چهارشنبه 22 مرداد 1399 / 10:12|کد خبر : 3012|گروه : اجتماعی

فرماندار دهگلان در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان:

خام فروشی و بی نصیب ماندن مردم از بهره معادن در دهگلان/ ترس و استرس مدیران از رسانه ای شدن مشکلات شهرستان چیست

خام فروشی و بی نصیب ماندن مردم از بهره معادن در دهگلان/ ترس و استرس مدیران از رسانه ای شدن مشکلات شهرستان چیست

فرماندار دهگلان در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان گفت: معادن شهرستان خام فروشی می شود و تاکنون هیچ عایدی نصیب شهرستان نشده است.

 به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، با حضور فرماندار و مسئولان ادارات شهرستان دهگلان جلسه کمیته برنامه ریزی در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

 

 در این نشست فرزاد شمس فرماندار دهگلان با تاکید برخدمت صادقانه در شهرستان بیان داشت: کسانی که در سنوات گذشته کم کاری کرده اند و کارشناسنانی قطعا حضور داشته اند که می توانستند جلو این همه کم کاری را که آلان به فاجعه در شهرستان تبدیل شده را بگیرند که در حال حاضر همه ادارات درگیر مشکلات سنوات قبل هستند.

 

 وی با اشاره به پروژه بیمارستان شهدا و دیگر پروژه های دیگر شهرستان گفت: چرا در در وقت خود برای این پروژه ها فکر اساسی نشده که آلان بعد از گذشت چندین سال باید دوباره برای حل مشکل این پروژه ها اعتبار در نظر گرفته شود که این مشکلات باعث شده ما نتوانیم هیچ کاری در شهرستان انجام دهیم در حالیکه با کارشناسی درست می توانستند جلو این مشکلات که آلان دامنگیر مردم و مدیران شهرستان شده را بگیرند.

 

وی با بیان اینکه ما باید به خلاء های گذشته بپردازیم گفت: انتظار میرود که مسئولان در شهرستان بدون هیچگونه چشمداشت و تبعیض برابر قانون و مقررات مشکلات مردم را حل کنند در حالی که بعضی مدیران در جلسات اقرار می کنند که هیچگونه مشکلی ندارند اما در بازدید مشکلات آنان محرز می شود که باید آنرا احصاء کنیم.

 

   فرماندار دهگلان در ادامه گفت: بر اساس نارضایتی و مراحعه مردم به فرمانداری مشکلات آب شرب و جاده روستای عمده مشکل شهرستان است و مدیران باید در راستای حل مشکلات تلاش کنند و نباید کمبود اعتبار باعث بی انگیزگی شده و کار را تعطیل کنند.

 

وی با بیان اینکه اعتبار امسال نسبت به سال گذشته 32 درصد کاهش پیدا کرده گفت: در سال گذشته هم اعتبارات مصوب به شهرستان تخصیص نیافت اما با وجود کمبود سرانه فضای سبز، آموزشی و ورزشی هر چند نمی توان با ا اعتبار ناچیز کل مشکلات را حل کرد اما از مدیران این انتظار را دارم که کارهای انجام ندهند که باعث نارضایتی بیشتر مردم شود.

 

فرماندار دهگلان با بیان اینکه معادن، سدها و اداره منابع آب شهرستان می توانند کمک حال حل مشکلات مردم در زمینه اعتبار باشند و ادارات نباید از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند و بگویند حل این مشکلات وظیفه ما نیست بلکه مربوط به اداره دیگر است.

 

وی ضمن گلایه از مدیران کل در استان گفت: بعضی مدیران کل در زمینه اعتبار می گویند کمیته برنامه ریزی شهرستان هر چه اعتبار به اداره تحت نظر اختصاص دهد ما 3 برابر اعتبار به آن اداره اختصاص می دهیم در حالیکه وظیفه ذاتی خود مدیر کل است که به شهرستان مراجعه کنند و وضعیت را ببینند که متاسفانه به یک قسمت شهرستان بیشتر توجه شده و به قسمتهای دیگر توجه آنچنانی نشده است در حالیکه خدمت و تلاش ما باید در جهت رضایتمندی مردم باشد.

 

فرماندار دهگلان با اشاره به رسانه ای شدن مشکلات گفت: متاسفانه بعضی مدیران از اطلاع رسانی مشکلات ترس و استرس دارند در حالیکه نیاز است مسئولان استانی و کشوری از این مشکلات مطلع شوند.

 

شهرستان دهگلان 5 درصد جمعیت استان را تشکیل می دهد

 

 جمال قادرمرزی عضو شورای شهر دهگلان با اشاره به کمبود اعتبار این شهر گفت: مگر دهگلان چند درصد جمعیت استان است آیا بودجه به تناسب جمعیتی تقسیم شده یا همیشه دهگلان در پایین ترین رده قرار دارد.

 

وی افزود: در بررسیهای سنوات گذشته کمتر از یک درصد بودجه به دهگلان تعلق می گرفت در حالیکه شهرستان دهگلان 4 الی 5 درصد جمعیت استان را تشکیل می دهد.

 

 وی با اشاره به وضعیت نامناسب آسفالت سطح شهر دهگلان، کمبود نیروی انسانی و نبود نیروی انسانی متخصص در شهر داری گفت: تقسیم بندی بودجه و اختصاص اعتبار به شهرداری به چه شکلی صورت گرفته است.

 

قادرمرزی با اشاره به تفاوت بودجه شهرداری با سایر ادارات سطح شهرستان گفت: با توجه به اینکه سال گذشته 13 میلیارد تومان به شهرداری اختصاص یافته در حالیکه 6 میلیارد تومان آن اعتبار حقوق پرسنل شهرداری بوده و تنها 6 میلیارد تومان صرف هزینه پروژه ها شده است که کل پروژه ها به علت کمبود اعتبار ناتمام رها شده است.

 

 وی در ادامه گفت: برای شهرداری یک میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده هر چند شهرداری خودش 100 میلیارد تومان منابع، املاک و زمین دارد که با توجه به محدودیت نمی تواند از منابع خودش برای عمران شهر استفاده کند در حالیکه مردم شهرستان با مشکلات عدیده دست به گریبانند.

 

وی بیان داشت: اگر شهرداری بتواند دو قطعه از زمین خود را به فروش برساند با آن می توان تمام مشکلات و وضعیت نامناسب آسفالت معابر و خیابان سطح شهر را بر طرف نمود.

 

 عضو شورای شهر دهگلان با اشاره به اینکه متاسفانه منابع آب شهرستان دهگلان یکی از نقاط شهر دهگلان را بستر رودخانه اعلام کرده است که من تاکنون نشنیدم این نقطه بستر رودخانه باشد و حدود 300 نفر مالک زمینها ی تفکیک شده و سند تک برگ هم در اختیار دارند هر روز برای مجوز ساخت به شهر داری مراجعه می کنند در حالیکه  شهرداری هم نمی تواند مجوز ساخت صادر نماید و مردم سرگردان هستند حال جای سوال است که گناه این مردم چیست که کسانی دیگر در ماده 5 اشتباه کرده اند با این حال اگر کانالی در آن مسبر حفر شود مشکل این نقطه از مردم شهر دهگلان حل خواهد شد.

 

شهر بلبان آباد در زمینه تخصیص اعتبار مظلوم واقع شده است

 

عبید محمدی عضو شورای شهر بلبان آباد با بیان اینکه امسال 32 درصد اعتبار شهرستان کاهش پیدا کرده که اگر مبنای تورم را حساب کنیم این رقم به سمت منفی میرود گفت: شهرداری بلبان آباد در یک ماه گذشته از اعتبارات ملی و استانی 6 میلیون تومان اعتبار داشته که حقوق ماهیانه یک کارمند است.

 

وی با اشاره به اینکه این مبلغ برای فضای عمرانی و  شهر سازی بسیار ناچیز است در حالیکه شهر بلبان آباد مورد ظلم قرار گرفته  که نیاز است از اعتبارات استانی برا ی پروژه های این شهر تجدید نظر شود.

 

 محمدی در ادامه با اشاره به شروع بکار شوراهای شهر در سال 96 گفت: در کمیته برنامه ریزی سال 96 مبلع 900 میلیون تومان برای پروژه سالن ورزشی این شهر درنظر گرفته شد که  270 میلیون تخصیص یافت و گفتند تخصیص کم است پروژه شروع نمی شود سال 97 یک میلیارد تومان در نظر گرفته شد که 300 میلیون تومان تخصیص یافت دوباره گفتند اعتبار کم  است و سال 98 هم از یک میلیارد 300 میلیون تخصیص یافت باز هم گفتند اعتبار ناچیز است که با آن نمیتوان ساخت پروژه را شروع کرد که این پروژه تاکنون رها شده و عملا فراموش شده است.

 

 وی افزود: اعضای شورای شهر گزارشات را به عنوان عملکرد به مردم اعلام می کنند و به علت تحقق نیافتن وعده ها، مردم  اعضای شورا را چوپان دروغگو خطاب می کنند و من با این هدف امروز در جلسه کمیته برنامه ریزی شرکت کردم که اگر در کمیته برنامه ریزی اعتبار قابل توجه برای این پروژه در نظرگرفته نشود به نشانه اعتراض به نمایندگی مردم شهر بلبان آباد جلسه را ترک خواهم کرد.
 

محمدی با اشاره به مشکل آب شرب شهر بلبان آباد گفت: حل این مشکل خواسته و مطالبه مردم شهراست که ما هر روز باید جوابگو باشیم و با وجود اعتبار ناچیز حوزه آب شرب شهرستان که تنها  2 میلیارد و 500 میلیون تومان در نظر گرفته شده در حالیکه اگر چاه آب شرب شهر بلبان آباد در مدار قرار گیرد به 300 میلیون تومان نیاز دارد.

 

اعتبار تخصیصی به آبفای تنها پرداخت حقوق آبداران است

 

 در ادامه باقری مدیر آبفای شهرستان دهگلان ضمن نگرانی از اعتبار 2 و نیم میلیارد به شهرستان گفت: این مبلغ بسیار ناچیز است و تنها کفایت حقوق 5 ماه عقب ماندگی آبداران شهرستان است.

 

 وی افزود: در کمیته برنامه ریزی سال گذشته فرمانداری متعهد شده مشکل آب شرب روستای حاجی پمق حل شود اما مشکل به قوت خود باقی است که معلوم نیست این مشکل را چگونه حل نماییم.

 

پروژه راههای روستایی بخش بلا تکلیف است

 

 عباس ارشدی بخشدار بلبان آباد در ادامه با اشاره به قطعی، کمبود آبشرب و بازنگری طرح هادی روستایی گفت: اگر به این دو موضوع توجه شود در کاهش منازعات مردم و سر و سامان دادن محیط روستاها بسیار موثر است.

 

 وی با انتقاد از اینکه حدود چندین ساله زیر سازی آسفالت راههای روستایی به پیمانکار واگذار شده که هنوز پیمانکار شروع به کار نکرده است و پروژه بلاتکلیف مانده که این باز تاب منفی دارد.

 

 ارشدی با بیان اینکه سرانه ورزشی شهر و بخش بلبان آباد صفر است گفت: احداث سالن چند منظوره خواسته و مطالبه مردم است که حدود چند ساله اعتبار ناچیز برای آن تخصیص می یابد که این اعتبار قادر به ساخت سوله نبوده  و سالن رها شده است.

 

بخشدار بلبان آباد دیگر مشکلات شهر بلبان آباد را نبود در آمد شهرداری و فاقد تجهیز بودن آتشنشانی این شهرعنوان کرد و گفت: اگر آتش سوزی در این شهر رخ دهد به علت کمبود امکانات و تجهیز نشدن، آتشنشان قادر به مهار آن نیست.

 

استارت توسعه متوازن در شورای برنامه ریزی شهرستان  

 

 عبدالله مفاخری بخشدار مرکزی با اشاره به مشکل آب شرب روستاهای بخش گفت: بسیج سازندگی دهگلان در این راستا برای حل مشکل آب شرب روستای کچیگرد 3 هزار و 200 متر لوله خریداری کرده که اگر کمیته برنامه ریزی اعتباری برای حل این مشکل در نظر نگیرد آن اعتبار هم برگشت داده می شود که نیاز است کمیته برنامه ریزی شهرستان در این راستا کمک کنند.

 

 مفاخری با تاکید و توجه به ورزش مناطق روستایی این بخش گفت: متاسفانه در روستاهای قروچای، کروندان، بلدستی و آلی پینک هیچ گونه سالن ورزشی وجود ندارد که انتظار می رود توسعه متوازن در شورای برنامه ریزی شهرستان استارت زده شود

 

اعتبار تخصیصی شهرداری 4 درصد بودجه شهرداری است

 

ارسلان طهماسبی ضمن نگرانی از بودجه در نظر گرفته شهرداری گفت: اعتبار در نظر گرفته شده 4 درصد بودجه شهرداری است که مبلغی بسیار ناچیز است و اعتبار شهرستان هم به نسبت جمعیت بسیار کم است و احساس می شود که حق ما در استان به نسبت جمعیت به شهرستان تعلق نمی گیرد.

 

شهردار دهگلان با اشاره به پروژه جاده ساحلی دهگلان گفت: برای اتمام این پروژه باید 5 میلیارد تومان هزینه شود که شهرداری خودش قادر به پرداخت 2  الی 3 میلیارد تومان است نیاز است برای اتمام این پروژه اعتباری درنظر گرفته شود.

 

شهر داری بلبان آبا هیچگونه درآمدی ندارد

 

 محمدی شهردار بلبان آباد با اشاره به اعتبار 300 میلیون تومانی این شهر گفت: این اعتباربرابر با 90 میلیون تومان اسناد و خزانه است که نمی توان با آن هیچکاری را انجام داد.

 

 وی افزود: شهر 72 هکتاری بلبان آباد با جمعیت 3 هزار و 200 نفر برای عمران و فضای سبز به اعتبار نیاز دارد و شهرداری هیچگونه در آمدی ندارد و در سال گذشته 450 میلیون تومان به شهرداری تخصیص یافت که ارزشش 120 میلیون تومان بود

 

انتهای پیام/برچسب ها :

خام فروشی معادن دهگلان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel
::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::