پنجشنبه 19 تیر 1399 / 07:19|کد خبر : 2978|گروه : اجتماعی

در نشست مشکلات راههای روستایی عنوان شد

عدم تخصیص اعتبار راههای روستایی کردستان در سال گذشته /عاقبت بی سرانجام پروژه راهدار خانه قاضی آباد دهگلان

عدم تخصیص اعتبار راههای روستایی کردستان در سال گذشته /عاقبت بی سرانجام پروژه راهدار خانه قاضی آباد دهگلان

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان گفت: در سال گذشته از 57 میلیارد تومان اعتبارات ملی و استانی مصوب سهم استان 46 میلیارد تومان آن هنوز تخصیص نیافته است.

به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، با حضور مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان، فرماندار و بخشداران مرکزی و بلبان آباد نشست مشکلات راه روستایی شهرستان دهگلان برگزار شد.

 

مدرس گرجی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کردستان در این نشست با بیان اینکه از سال 73 تاکنون درگیر مسیرهای نامناسب روستاهای استان هستیم گفت: به علت کمبود اعتبارات از سال 98 به بعد اولویت آسفالت راههای روستایی با مسیرهای است که آماده آسفالت باشند..

 

مدیر کل راهداری و حمل و نقل اظهار داشت: در سال گذشته 57 میلیارد تومان اعتبارات ملی و استانی مصوب داشتیم که 11 میلیارد تومان آن تخصیص داده شد و 46 میلیارد تومان آن هنوز تخصیص نیافته است.

 

وی افزود: کارهای عمرانی انجام شده سال 98 درسطح استان و شهرستان که هر شهرستان به سهم خود اعتبارش به سال 99 منتقل می شود و ما مجبوریم دوباره در سال جاری پروژه های سال 98 را در دستور کار قرار دهیم زیرا طلب پیمانکار از دولت است و موظفیم طلب را پرداخت کنیم.

 

مدرس گرجی با بیان اینکه در قانون بودجه و اعتبار کشور در سال 99 اعتبارات ملی کلا حذف شده است، گفت: اعتبار راههای روستایی کلا باید از استان تامین شود.

 

وی افزود: در سطح استان حدود 40 کارخانه آسفالت داریم که کمتر از  10کارخانه فعال هستند زیرا اکثر این کارخانه ها به علت طلب و بدهی دیگر قادر به ادامه فعالیت نیستند و بعضی از کارخانجات آسفالت، ماشین آلات خود را برای ادامه فعالیت فروخته اند.

 

 مدیر کل راهداری و حمل و نقل کردستان با اشاره به پروژه های جدید گفت: اولویت ما با جاده های است که آماده آسفالت باشند و روستاهای که دارای جمعیت بیشتر باشند و قاعدتا باید سراغ روستاهای برویم که باعث بهره مندی زیاد و رضایت مندی مردم باشد.

 

مدرس گرجی گفت: هدف مجموعه راهداری و حمل و نقل خدمت به مردم در حوزه زیر ساخت راهها و نگهداری راههای روستایی است و در بحث نگهداری اعتبار ملی داریم که پیگیر آن هستیم.

 

وی با اشاره به چند محور شریانی در استان گفت: تنها محور متصل مسیر سنندج به دهگلان و تهران است که حوزه سنندج  هنوز تکمیل نشده و تنها محور دارای بزرگراه محور دهگلان به تهران است که بزرگراههای دیگر در استان به صورت منقطع هستند.

 

مدرس گرجی با اشاره به راهدارخانه سه راه قاضی آباد که محل اتصال کامیاران، قروه دهگلان است گفت: این نقطه سوق الجیشی و حساس است که دارای زمستان سخت برفگیر بوده اما بعد از 3 سال کلنگ زنی هنوز احداث نشده و تنها یک تابلو در محل کلنگ زنی وجود دارد.

 

وی راهدارخانه حسن آباد را بسیار مهم دانست و گفت: این راهدارخانه در دسترس شهرستانهای قروه دهگلان است و اگر این راهدارخانه وجود نداشت در زمینه حمل و نقل دهگلان کاملا تعطیل می شد.

 

رها کردن پروژه های در دست پیمانکار باز تاب خوبی ندارد

 

ارشدی بخشدار بلبان آباد با بیان اینکه چندین جاده در دست پیمانکار است که پیمانکاربه علت عدم اعتبار، پروژه را رها کرده که اینکار بازتاب خوبی ندارد.

 

وی با اشاره به بحث راهدارخانه قاضی آباد گفت: با توجه به اینکه این مسیر محور اصلی بوده و بخشی از بار ترافیکی کالاهای اساسی به این مسیر منتقل شده اما متاسفانه عرض جاده کم و تصادف بیشتراست که نیاز است مسیر سرنجیانه و قاضی آباد خط کشی شود زیرا امنیت این جاده از مطالبات مردم است.

 

ارشدی با بیان اینکه نگهداری آسفالت جاده ها اولویت ماست گفت: محور باشماق، سیس که سال گذشته آسفالت شده در حال تخریب است باید در اسراع وقت ترمیم شود تا در آینده به معضل تبدیل نشود.

 

بخشدار بلبان آباد یکی دیگر از مطالبات مردم بخش را بهسازی جاده سنقر کرمانشاه به روستاهای بلبان آباد عنوان کرد و بیان داشت: با توجه به ارتباطات فرهنگی و خانوادگی نیاز است این مسیر جهت تردد مردم زیرسازی شود.

 

بیشتز از 20 جاده روستای بخش مرکزی خاکی است

 

عبدالله مفاخری بخشدارمرکزی دهگلان با بیان وضعیت نامناسب جاده های روستایی گفت: بیشتز از 20 جاده روستای این بخش خاکی است و جاده مسیر شرابشهرک که مسیر ارتباطی و محل اتصال شهرستانهای دهگلان، بیجار و دیواندره است از نظر ایمنی امنیت ندارد که نیاز به باز سازی و ترمیم دارد.

 

وی با بیان اینکه سال گذشته پروژه مسیرهای چیلک، چخماقدره و قشلاق خداکرم در اختیار راه وشهر سازی بوده گفت: متاسفانه ابنیه این مسیرها هنوز ناتمام مانده است.

 

مفاخری با اشاره به وضعیت نامناسب جاده روستای قشلاق خدا کرم گفت: اگر خدمات عمرانی در این روستا صورت گیرد شاهد مهاجرت معکوس به روستا هستیم که تاکنون سه خانواده مهاجرت معکوس به روستا داشته اند.

 

‌فرزاد شمس فرماندار شهرستان دهگلان با اشاره به وضعیت نامناسب جاده های روستایی که در سنوات گذشته زیر سازی و آماده آسفالت شده اما به فراموشی سپرده شده اند گفت: نیازاست در سریعترین زمان ممکن حل مشکلات جاده های روستاهای دارای مشکل در دستور کار قرار گیرد.

 

 انتهای یپام/برچسب ها :

مشکلات راه های روستایی دهگلانپروژه راه روستاییراهدار خانه قاضی آباد

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS

::. آخرین اخبار .::