دوشنبه 20 مرداد 1399 / 07:56|کد خبر : 3011|گروه : اجتماعی

رئیس شورای شهر دهگلان

ناپدید شدن 180 قطعه زمین شهرداری در شهرک امین آباد

ناپدید شدن 180 قطعه زمین شهرداری در شهرک امین آباد

رئیس شورای شهر دهگلان گفت: مالک شهرک امین آباد از پرداخت 180 قطعه زمین حق السم و حق تفکیک به شهر داری که بیت المال است خود داری می کند.

به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، امروزه یکی از چالش‌های عمده ناپایدار کننده شهری در کشور ما، گونه‌ای از شهرنشینی با مشکلات حاد موسوم به اسکان محرومیت از خدمات و زیرساخت‌های شهری آن است.

 

شهرک امین  آباد دهگلان با وجود گذشت بعد از 15 سال از احداث آن از همه امکانات شهری محروم بوده و هنوز فاقد گازکشی و شبکه خروج فاضلاب می باشد که این موضوع باعث نگرانی و نارضایتی ساکنان این شهرک شده است.

 

 احد علی بیگی رئیس شورای شهر دهگلان در گفتگو با خبر نگار ما با اشاره به مشکلات شهر دهگلان بیان داشت: متاسفانه در سنوات و ادوار گذشته با وجود ایجاد شهرکها، شورا و شهرداری باید در فکر ایجاد زیر ساخت بوده و آنرا مهیا می کردند که احداث شهرکهای دهگلان تنها برای واحدهای مسکونی در نظر گرفته شده و هیچگونه فضای عمومی، فضای سبز، ورزشی و حتی مساجد و مدرسه در داخل شهرکها تعریف نشده است.

 

وی با اشاره به کار غیر کار شناسی و نسنجیده شوراهای ادوار گذشته گفت: با توجه طرح تفضیلی شهر که در 15 سال قبل مصوب شده بود متاسفانه با این طرح توسعه شهر را از جاده اصلی محروم کرده در حالیکه شهر دهگلان باید در کنار جاده اصلی تهران به سنندج که شاهراه به سوی غرب کشور است توسعه داده می شد که بار اقتصادی دارد اما توسعه شهر دهگلان در مسیر دهگلان به بلبان آباد قرار گرفته که کمترین بار اقتصادی دارد و به صرفه نیست و هیچگونه تاسیساتی در آن اجرا نشده است.

 

الحاق شهرک امین آباد به شهر کار نسنجیده شوراهای ادوار گذشته بوده است

 

 رئیس شورای شهر با اشاره به احداث شهرک امین آباد گفت: زمان احداث این شهرک تا داخل شهر 3 کیلومتر فاصله داشت که این کار نسنجیده باعث مشکلات عدیده برای شورا، شهرداری و ساکنان این شهرک شده که بعد از 15 سال هنوز شبکه خروج فاضلاب آن انجام نشده و امکان انجامش خیلی کم است.

 

 وی دیگر مشکل شهرک را نبود گاز عنوان کرد و گفت: لوله گذاری به طول 4 کیلومتر آماده شده اما مسیر هزار و 200 متری برای حفر لوله به انشعاب اصلی گاز با مشکل روبرو شده زیرا مالیکن زمین مسیر لوله گاز اجاز حفاری نمی دهند که این هم مشکلی دیگر به مشکلات عدیده این شهرک است.

 

رئیس شورای شهر دهگلان در ادامه گفت: هرچند این مشکل شهرداری نیست و شهرداری معبر را در اختیار شرکت گاز گذاشته که قرار است در جاده کنار زمین مالکین مسیر لوله گاز حفر شود و گاز رسانی به شهرک انجام شود که شهرداری بخاطر رفاه ساکنان شهرک ترمیم کامل جاده بعد از گاز رسانی را برعهده گرفته است.

 

علی بیگی با اشاره به مشکل فاضلاب شهرک گفت: با توجه به اینکه مالکین مسیر خروجی فاضلاب اجازه خروج نمی دهند و طی جلسات با استانداری، فرمانداری، ساکنین شهرک، شرکت آبفای، شرکت گاز و مالک صروت گرفته که توافق شد مالک شهرک حق السهم مربوط  به شهرداری را برگراند و شهرداری حق السهم را هزینه حل مشکل فاضلاب شهرک نماید.

 

 مالک شهرک امین آباد از حق السم و حق تفکیک به شهر داری خود داری می کند

 

 رئیس شورای شهر دهگلان در ادامه گفت: با توجه به اینکه حق السهم شهرداری در قبال تفکیک قطعات شهرک امین آباد 62 قطعه بوده که مالک از پرداخت آن خوداری می کند و تنها این حق السهم را 32 قطعه عنوان کرده که به شهرداری پرداخت کند.

 

 وی افزود: برای آماده سازی شهرک نیز قرار بود که خود مالک آنرا انجام دهد و زمانی که مالک اعلام کرده که قادر به اینکار نیست قرار شد شهرداری درقبال دریافت 150 قطعه زمین اینکار را انجام دهد اما بعد از آماده سازی مالک از پرداخت حق السهم خوداری کرده و اداعا می کند که حق السهم به شهرداری پرداخت شده و شهرداری هم می گوید هیچ حق السهمی به ما پرداخت نشده و در حال حاضر معلوم نیست 150 قطعه زمین حق السهم غیر از 62 قطعه تفکیکی کجاست و مالک هم پاسخگو نیست شهرداری هم ادعا می کند قطعات در اختیار خود مالک است با این حال 150 قطعه حق السهم و 30 قطعه حق تفکیک شهرداری در مجموع 180 قطعه از مالک شهرک امین آباد هنوز مشخص نیست کجاست و در اختیار کیست در حالیکه این زمینها مال بیت المال است.

 

رئیس شورای شهر دهگلان در ادامه گفت: قرار است با 32 قطعه حق تفکیک  شهرداری از مالک مسیر فاضلاب را از دیگر مالکان تملک کنیم و مشکل فاضلاب در اسرع وقت حل شود و با مالک به توافق رسیدیم که مصوبه در فرمانداری است.

 

وی ضمن انتقاد از کار غیر کارشناسی شوراهای و شهرداری در ادوار قبل و سنوات گذشته گفت: مشکل شهرک امین آباد مربوط به 15 سال قبل است و برای این کار نسنجیده تمام دستگاههای اجرایی بسیج شده اند اما مشکل همچنان پایدار و غیر قابل حل است و مردم هم باید اطلاع یابند که این مشکل مربوط به شورا و شهرداری ادوار قبل  بوده است

 

 زمان تحویل جاده ساحلی 15 درصد کار انجام شده بود

 

 رئیس شورای شهر دهگلان با اشاره به پروژه جاده ساحلی شهر دهگلان که بیشتر از 10 ساله شروع شده و به حالت ناتمام  رها شده است گفت: در سال 91 حدود 3 میلیارد و نیم برای این پروژه اختصاص داده شده که تنها 25 درصد سنگ چینی انجام شده  و شورا و شهر دار وقت اعلام می کنند که اعتبار تمام شده در حالیکه در کل 15 درصد کار انجام شده بود.

 

 وی افزود: در سال گذشته با رایزنی از طریق استانداری یک میلیارد اعتبار جذب کردیم  وحدود 2 میلیارد تومان هم از منابع شهرداری در نظر گرفتیم که جاده ساحلی تمام شود و با این 3 میلیارد تومان تاکنون 80 درصد کار انجام شده است که در صورت تکمیل این جاده بار ترافیکی خیابانهای استقلال و آزادی کاهش یافته و سر و سامانی به محلات کنار روخانه داده خواهد شد.

 

علی بیگی یکی از مشکلات حال حاضر جاده ساحلی را احداث یک پل از مسیر سنندج و میدان امام به ورودی جاده ساحلی بیان کرد و گفت: برای احداث این پل باید 5 میلیارد تومان هزینه شود که در حال حاضر شهرداری قادر به تامین این مبلغ نیست و از توان شهرداری خارج است که قرار است از اعتبارات سال آینده برای احداث این پل کمک شود.

 

انتهای پیام/برچسب ها :

جاده ساحلی دهگلانشهر امین آبادناپدید شدن 180 قطعه زمین شهرداری

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel
::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::