سه شنبه 11 شهریور 1399 / 08:39|کد خبر : 3032|گروه : اجتماعی

فرماندار دهگلان

دیوار بی اعتمادی مردم به مسئولین روز به روز تخریب می شود/ چرا افراد معرفی شده به کارخانه بارز جذب نمی شوند

دیوار بی اعتمادی مردم به مسئولین روز به روز تخریب می شود/ چرا افراد معرفی شده به کارخانه بارز جذب نمی شوند

فرماندار دهگلان در نشست شورای اداری شهرستان گفت:

 به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، فرماندار دهگلان  نشست شورای اداری شهرستان با اشاره به اصلاح ضعف و آسیبها در کشور با بیان اینکه مردم ایران اسلامی از اوایل انقلاب تاکنون در همه سختیها کمک حال دولت و نظام بوده اند گفت: اگر مسئولین صادق و پاک در مسندها و مناصب باشند و مردم بتوانند دغدغه های خود به را گوش مسئولین برسانند بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد.

 

 وی افزود: مردم باید از مسئولین باز خواست کرده و مسئولین هم مکلف هستند در قبال خواسته و مطالبه مردم جوابگو باشند زیرا رویه خدمتگزاری آلان با رویه خدمتگزاری اوایل انقلاب خیلی فاصله گرفته است.

 

فرماندار دهگلان با اشاره ه به وجود 3 سد در شهرستان دهگلان گفت: این شهرستان برپایه کشاورزی استوار است که در صورت تخصیص اعتبار در این راستا می شود بسیاری از مشکلات و بیکاری شهرستان را رفع نمود.

 

 شمس با اشاره به تعداد 343 واحد کارخانه و کارگاه در سطح شهرستان در شهرستان گفت: تعداد 192  واحد فعال، 17 واحد نیمه فعال و 134 واحد غیر فعال در حوزه کشاورزی و تعداد 31 واحد فعال، 21 واحد نیمه فعال و 25 واحد غیر فعال در حوزه صنعت و معدن وجود دارد.

 

فرماندار دهگلان در ادامه اظهار داشت: چرا باید در حوزه کشاورزی و صمت واحدهای غیر فعال و نیمه فعال داشته باشیم چرا کارشناسی نمی شود و تا خلاء ها بر طرف شود.

 

 وی بیان داشت: سرمایه های هنگفتی در شهرستان دهگلان وجود دارد که این رقم در کشور بسیار بالاست اما اینکه کمتر از ظرفیت طرحی استفاده می شود به ضرر تولید شهرستان است.

 

 وی با اشاره به  2  واحد گاو داری 2 هزار راسی و 3 هزار راسی در شهرستان گفت: حدود چند ساله گاو داری 2 هزار راسی با 50 راس گاو و 4 نفر کارگر شروع بکار کرده این جای سوال است که این سرمایه کجاست و اگر کسی عدم مدیریتی دارد باید تعیین تکلیف شود چرا باید سرمایه این مردم در قالب تسهیلات اشتغال توسط چندین واسطه به جیب اشخاصی برود که جنبه شخصی داشته باشد و خروجی کار هیچ عاید و نتیجه ای برای مردم شهرستان ندارد.

 

 فرماندار دهگلان گفت: مردم باید تاکی از مسئولین گله مند باشند و این دیوار بی اعتمادی مردم یه مسئولین روز به روز تخریب تر می شود.

 

وی با اشاره به تخصیص آب سد ژاوه به سد سورال گفت: سد سورال چندین بار سر ریز نموده و اکنون مقدمات آن فراهم شده که باید آب سد ژاوه به این سد تزریق شود تا مشکلات مردم حل شود که از نماینده دو شهرستان قروه و دهگلان خواست برای رفع این مشکل باید درصدد تخصیص اعتبار بابشیم تا مشکلات را احصاء کنیم  زیرا اعتبار هنوز تخصیص پیدا نکرده است و نیاز است به عنوان مطاله مردم در دستور کار قرار گیرد.

 

شمس با اشاره به افتتاح طرح ها در شهرستان گفت: اگر طرحی در شهرستان مورد بهره برداری قرار می گیرد یا افتتاح می شود باید آبرومندانه باشد نه اینکه یک سری طرح های قبلا افتتاحی هنوز تکمیل نشده و دوباره به اعتبار نیاز دارد چرا باید طرح نیمه کاره افتتاح شود.

 

فرماندار دهگلان با اشاره به بحث قیر جادهای روستایی گفت: تمام دغدغه ما آسفالت 2 الی 3 کیلومتری جاده های روستایی است و با گذشت 42 سال از عمر با برکت نظام اسلامی ما بر همان مسیر اول هستیم که باید با دید باز نگاه کنیم زیرا مردم در همه صحنه ها همگام و همراه با نظام بوده اند و وفاداری خود را به انقلاب و نظام ثابت کرده اند و ما باید خالصانه به مردم خدمت کنیم.

 

فرماندار دهگلان با اشاره به مشکلات شهرستان گفت: اعتبار شهرستان 2 میلیارد تومان است و تمام تلاش ما در توزیع این بوده که اعتبار به پروژه های اولویت دار اختصاص یابد در حالیکه مشکل آب شرب کل شهرستان با 85 میلیارد تومان با پیشرفته ترین امکانات حل خواهد شد و این رقم کمی برای شهرستان است.

 

 وی با اشاره به مشکلات آب شرب روستاهای شهرستان گفت: چرا باید در روستای گردمیران سفلی با جمعیت 400 خانوار تنها یک ساعت در شبانه روز آب شرب وجود داشته باشد و کشاروز و دامدار برای مصرف و استحمام باید آب مورد نیاز را ازکجا تامین کنند.

 

 شمس ضمن انتقاد از مستقل نبودن بعضی ادارات شهرستان گفت: در حوزه بهداشت چندین خانه بهداشت شهرستان دهگلان تحت نظر مرکز بهداشت شهرستان قروه است که این برای ساکنان روستاهای ما مشکل است نیاز است در اسرع وقت این مشکل بر طرف شود.

 

فرماندار دهگلان با تاکید بر کارشناسی رفع موانع تولید در شهرستان اظهار داشت: طرح ها و پروژه های که در استان بررسی می شود باید توسط کارشناسان شهرستان خودش انجام شود زیرا کارگروه رفع موانع تولید برای حل مشکلات شهرستان است نه اینکه برای رفع مشکل شهرستان در استان تصمیم گیری شود که شهرستان اصلا مطلع نیست و زمانی که مصوبات جلسه به شهرستان می رسد دیگر هیچ نفعی برای شهرستان ندارد.

 

 فرماندار دهگلان ضمن انتقاد شدید از بعضی کارفرمایان گفت: چرا کارگری که 12 سال در یک کارخانه یا کارگاه تولیدی کار کرده کارفرما  به راحتی اقدام به اخراجش می نماید این کار چه دلیلی دارد کارگر بعد از 12 سال کار اخراج شود کجا دنبال کار برود اگر در این موضوع مدیر سوء استفاده می کند باید با او برخورد شود.

 

وی با اشاره به تسهیلات اشتغالزایی گفت: نیاز است برای این تسهیلات دستورات لازم صادر شود زیرا بعضی از تسهیلات حالت انحرافی به خود گرفته و کسانی که میلیاردی تسهیلات دریافت کرده اند طرح و پروژه آنان کجاست که در کارگروه مصوب شده و با توجه به تسهیلات پرداخت شده آلان نباید بک نفر بیکار در شهرستان وجود داشت.

 

 فرماندار دهگلان در بحث انتصاب و استخدام گفت: کسانی باید انتصاب شوند که لیاقت داشته باشند زیرا  بسیاری از انتصابها مشکلات را بیشتر کرده است  و باید انتصابی صورت گیرد که آن افراد تجربه کاری داشته و بتوانند برای مردم و نظام کار کنند.

 

 وی با اشاره به بحث راه آهن بیان داشت: با توجه به وعده های داده شده در ایام دهه مبارک فجر شاهد سوت قطار در شهرستان و استان خواهیم بود که این نوید بسیار خوبی برای شهرستان است.

 

چرا بانکها در پرداخت وام ازدواج سخت گیری می کنند

 

امام جمعه دهگلان با اشاره به مشکلات وام ازدواج جوانان در شهرستان گفت: چرا بانکها در پرداخت  وام ازدواج جوانان سخت گیری می کنند و از متقاضیان وام ضمانت کارمند می خواهند که اینکار برای متقاضیان مشکل است چرا وام  و تسهیلات میلیاردی از همین بانکها اخذ شده و یک برگ فتوکی هم به ضمانت گرفته نشده در حقیقت این فساد بانکی آبروی نظام  را زیر سوال برده است.

 

ماموستا محمدی گفت: چرا باید برای دانه درشتها با دریافت وام میلیارد حتی کپی شناسنامه و کد ملی ثبت نشود اما برای جوانی که نیاز به 50 میلیون وام برای تشکیل زندگی دارد باید این همه مشکل بانکی برایش ایجاد شود که اینکار نیاز به اصلاح دارد و قاونن باید در راستای خدمت به مردم گام  بردارد و از فرماندار خواست با مسئولین بانکی در راستای حل این مشکل رایزنی نماید.

 

 امام جمعه دهگلان با اشاره به بحث بیکاری جوانان گفت: کسانی که به کارخانه لاستیک بارز معرفی میشوند تعداد اندکی از آنان جذب می شوند که این گلایه مردم شهرستان است و با توجه به اینکه افراد معرفی شده شرایط استخدامی دارند که نیاز است مدیرعامل کارخانه در این زمینه توضیح دهند.

 

وی افزود: با جمعی از روحانیون منطقه در بازرسی از این کارخانه پیگیر افراد معرفی شده برای جذب هستیم چرا که این کارخانه در شهرستان دهگلان و به اسم شهرستان از امکاناتش استفاده می کند نیاز است که جوانان بومی شهرستان در اولویت جذب باشند.

 برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel
::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::