دوشنبه 8 دی 1399 / 05:28|کد خبر : 3139|گروه : اجتماعی

نارضایتی مردم شهر دهگلان از وضعیت نامناسب آسفالت خیابان و معابر

نارضایتی مردم شهر دهگلان از وضعیت نامناسب آسفالت خیابان و معابر

طی سال های اخیر مشکلات مربوط به آسفالت معابر شهری در بیشتر شهرها، از جمله مسائلی بوده است که شهرداری ها با آن دست به گریبان بوده‌اند و در این میان شهر دهگلان، محلات و مناطق مختلف آن همانند دیگر نقاط، از کیفیت پایین معابر شهری و به طور خاص کیفیت آسفالت خیابانهای اصلی و فرعی رنج می برد.

به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، وضعیت آسفالت خیابان و معابر شهری یکی از عوامل موثر بر کیفیت زندگی شهروندان وهمچنین یکی از شاخص‌های رضایت ازعملکرد شهرداری‌ها محسوب می‌شود اما طی سال‌های اخیر مشکلات متعددی دست به دست هم داده‌اند تا آسفالت خیابان‌ها و معابر به یک معضل نا تمام و همیشگی تبدیل شده و روزبه روز به وخامت این مسئله افزوده شود.

 

هر چند که گفته می‌شود خدمات عمومی در قانون برای تمام شهروندان یکسان در نظرگرفته شده است اما همچنان این ارتفاع است که تا حدی در بالاتر رفتن سطح زندگی مردم نقش دارد.

 

طی سال های اخیر مشکلات مربوط به آسفالت معابر شهری در بیشتر شهرها، از جمله مسائلی بوده است که شهرداری ها با آن دست به گریبان بوده‌اند و در این میان شهر دهگلان، محلات و مناطق مختلف آن همانند دیگر نقاط، از کیفیت پایین معابر شهری و به طور خاص کیفیت آسفالت خیابانهای اصلی و فرعی رنج می برد.

 

توجه به زيرساخت هاي اساسي عمران شهري از جمله معابر و خيابان ها با وجود هزينه بر بودن، به عنوان اولويت اول زيباسازي شهر، مدت هاست كه مورد بي مهري متوليان و مسئولان شهري قرار گرفته است.

 

با وجود ظرفيت هاي فراوان اقتصادي در اين شهر اغلب معابر فاقد آسفالت و روسازي مناسب هستند و تردد روزمره خودروها و نيزعابران در معابرعمومي در سطح شهر با چالش هايي همراه مي شود.

 

در حالی شهروندان دهگلان از وضعیت نامناسب آسفالت کوچه ها و معابر این شهرستان گلایه مند هستند که شهرداری این شهر نه تنها توجهی به این موضوع ندارند بلکه در اقدامی عجیب تنها به آسفالت معابر و خیانهای جلو ادارات می پردازند.

 

 

گودالهای بزرگ وسط خیابان، چاله و ناهمواری هایی که بعضی معابر و خیابان را خطرناک کرده است و گویا هر یک از این چاله ها حکایت آسفالت این روزهای معابر و خیابان های این شهر را روایت می کنند انگار که این چاله‌ها دهان گشوده‌اند تا با متولیان خدمات شهری سخن گفته و درد دل شهروندان را با آنان بازگو کنند.

 

هر فرد عادی نیز با گام نهادن در کوچه، خیابان یا معابر شهر، عمق بی توجهی نسبت به وضعیت عمران شهری در آن را متوجه می شود کوچه ها و خیابان های شهر مملو از چاله و دست اندازهایی است که نه تنها هیچ اقدامی برای بهسازی آنها انجام نمی گیرد بلکه روز به روز نیز بر تعداد این ناهمواری و چاله ها که گاه به قواره چاه تبدیل شده، افزوده می شود.

 

ناصری یکی از شهروندان دهگلانی در گفتگوبا خبرنگار ما با بیان اینکه بی توجهی در ادارات دهگلان بیداد می کند اظهار داشت: برای رفع یک مشکل شهری حتما باید در یکی از ادارات آشنا داشته باشند تا مشکل یک شهروند رفع شود.

 

این شهروند با بیان اینکه شورای شهر و شهرداری باید پاسخگوی مردم باشند، افزود: چرا اقدامی برای رفع مشکلات این شهرستان نمی شود؟ بسیاری از کارگران حقوق دریافت نمی کنند، زباله ها گاهی تا چند روز در معابر می مانند و بسیاری از مشکلاتی که هر روز توسط شهروندان رویت می شود جای سوال دارد که شورای شهر و شهرداری این مشکلات را نمی بینند

 

اعضای شورای شهر و شهرداری با همکاری، هم افزایی و استفاده از خرد جمعی باید نسبت به ساماندهی مسائل شهری و تحقق رضایتمندی بیش از پیش مردم تلاش کرده و خواسته‌های مردمی را محقق سازند.

 

یکی از رانندگان  تاکسی این شهر وضعیت آسفالت معابر شهر را اسفناک توصیف کرد و گفت: تنها با گذراز یکی دو خیابان می‌توان شاهد آن بود که این وضعیت بغرنج رانندگان را نیز با مشکل جدی مواجه کرده است.

 

وی اضافه کرد: چاله‌های ایجاد شده در سطح خیابان‌ها و همچنین حفاری‌های انجام شده از سوی شرکت‌هایی چون آب و فاضلاب، مخابرات، گاز که بدون بهسازی رهاشده است، جلوبندی خودروهای سواری را از بین برده است.

 

شهروند ساکن شهرک‌ شافعیه شهر دهگلان نیز با اشاره به وضعیت نامناسب معابر شهرک محل زندگی خود گفت: مدت‌های بسیار طولانی است که وضعیت معابر این شهرک به علت نبودن آسفالت نامناسب است وبا وجود پیگیری متعدد شهرداری جوابگوی ما نیست.

مشکل کجاست؟

وضعیت آسفالت، معضلی برای شهر شده است و با توجه به اینکه برخی محله ها با زمان بندی آسفالت می شوند، فاصله زمانی بین آسفالت قبلی و بعدی زیاد و همین امر موجب تخریب روکش قبلی آسفالت می شود

 

برخی کارشناسان معتقدند که نظام ناسالم مالی و مقرراتی پیمانکاری، موجب کاهش کیفیت آسفالت تولیدی و روکش‌های آسفالت در خیابان‌ها و جاده‌های کشور می‌شود و این مساله در بخش‌های مختلف خود را نشان می‌دهد..

 

انتهای پیام/برچسب ها :

وضعیت نامناسب آسفالت معابر دهگلان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS

::. آخرین اخبار .::