص یابد.

 

وی با اشاره به توسعه راههای ارتباطی کردستان گفت: نیاز است تا پایان کارعمر دولت مردم استان از راه آهن بهره مند شوند و از خط ریلی استفاده کنند و جاده های سنندج و مریوان و سقز به مریوان با توجه به اینکه یکی دیگر از مطالبات مردم که تا پایان دولت انجام شود گیرد هر چند برای مسیرهای ذکر شده  ردیف اعتبار وجود دارد اما ما نیازمند افزایش اعتبار است و برای اینکه کردستان از این حالت درآید باید نگاه به کردستان به صورت ویژه باشد.

 

 فتحی با اشاره به موضوع و مشکل اشتغالزایی گفت: امروز در کردستان اشتغال جوانان مطرح است و با توجه به اینکه ظرفیت استان بیشتردر حوزه کشاورزی است که انتظار داریم از منابعی که در اختیار دولت قرار دارد نیاز است اعتبار سه هزار میلیارد تومان جهت تسهیلات به کار آفرینان استان اختصاص داده شود تا بتوانند در حوزه کشاورزی چه گلخانه، سردخانه، ترابری و صنایع تبدیلی فعالیت داشته باشند زیرا شاخصه اصلی استان کشاورزی است.

 

  وی با اشاره به مشکلات تملک اراضی کشاورزی برای شهرکهای کشاورزی و صنعتی گفت: اراضی ملی در کردستان یک سری معارض دارد که نیاز است هزار میلیارد تومان بابت خرید زمین در راستای تملک زمین برای ارائه خدمات به کار آفرینان در این حوزه اختصاص یابد که فعالیت تجاری و اختصاصی در آنجا انجام شود.

 

فتحی با اشاره به ورود رئیس جمهور در سال 96 به کردستان و مطرح شدن حمایت از اقوام و مذاهب گفت: با توجه به اینکه حدود چند ماه به پایان عمر دولت مانده  نیاز است به نیرهای استان کردستان به صورت ویژه نگاه شود و انتظار داریم از نیروهای کرد اهل سنت در پستهای مدیریتی وزارت و یا معاونت وزارت کشور استفاده شود.

 

وی بیان داشت: انتظار مردم این است که با سفر معاون اول رئیس جمهو به کردستان حداقل دو معاون وزیر از مردم کرد اهل سنت در چهار چوب نظام مقدس جمهوری اسلامی و در راستای پاسداشت خون شهدا در پست مدیریتی کلان کشوری به مردم و نظام خدمت کنند و در این موضوع هم  به استان کردستان  نگاه ویژه داشته باشند که این موضوع دیگر نیاز به بودجه و اعتبار ندارد.

 

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel
::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::