دوشنبه 30 دی 1398 / 08:40|کد خبر : 2719|گروه : اجتماعی

احداث بیمارستان تامین اجتماعی مطالبه مردم دهگلان است/ بیش از 20 هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند

احداث بیمارستان تامین اجتماعی مطالبه مردم دهگلان است/ بیش از 20 هزار نفر تحت پوشش  بیمه تامین اجتماعی هستند

ساخت بيمارستان تامين اجتماعي و ارائه خدمات بهداشتي و درماني مطالبه به حق مردم شهرستان دهگلان است.

 به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، شهرستان  70 هزار نفری دهگلان با توجه به وجود محرومیت زیاد در همه زمینه ها خصوصا در بحث بیمارستان، کمبود پزشکان متخصص و وجود بیش از 20 هزار نفر افراد تحت پوشش خدمات بیمه تامین اجتماعی نیاز به احداث بیمارستان تامین اجتماعی در شهرستان دارد.

 

با توجه به جمعیت تحت پوشش احداث مراکز ویژه درمانی تامین اجتماعی مجهز در این شهرستان ضروری است و تسریع در این امر مشکلات درمانی بسیاری از بیمه‌ شدگان و بازنشستگانی را که از نبود امکانات درمانی دچار مشکلات فراوانی شده‌اند را بهبود می‌بخشد.

 

با توجه به نیاز مردم شهرستان و با عنایت به گستردگی بیمه شدگان تامین اجتماعی برای مراجعه به مراکز درمانی مجهز باید کیلومترها راه را به شهرهای سنندج و قروه طی کنند از این رو احداث بیمارستان تامین اجتماعی شهرستان باید در دستور کار قرار گیرد.

 

محمدی از بیمه شدگان تحت پوشش تامین اجتماعی شهرستان دهگلان در گفتگو با خبرنگار ما بیان داشت: نیاز به بیمارستان تامین اجتماعی در شهرستان کاملا محسوس است و این موضوع باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد تا بیماران شهرستان بیش از این دچار مشکلات درمانی نباشند.

 

وی افزود: حفظ حقوق فردي و اجتماعي مردم، محور تمام فعاليت ها در زمينه حقوق شهروندي است و از ضروريات هر جامعه اي محسوب مي شود که نیاز است مسئولان در این راستا برای این امر مهم نسبت به مردم شهرستان بی توجه نباشند زیرا تامین اجتماعی به عنوان گسترده ترین و اصلی ترین نهاد در عرصه بیمه های اجتماعی است ونیاز امروز جامعه محسوب می شود.

 

حسین پناهی یکی از شهروندان دهگلانی در ادامه نبود خدمات درمانی تامین اجتماعی در این شهرستان را عامل تهدید کننده سلامت جامعه کارگری دانست و گفت: تاکنون پیگیری و مکاتبات زیادی از سوی جامعه کارگری و بازنشسته این شهرستان برای دریافت امکانات درمانی و بیمارستانی تامین اجتماعی انجام شده که فعلا هیچ نتیجه‌ای نداشته است

 

وی بیان داشت: بیمه شدگان تامین اجتماعی هنگام نیاز به بیمارستان تامین اجتماعی باید به شهر سنندج تردد نمایند که این امر علاوه بر اتلاف وقت، هزینه هایی اضافی را روی دست این عده می گذارد.

 

مرادی دیگر شهروند دهگلانی گفت: ایجاد امکانات درمانی تامین اجتماعی در شهرستان به دلیل آنکه بیش از 20 هزار نفر از جمعیت شهرستان را تحت پوشش خود قرار داده است  از اهمیت ویژه‌ای بر خوردار است چراکه افراد تحت پوشش شهرستان هر ماه چندین درصد از درآمدشان را برای خدمات درمانی به تأمین اجتماعی پرداخت می‌کنند اما به هنگام بروز جزئی‌ترین بیماری باید مسافت‌های طولانی را برای رسیدن به شهرهای اطراف طی کنند تا بتوانند از خدمات درمانی بهره‌مند شوند.

 

محمدی دیگر شهروند دهگلانی تامین اجتماعی را مساله مهم شهرستان دانست و گفت: بحث احداث بیمارستان تامین اجتماعی کمک جدی مسئولان را می طلبد که نیاز است مسئولان با درایت بیشتر در زمینه بیمه زیرمجموعه ها و کارگران عمل نموده و درصدد احداث بیمارستان تامین اجتماعی برای ارائه خدمات به مردم شهرستان باشند.

 

وی احداث بیمارستان تامین اجتماعی را مطالبه عمومی مردم در سطح شهرستان دهگلان عنوان کرد و اظهار داشت: مراحل احداث آن با سرعت بیشتر باید پیگیری شود تا مردم از خدمات آن به نحو احسن بهرمند شوند.

 

با توجه به اینکه چند نفر از خیرین شهرستان از سال 90 تاکنون دنبال این موضوع هستند و با خریداری 3 هزار متر زمین برای احداث بیمارستان با مشکلات تغییر کاربری روبرو می باشند نیاز است ادارات ذیربط  برای حل این مشکل اقدامات لازم را انجام دهند.

 

هر چند تامین اجتماعی نیاز ضروری و بدیهی مردم است و در این راستا خدمات نظام در قالب تامین اجتماعی به مردم زمینه رضایتمندی مردم و گسترش عدالت در جامعه را فراهم می نماید.

/ انتهای پیامبرچسب ها :

احداث بیمارستان تامین اجتماعی در دهگلان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel
::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::