پنجشنبه 11 مهر 1398 / 08:17|کد خبر : 2551|گروه : اجتماعی

معاون آموزش مرکزبزرگ اسلامی غرب کشور:

هرینه 12 میلیارد تومان برای راه اندازی مدرسه تخصصی امام شافعی در کردستان

هرینه 12 میلیارد تومان برای راه اندازی مدرسه  تخصصی امام شافعی در کردستان

معاون آموزش مرکزبزرگ اسلامی غرب کشور در مراسم افتتاح مدرسه علوم دینی شهید غواصیه دهگلان گفت: برای راه اندازی مدرسه تخصصی امام شافعی سنندج 12 میلیارد تومان هزینه شده است.

به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، مدرسه علوم دینی شهید غواصیه دهگلان با حضور معاون آموزش و پژوهش مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ائمه جمعه و جماعات، طلاب و روحانیون شهرستان دهگلان افتتاح و سال تحصیلی جدید را آغاز کرد.

 

معاون آموزش و پژوهش مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در مراسم افتتاح و آغاز سال تحصیلی جدید طلاب روحانیون در مدرسه علوم دینی شهید غواصیه مرکز بزرگ اسلامی شهرستان دهگلان با بیان اینکه امروز در کشور ایران اسلامی بسترهای لازم برای اجرای اوامر الهی و ارزشهای دینی فراهم شده است گفت: طلاب و روحاینون استان و کشورمان باید بیش از هر قشر دیگر جامعه قدردان این خدمات باشند.

 

 ماموستا احمدپور رسالت مدارس علوم دینی در کردستان را تربیت عالمان دینی ،اندیشمندان و خدمتگزارن به دین مقدس،خدمت به جامعه مسلمان به طور عام خصوصا مردم شافعی مذهب کردستان براساس دیدگاه امام شافعی عنوان کرد.

 

وی با بیان اینکه مدرسه علوم دینی شهید غواصییه دهگلان از سال 64 تعطیل شده است، گفت: این مدرسه دوباره با تربیت طلاب روحانیون شروع بکار خواهد کرد.

 

معاون آموزش مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور بیان داشت: در این شرایط که دین گریزی در میان جامعه و جوانان ما وجود دارد تلاش روحانیون و طلاب را چند برابر می کند که اندیشه های علوم دینی به طور عام در قالب آموزشی و در قالب فرهنگی در میان جامعه و جوانان ترویج دهند تا امروز آسیبی که گریبانگیر جامعه شده کاهش یابد.

 

وی اظهار داشت: اگر ما بتوانیم عالمی تربیت کنیم که در همه عرصه ها در تراز، منطقه و ملی حضور فعال داشته باشد و برای رسیدن به چنین عالم آگاه و مجهز به علم و دانش روز نیازمند برنامه ریزی دقیق است که باید این برنامه ریزی توسط متخصصین امر صورت گیرد.

 

وی افزود: مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در کردستان تاکنون تلاش زیادی کرده که درعرصه خدمتگزاری موثر باشد و با وجود کاستیها و نواقص موجود ما نیازمند همکاری و مشاوره اساتید هستیم که نیاز است اساتید در این راستا همراه ما باشند.

 

معاون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: در کردستان علمای و شخصیتهای بزرگی در همین حجره ها تربیت شده اند که در طراز ملی و بین المللی حرف برای گفتن دارند و توانستند اندیشه های نو در دنیای اسلام پی ریزی نمایند.

 

وی با اشاره به راه اندازی مدرسه تخصصی علوم اسلامی امام شافعی در سنندج گفت: این مدرسه با تجهیزات آماده پذیرش طلبه است و حدود 10 رشته برای تحصیل طلاب در نظر گرفته شده که دو رشته تربیت مدرس و دعوت به تبلیغ که نیاز منطقه است در صورت جذب 60 نفر طلبه شروع بکار خواهدکرد.

 

احمد پور گفت: برای راه اندازی و تاسیس مدرسه تخصصی علوم دینی امام شافعی سنندج مبلغ 12میلیارد تومان از سفر مقام معظم رهبری به کردستان در سال 88 برای این مرکز اختصاص یافت.

 

وی در ادامه گفت: این مرکز تخصصی پایلوت کشوری است که برای اولین بار در کشور در استان کردستان تاسیس شد و این افتخار نصیب روحانیون کردستان شد.

 

وی با اشاره به مدارس تحت عنوان مدرسه منتخب گفت: در حال حاضر در کردستان تنها مدرسه خدیجه که ویژه خواهران است فعالیت دارد که در این مدرسه بعد از 8 سال تحصیل بدون آزمون جامع مدرک رسمی اخذ می شود چونکه از بدو تحصیل بر اساس حداقل های استاندارد آموزش حرکت می کنند.

 

وی در ادامه گفت: یک مجوز مدرسه منتخب برادران هم برای کردستان در نظر گرفته شده اگر مدرسه شهید غواصیه دهگلان از نظر جمعی به 50 نفر طلاب برسد امتیاز مدر سه منتخب به این مدرسه داده خواهد شد و مورد حمایت مادی معنوی مرکز بزرگ قرار خواهد گرفت.

 

احمد پور خواستار تجمیع طلاب حوزه های دهگلان، روستاهای باشماق و حسینی در یک مکان شد و گفت: طلاب باید با یک روش و منهج تربیت شوند.برچسب ها :

مدرسه علوم دنی دهگلانمرکز علوم دینی تخصصی امام شافعی سنندج

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel
::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::