جمعه 17 مرداد 1399 / 12:29|کد خبر : 3008|گروه : اجتماعی

دبیر ستا امر به معروف و نهی از منکر کردستان

جایگاه مدیریت نباید با انتخاب مدیران نالایق مخدوش شود

جایگاه مدیریت نباید با انتخاب مدیران نالایق مخدوش شود

دبیرستاد امر به معروف ونهی از منکر کردستان در نشست معاونین ستاد امر به معروف ونهی از منکر دهگلان گفت: بعضی مدیران در جایگاهی مدیریتی قرار می گیرند که شایستگی این مدیریت را ندارند.

 به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، یک سازمان بدون مدیران شایسته و توجه به اصل شایسته سالاری در مدیریت نمی تواند به اهداف خود نائل شود بنابراین، سرمایه گذاری، تهیه و تصویب ضوابط و قوانین لازم و نیز اجرای طرح های مناسب در زمینه جذب، تربیت و نگهداری مدیران باید از ضروری ترین اقدامات در جهت اصلاح نظام مدیریت سازمان ها به خصوص سازمان های دولتی کشور باشد زیرا حرکت به سوی اعمال اصل شایسته سالاری در سازمان ها ضروری است

 

در این راستا  نشستی با حضور دبیر ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر کردستان با رئیس، دبیر، قائم مقام و معاونین ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر شهرستان دهگلان در راستای حل مشکلات ستاد و مشکلات شهرستان در سالن جلسات فرمانداری دهگلان برگزار شد.

 

محمود الله مرادی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان ضمن تبریک عید غدیر خم و تبریک انتصاب امام جمعه، فرماندار و رئیس جدید دادگستری گفت: بدون شک این انتصابات که با شایسته سالاری صورت گرفته نوید خوبی برای مردم شهرستان دهگلان است.

 

وی با بیان اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر ستادی مردمی است بیان داشت: صد درصد تشکیلات آن خارج از سازمان ستاد است که دراین راستا 18 وزارتخانه و دستگاه، متولی مستقیم در امر به معروف و نهی از منکر می باشند و هر کدام به گونه ای در این امر  فعال و دخیل هستند.

 

  الله مرادی با بیان اینکه در آستانه هفته امر به معروف و نهی از منکر قرار داریم گفت: ستا د امر به معرف و نهی از منکر قویترین ستاد در سطح کشور است که نیاز است کارهای فرهنگی در زمینه نشر و ترویج این فریضتین در فضای مجازی به صورت گسترده صورت گیرد.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان اظهار داشت: امروز ائمه جمعه و جماعات سنی و شیعه باید با برنامه ریزی دقیق و تخصصی بتوانند زیرساخت های فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را نهادینه سازند و این کار را به یک حرکت بزرگ دینی تبدیل کنند.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با اشاره به اینکه در انتصابات، بعضی مدیران در جایگاه مدیریتی قرار می گیرند که شایستگی آن میز و جایگاه را ندارند گفت: متاسفانه در سنوات گذشته این انتصابات بدون شایسته سالاری در دهگلان و دیگر شهرستانهای استان اتفاق افتاده است که نیاز است در انتخاب مدیران ادارات دقت لازم صورت گیرد.

 

وی با بیان اینکه انتصاب فرماندار جدید شهرستان دهگلان براساس شایسته سالاری صورت گرفته است گفت این انتصاب مایه افتخار برای مردم شهرستان است و با توجه به شناخت از این مدیر که در راستای احیای فریضتین امر به معروف و نهی ازمنکر در شهرستانهای سرو آباد و مریوان داشتند این انتظار را دارم در دهگلان همچنان گذشته فعال باشند.

 

 دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر کردستان با اشاره به اینکه جابجایی  امام جمعه و فرماندار هر چند ماه یکبار در شهرستان دهگلان صورت می گیرد گفت: این مشکل باعث کم کاری در ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان شده است.

 

 الله مرادی با بیان اینکه تاکنون 74 مورد انواع آسیب ومعضلات در استان کردستان شناسایی شده است گفت: هر شهرستان باید مشکلات خود را برسی و درصدد حل آن باشند.

 

 وی با تاکید بر توسعه و ترویج امربه معروف و نهی از منکر در استان و شهرستان گفت:  باید باهمکاری شورا، دهیار و ائمه جمعه و جماعات  شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در روستاهای استان تقویت شوند.

 

افزایش طلایه داران به 840 نفر

 

محمد امانی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر دهگلان با اشاره به جابجایی و انتصابات زود هنگام مسئولین ( امام جمعه به عنوان رئیس و فرماندار به عنوان قائم مقام ) در ستاد شهرستان این موضوع  را از علل پیشرفت کند ماموریتهای ستاد شهرستان عنوان کرد و گفت: با وجود این مشکل روند جذب طلایه داران افزایش داشته و اعضای ستاد از 100 نفر به 840 نفر ارتقاء یافته است.

 

 وی با تاکید بر وجود شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان گفت: در 27 اداره، 22 مدرسه از 78 مدرسه، 60 روستا از 88 روستا و از 11 اتحادیه در7 اتحادیه تاکنون شورای امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شده است.

 

 امانی در ادامه با اشاره به برگزاری 10 کارگاه آموزشی در سال گذشته درسطح ادارت شهرستان گفت: تاکنون برای 500 نفر از 800 نفر اعضای ستاد کارت شناسایی هم صادر شده است.

 

جابجایی معروف و منکر یکی از مشکلات اساسی جامعه امروز ی است

 

 ماموستا عبدالسلام محمدی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دهگلان در ادامه با اشاره به اهمیت فریضتین امر به معروف و نهی از منکر گفت: این فریضتین اصل قرآنی و یک مسئله مهم و اساسی بعد از توحید است.

 

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر گفت: پیامبر بزرگ اسلام فرمودند امر به معروف و نهی از منکر زمانی که نیاز به قدرت و وسیله بازدارنده  دارد وظیفه حکومت و نهادهای حکومتی است که با فعل منکر مقابله کنند و بعد از آن وظیفه علما، اندیشمندان، مصلحان ود عوت گران است که با اخلاق و رفتار نیک محتوای فرهنگی  را در میان جامعه ترویج دهند.

 

ماموستا محمدی ضمن نگرانی از کم کاری بعضی از دستگاههای متولی در این زمینه گفت: یکی از مشکلاتی که امروز دامنگیر جامعه ما شده فراموش شدن امر به معروف و نهی از منکر است که در جامعه کار حرام  را معروف و کار نیک را منکر می دانند.

 

یک سوم ازدوجها در شهرستان به طلاق منجر می شود

 

فرزاد شمس قائم مقام دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر دهگلان در این نشست بر لزوم استفاده از تمام ظرفیت های موجود شهرستان در جهت ارتقاء جایگاه فعلی امر به معروف و نهی از منکر تأکید کرد وگفت: نباید تنها روی یک موصوع تمرکز کرد.

 

شمس با اشاره به معضلات موجود در شهرستان و چشمگیر بودن معضل طلاق گفت: متاسفانه قریب یک سوم ازدواجها در این شهرستان به طلاق منجر می شود

 

 وی تبلیغات سوء در فضای مجازی را یکی از عوامل معضلات در شهرستان بیان کرد و اظهار داشت: نیاز است دستگاههای متولی و فرهنگی پای کار باشند زیرا هدف دشمن سستی بنیاد خانواده ها است که بروی این گزینه مهم دست نهاده است.

 

قائم مقام ستاد امر به معروف ونهی از منکر دهگلان با بیان اینکه باید احساس مسئولیت مردم در تمامی زمینه‌های امر به معروف و نهی از منکر در جامعه احیاء گردد گفت: وظیفه تمامی ادارات، شوراها و دهیاران  است برای حل معضلات و مشکلات شهرستان تلاش کنند و کسانی هم در این راستا سهل انگاری و کم کاری نمایند باید از گردونه خارج شده و افراد فعال جایگزین شوند.

 

در این نشست ماموستا عبدالسلام محمدی امام جمعه دهگلان به عنوان رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر  و فرزاد شمس فرماندار دهگلان به عنوان قائم مقام ستاد امر به معرف و نهی از منکر شهرستان  دهگلان معرفی شدند.

انتهای پیام/برچسب ها :

ام ربه معروغنهی از منکرمدیران نالایقشایسته سالاری

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel
::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::