شنبه 21 تیر 1399 / 07:43|کد خبر : 2980|گروه : اجتماعی

امام جمعه موقت دهگلان

رعایت عفاف و حجاب درامنیت اخلاقی و اجتماعی جامعه تاثیرگذاراست

رعایت عفاف و حجاب درامنیت اخلاقی و اجتماعی جامعه تاثیرگذاراست

ماموستا امیری بر لزوم صیانت از فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: رعایت عفاف و حجاب در جامعه در بالا بردن امنیت اخلاقی و اجتماعی جامعه تاثیرگذار است.

ماموستا ملا عزیزی امیری امام جمعه موقت دهگلان در گفتگو با خبرنگار دهگلان شیدا با اشاره به فرارسیدن هفته عفاف و حجاب اظهار داشت: خانواده، مهم‌ترین نهاد اجتماعی و شالوده زندگی است که نقش اساسی درانتقال ارزش‌ها دارد و امروز دشمنان اسلام و استکبار جهانی با واقف شدن به اهمیت تأثیرعفاف و حجاب در تحکیم بنیان‌های خانواده درصدد ترویج بی‌ حجابی وازهم گسستن کانون خانواده در نظام و جامعه اسلامی هستند.

 

وی رعایت حجاب و عفاف را یک تکلیف الهی دانست که باید مورد توجه همگان قرار گیرد و اظهار داشت: کمرنگ شدن باورهای اسلامی در بین افراد جامعه به ویژه قشر جوان نتیجه تاثیرات تهاجم فرهنگی در خانواده‌هاست.

 

ماموستا امیری بر لزوم صیانت از فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: رعایت عفاف و حجاب در جامعه در بالابردن امنیت اخلاقی و اجتماعی جامعه تاثیرگذار است.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز به علت کم رنک شدن باورهای دینی، تهاجم فرهنگی در حال شکل‌ گیری است که پایه و اساس جامعه یعنی خانوادها را هدف قرار داده است.

 

وی با بیان اینکه گسترش روزافزون ماهواره‌ها و ترویج بی‌بندوباری در کشورهای جهان اسلام همگی نشان از هدفمند بودن تهاجم فرهنگی فکری و تبلیغی دشمن دارد، افزود: عفاف و حجاب در جوامع اسلامی مسئله‌ای اساسی است و به همین خاطر دشمنان دین مبین اسلام  سعی می‌کنند با گسترش بی‌ بند وباری اعتقادات مذهبی مسلمانان را از بین ببرند.

 

امام جمعه موقت دهگلان با تاکید براینکه رعایت حجاب وعفاف تنها مختص زنان نیست بلکه مردان هم باید در این زمینه تلاش و دقت جدی داشته باشند، تصریح کرد: اگر امروز بحث حجاب مطرح می‌شود این موضوع را در جامعه نباید به زنان نسبت داد چرا که رعایت حجاب و عفاف برای مردان جامعه نیز واجب است.

 

ماموستا امیری به تاثیرات تهاجم فرهنگی بر کارکرد خانواده‌ها گریزی زد و عنوان کرد: خانواده نخستین نهادی است که پیامدهای تهاجم فرهنگی به گونه‌های مختلف در آن ظاهر می‌شود.

 

وی از خـانواده به عنوان نخسـتین زیرســاخت جامعــه انســانی نام برد و گفت: بــی‌تــوجهی بــه نقــش خــانواده آســیب‌هــای جبران ناپذیری به جامعه وارد می‌کنند و در واقع اصلی‌ترین پایه‌های جامعه را به هم می‌ریزد.

 

امام جمعه موقت دهگلان افزود: امروز دشمنان اسلام با تولید محتواهای مختلف ضد فرهنگی به صورت جدی دنبال ضربه زدن به کانون خانواده‌ها هستند که باید با اجرای برنامه‌های مقابله‌ای با این هجمه‌ها، مانع از سست شدن پایه‌‌های خانواده شویم.

 

ماموستا امیری به نقش بانوان در پایداری کانون خانواده گریزی زد و گفت: زنان و مردان باید با رعایت شئونات اسلامی در راستای ترویج و نهادینه کردن زندگی اسلامی ایرانی با تمام توان تلاش کنند.

 

امام جمعه موقت دهگلان گفت: هفته عفاف و حجاب یادآور مجاهدت و شجاعت زنان این سرزمین در دفاع از حجاب است و باید زنان و بانوان ما با همه توان و ظرفیت از این یادگار ارزشمند پاسداری کنند.

 

وی با اشاره به اینکه امروزه  دشمن بنیان خانواده را مورد هدف قرار داده و در صدد متلاشی کردن بنیان خانوادها است گفت: هدف  دشمن طی سال های اخیر و در قالب جنگ نرم و فرهنگی، همواره دور کردن زنان و بانوان مسلمان از عفت و حجاب و ترویج بدحجابی در بنیان خانواده بوده است

 

امام جمعه موقت دهگلان با تاکید بر اهمیت پوشش چادر برای بانوان گفت: یکی از وظایف اصلی مسئولان فرهنگی در ادارات مختلف این است که بانوان را با موضوعات مختلف در حوزه اهمیت پوشش چادر آشنا کنند.

 

وی با بیان اینکه حجاب از مسائل ضروری دین مبین اسلام است و از دیدگاه قرآن، عدم رعایت آن گناه محسوب می‌شود گفت: حجاب و پوشش امری ظاهری است که زن را در برابر نامحرمان حفظ می‌کند

 

ماموستا امیری با اشاره به پیشگام‌ بودن شهرستان دهگلان در دفاع از ارزش‌های دینی گفت: شهرستان دهگلان همواره در دفاع از ارزش‌های اسلامی پیشگام بوده و امروز باید سعی کنیم همان فرهنگ دینی و اسلامی و همان پوشش محجبه را الگو قرار دهیم.

 برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS

::. آخرین اخبار .::