دوشنبه 22 مهر 1398 / 07:52|کد خبر : 2569|گروه : اجتماعی

از مشکل آب شرب تا عدم آنتن دهی و جاده دسترسی به روستاهای بخش بلبان آباد

از مشکل آب شرب تا عدم آنتن دهی و جاده دسترسی به روستاهای بخش بلبان آباد

آب شرب وعدم جاده دسترسی مناسب عمده مشکلات روستاهای شهرستان دهگلان است.

 

به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه دهگلان و فرمانداربه همراه بخشدار بلبان آباد و دیگر مسئولان ادارات ذیربط شهرستان از روستاهای گردمیران علیا، کاکوعلیا، سفلی و چاغربلاغ بازدید کردند.

در این بازدید عباس ارشدی بخشدار بلبان آباد با اشاره به مشکل آب شرب روستای چاغربلاغ با بیان اینکه آب شرب روستا تحت پوشش آبفار نیست که اینکار باعث هدر رفت و مصرف بیش از حد می شود خواستارنصب کنتور آب در روستا با تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی جهت کنترل مصرف بی رویه آب شرب روستا شد.

 

حبیبی دهیار روستای چاغربلاغ با اشاره به جمعیت 180 خانواری روستا مشکلات جاده ارتباطی، عدم اجرای طرح هادی وهدررفت آبهای سطحی کشاورزی را مشکلات روستا عنوان کرد و خواستار مکانیزه شدن کشاورزی شد و گفت با توجه به اینکه مردم روستا از لحاظ مالی ضعیف هستند نیازاست جهاد کشاورزی در این راستا مساعدت نماید.

 

احداث کانال آب سطحی کشاورزی کاکوی علیا فراموش شده است

محمد حسن الماسی عضو شورای کاکوی علیا با اشاره به فراموش شدن کانال سطحی روستا گفت: حدود 30 هکتارزمین کشاورزی از طریق این کانال آبیاری می شود و زندگی اکثر مردم روستا از این کانال آب تامین می شود پیمانکار هم حدود 5 ساله برای آن قرارداد منعقد و آن را رها کرده است واصلا معلوم نیست اعتبارتخصیصی برای احداث کانال کجاست و وقتی به جهاد کشاورزی مراجعه می کنیم می گویند احداث کانال دراولویت است تا کی مسئولان به مردم وعده سرخرمن میدهند.

 

دیگرمشکلی که باعث نگرانی مردم و کشاورزان روستای چاعربلاغ شده رها بودن فاضلاب روستا در مزارع کشاورزی است

 

چند نفراز کشاورزان ساکن روستا با بیان اینکه فاضلاب رها شده باعث خشک شدن مزارع و باغات آن مسیر شده خواستار حل این مشکل دراسرع وقت شدند.

ارشدی بخشدار بلبان آباد گفت: مشکل فاضلاب، مشکل اکثر روستاهاست که برای هدایت به خارج از روستاها نیازبه سپتینک داریم که اعتبارآن از فرمانداری بخشداری باید تامین شود و به 300 میلیون تومان اعتبارنیاز دارد که دهیاری این اعتبار را ندارد واین مشکل به فرمانداری گزارش شده که باید آبفار دراین قضیه ورود کند واعتباربحث سپتینک از طریق آبفارپیگیری شود.

 

یکی دیگر ازاعضای شورای روستا ضمن نگرانی از مشکلات جاده روستاهای منطقه گفت: بعد از 40 سال ازعمرانقلاب تاکنون این جاده خاکی است در حالی که کل روستاهای سنقر کلیایی که همسایه ما هستند تا مرز روستاهای کردستان آسفالت هستند.

 

جاده ارتباطی مشکل عمده روستای مشیر آباد پنجه است

عضو شورای روستای مشیر آباد پنجه با اشاره به مشکلات جاده ارتباطی و مشکل آب شرب، عدم اجرای طرح هادی و شبکه فرسوده آب شرب روستا گفت:  اگر کسی در روستا مریض شود برای انتقال به شهر بابد 100الی 200 هزار کرایه ماشین تقبل کنیم واز نظر آب شرب هم هر روز3 ساعت آب برای مردم روستا که دامدار و کشاورزهستند خیلی مشکل است.

 

 سیفی دهیار روستای مشیر آباد درادامه با اشاره به مشکل جاده چند روستای اطراف آنرا غیر قابل ترددعنوان کرد وخواستار حل مشکل شد..

 

وی دیگر مشکل روستای مشیر آباد را غیر قابل استفاده بودن مدرسه روستا دانست وگفت: این مدرسه از نبود سرویس بهداشتی وعدم مکان مناسب آموزشی در مضیقه است.

بهرنگ محمدی مسئول نمایندگی آموزش و پرورش بلبان آباد گفت: این روستا جزو شهرستان قروه بوده که در یک مهر ماه 98 مدرسه از آموزش وپرورش قروه تحویل گرفتیم چونکه پروژه مهر در تابستان انجام می شود مدرسه در اختیار ما نبود اما الان تا حدودی بحث باز سازی را انجام خواهیم داد واز طریق حدمات با نوسازی مدارس مکاتبه شده که مدرسه مخروبه است و به احداث جدید نیاز دارد.

 

کمبود آب شرب و عدم آنتن دهی مشکل روستای سراب شیخ حسن

عزتی دهیار این روستا جاده ارتباطی عدم آنتن دهی همراه اول، ایرانسل و آب شرب را عمده مشکل روستا عنوان کرد و بیان داشت: چاه آب شرب با 90 درصد پیشرفت فیزیکی حفر شده اما سه سال پیش قرار بود مبلغ 600 میلیون تومان برای انتقال آب به داخل شبکه تخصیص یابد که هنوز تخصیص نیافته است.

 

 

عزتی دیگر مشکل روستا را مدرسه تخریبی عنوان کرد و گفت: این مشکل به آموزش وپرورش و نمایندگی بلبان آباد اطلاع رسانی شده است که واقعا تخریبی است ونیاز به بازسازی دارد.

وی مشکل دیگر روستا را هدر رفت آبهای سطحی کشاورزی ذکر کرد و گفت : برای جلوگیری از هدر رفت باید جوی آب کشآورزی جدول گذاری شود که تاکنون توسط جهاد کشاورزی هیچ اقدامی نشده است.

 ارشدی بخشدار بلبان آباد گفت: چاه حفر شده آب شرب روستای سرآب شیخ حسن با 90درصد پیشرفت فیزیکی به علت نبود اعتبار رها شده است که نیاز است و مردم با خودیاری و مساعدت خواستار انتقال آب به شبکه آبرسانی هستند.

 

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel
::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::