دوشنبه 13 مرداد 1399 / 13:02|کد خبر : 3004|گروه : اجتماعی

در مراسم تکریم و معارفه رئیس دادگستری و دادستان عنوان شد

برخورد با آقا زاده ها و دانه درشتها در راستای مبارزه با فساد/ تسهیلات اشتغال و تولید کارخانجات در کجا هزینه شده است

برخورد با آقا زاده ها  و دانه درشتها در راستای مبارزه با فساد/ تسهیلات اشتغال و تولید کارخانجات در کجا هزینه شده است

فرماندار دهگلان گفت: کارخانجات و واحدهای تولیدی تعطیل ونیمه فعال که تسهیلات وسرمایه مردم را در جاهای دیگرهزینه کرده اند باید شفاف سازی کرده و جوابگوی مردم باشند.

به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، با حضور معاون قضایی دادگستری استان کردستان، اعضای شورای تامین و مدیران ادارات مراسم تکریم ومعارفه رئیس دادگستری و دادستان دهگلان در سالن اداره فرهنگ وارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

 

فرزاد شمس فرماندار دهگلان در این مراسم با بیان اینکه قوه قضائیه بازوی توانمند در کنار دو قوه مجریه ومقننه است گفت: باید تمام تلاش ما این باشد که در راستای عزتمندی نظام تحت زعامت مقام معظم رهبری خادمان واقعی مردم باشیم.

 

 وی با اشاره به بازدید در اکثر کارخانجات شهرستان گفت: متاسفانه در سال جهش تولید اکثر کارخانجات یا تعطیل و یا به حالت نیمه فعال هستند و افرادی هم که اقدام به دریافت وام در این راستا کرده اند تسهیلات حالت انحرافی به خود گرفته و در جاهای دیگرهزینه شده است زیرا این تسهیلات سرمایه مردم و بیت المال است که نیاز است دستگاه قضا برای مقابله با این موضوع ورود کند و شفاف سازی کامل صورت گیرد وهرکسی درهر مقام، منصب و لباسی این حرکات را انجام می دهد با آن شخص برخورد قاطع صورت گیرد و علت و دلیل تعطیلی کارخانجات برای مردم روشن وشفاف سازی شود.

 

وی در ادامه گفت: چرا افرادی که اقدام به دریافت تسهیلات آنچنانی برای ایجاد اشتغال کرده و در جاهای دیگر هزینه کرده اند نباید به مردم معرفی شوند و چرا جلو حیف و میل این تسهیلات گرفته نمی شود چرا اشخاصی که 6 میلیارد یورو تسهیلات دریافت کرده اند نباید به مردم معرفی شوند زیرا اگر این روند در مسیر قانونی انجام شود قطعا بهتر می توانیم به مردم خدمات ارائه دهیم.

 

برنامه تحول گرایی به شدت دنبال می شود

 

فلاحی معاون قضایی و منابع انسانی دادگستری استان کردستان در ادامه با بیان اینکه در دوران تحول  قوه قضائیه و بازگشت آیت الله رئیسی به این دستگاه بارقه امید در دل مردم زنده کرده است گفت: برنامه های اصلاحی و تحول گرایی در قوه قضائیه به شدت دنبال می شود.

 

وی بیان داشت: از اصول ورودی برنامه آیت الله ریسی در دستگاه قضایی مبارزه بدون خط قرمز با فساد است و اصولا فساد در هر مجموعه ای مخرب است و در مجموعه دادگستری مخربتر است که برخورد با  فساد درهر سطح و در هر حجمی در حال انجام است که دستگاه قضایی خود را مصون از این برخورد ندانسته و در بالاترین سطح به صورت علنی به جرائمی که در قوه قضائیه اتفاق افتاده رسیدگی می شود.

 

معاون قضایی دادگستری کردستان افزود: برخورد در دستگاه قضایی با تبلیغات همراه بوده بود در حالیکه برخورد در دستگاههای دیگر خیلی در جامعه بازتاب نداشته است.

 

فلاحی با بیان اینکه برخورد با فساد در درون دستگاه قضا شروع شده است و ابایی هم از این موضوع نداریم گفت: مبارزه با فساد در درون و برون دستگاه قضایی خط قرمز نمی شناسد که دستور موکد مقام معظم رهبری و از منویات ریاست قوه قضائیه است.

 

 وی در ادامه گفت: این موضوع باید در استان کردستان با جدیت دنبال شود و هیچ حد و مرزی در دادگستری در مبارزه با فساد وجود ندارد زیرا دادگستری بنای حمایت خود را از مدیران پاک دستی گذاشته که با سلامت کار خود را انجام می دهند و اگر مدیران سلامت لازم را نداشته باشند در هر مقام ، منصب و لباسی که باشند مصون از برخورد دستگاه قضایی نخواهند بود.

 

وی با تاکید به فرمایشات مقام معظم رهبری بیان داشت: برخورد باید از دانه درشتها و آقا زاده ها شروع شود و در سطح استان و شهرستانها هم باید از اشخاص زر و زور که اگر فسادی در آنها دیده شود به شدت برخورد نمود.

 

  دستگاه قضا از تولید حمایت خواهد کرد

 

 وی در ادامه با بیان اینکه در سال جهش تولید از تولید سالم، سرمایه گذار و کسانی که  تسهیلات دریافتی  را در راستای تولید هزینه می کنند از طرف دستگاه قضایی حمایت می شوند گفت: نباید هیچ کارخانه و واحد تولیدی به خاطر بدهی بانکی تعطیل شوند به شرطی که خط تولید  آنان فعال باشد و خواستار نهایت برخورد با افرادی شد که تسهیلاتی در راستای ایجاد اشتغال و تولید دریافت کرده اما در آن راستا از آن هزینه و استفاده نشده است.

 

فلاحی در ادامه اظهار داشت: وام و تسهیلات ارزان قیمت باید در اختیار تولید کننده ای قرار گیرد که در راستای ایجاد اشتغال و تولید فعالیت دارد اما افرادی هستند که به اسم تولید تسهیلات دریافت می کنند و در جاهای دیگر هزینه می کنند نیاز است دستگاههای اجرایی نظارت کامل و کافی داشته باشند که به چه کسانی این وامها باید تعلق گیرد و پرداخت شود.

 

 وی در ادامه گفت: اگر نظارتها در زمان دادن تسهیلات و حمایتها از افرادی که در راستای تولید واقعی قدم بردارند صورت گیرد کار به دستگاه قضا نمی رسد اما متاسفانه نظارتهای که باید به موقع انجام شود انجام نمی گیرد و زمانی که دستگا قضا ورود می کند که کار از کار گذشته است.

 

وی با بیان اینکه باید حمایت از تولید کننده واقعی در دستور کار باشد گفت: در قانون ظرفیت لازم برای  حمایت از تولید کننده و تعطیل نشدن واحد تولیدی وجود دارد زیرا در واحد تولیدی اشتغال و تولید مطرح است.

 

فلاحی با اشاره به تصویب قانون اخیر کاهش مجازات حبس گفت: تصور عامه مردم بر این است که افراد خاطی دیگر به زندان نرفته و یا زندانیان آزاد می شوند در حالی که به هیچ وجه هدف قانونگذار این نبوده بلکه دردستگاه قضا با جرائم خشن و مخلان نظم امنیت و تکرار کنندگان جرم به شدت برخورد می شود.

 

 فلاحی گفت: قانون کاهش جرائم و حبس برای جرائم سبک واتفاقی و برای کسانی که برای اولین بار مرتکب جرائم سبک شده اند طبیعی است که برای بار اول مورد رافت اسلامی قرار گیرند اما با کسانی که تکرار جرم دارند وامنیت جامعه را مورد هدف قرار داده اند به شدت برخورد می شود.

 

مدت زمان دادرسی باید به کمترین زمان ممکن برسد

 

حجت الاسلام  افتخاری مهر رئیس جدید دادگستری شهرستان دهگلان با توجه به تاکیدات ریاست قوه قضائیه بیان داشت: مدت زمان داد رسی به کمترین زمان ممکن باید برسد و این مهم  جز با همکاری ادارات سطح شهرستان و نیروی انسانی دستگاه قضایی شهرستان محقق نخواهد شد.

 

دادسرا خط مقدم دستگاه قضایی است

حجت الاسلام کریمی دادستان جدید دهگلان هم درادامه با بیان اینکه دادسرا خط مقدم دستگاه قضا می باشد گفت: تلاش بی وقفه در خصوص اجرای عدالت و تحقق بخشیدن به عدالت، رفع موانع تولید در راستای اجرای منویات مقام معظم هبری در چهار چوب  وظایف واختیارات دادستانی در شهرستان انجام خواهد شد.

 

 وی افزود: حفظ کرامت انسانی، مبارزه با فساد به صورت جدی و بدون هیچگونه خط قرمز، اهتمام جدی در حفظ حقوق بیت المال، توجه ویژه به حقوق عامه، برخورد قاطع با متخلفین، استفاده از سازمانهای مردم نهاد جهت پیشگیری از وقوع جرم و جلوگیری از زمین خواری از اهداف برنامه های دستگاه قضا می باشد که باید به صورت جدی پیگیری شود.

 

در این مراسم ازعلی سرمدی و حسین مهری رئیس و دادستان سابق داگستری تجلیل و حجت الاسلام افتخاری مهر به عنوان رئیس جدید دادگستری و حجت الاسلام کریمی به عنوان دادستان جدید شهرستان دهگلان معرفی شدند.

 

انتهای یپام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel
::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::