شنبه 16 شهریور 1398 / 07:41|کد خبر : 2511|گروه : اجتماعی

در خواست امام جمعه، شورا و دهیار روستا ی گردمیران سفلی برای حل مشکل قطعی آب روستا

در خواست امام جمعه، شورا و دهیار روستا ی گردمیران سفلی برای حل مشکل قطعی آب روستا

شورا، دهیار و مرد م روستا ی گردمیران سفلی شب گذشته با تجمع خواستار حل مشکل آب شرب روستا شدند.

به گزارش خبرنگاردهگلان شیدا، زنگ قطعی آب شرب در چند روستای شهرستان دهگلان به صدا در آمده است روستاهای سرنجیانه، گردمیران علیا، گردمیران سفلی، بایتمبر و اسلمرز که یکی پس از دیگری دچار این مشکل شده اند و دلیل آن هم مشخص نیست اما متاسفانه مسئولین دیربط به حساسیت آب شرب روستاها توجه چندانی ندارند.

 

 

با توجه به اینکه روستاها مرکز تولید هستند افزایش خدمات رسانی به روستائیان می تواند باعث ماندگاری مردم روستا، مهاجرت معکوس و رشد میزان تولیدات کشاورزی و دامی در روستا شود که نیاز است روستاها اولویت اول خدمات رسانی باشند اما متاسفانه هر ساله بزرگترین روستاهای دهگلان که بالای 500 خانوار هستند با قطعی آب مواجه می شوند.

 

 اگر بی توجهی مسئولین به همین روال پیش رود شاهد مهاجرت روستائیان به شهرها خواهیم بود روستا که منبع تولید خالی از سکنه شده و روستائیان که خود زمانی تولیده کنند بوده اند به مصرف کننده مصرف کننده تبدیل خواهند شد.

 

روستاهای شهرستان دهگلان مدت چند سالی است که از بی آبی رنج می برند و هر بار برای حل این مشکل جلسات برگزار شده و وعده وعیده های مسئولان به مردم روستاها همچنان در جلسات و کاغذ بازی و صورت جلسه حل مشکلات به ظاهر روستائیان است.

 

قطعی آب شرب روستای گردمیران سفلی 15 شهریور

 

 مردم روستای گردمیران سفلی، امام جمعه وجماعات شورا و دهیار روستا  خواستار حل مشکل آب شرب روستا از مسئولان استان وشهرستان شدند.

 

امام جمعه و جماعات روستای گردمیران سفلی در گفتگو با خبرنگار ما بیان داشت: روستای گردمیران با جمعیت 400 خانواردر شبانه روز تنها 3 ساعت آب شرب وجود داردکه این موضوع باعث نگرانی مردم شده است.

 

وی ضمن تشکر از پیگیری بخشدار بلبان آباد برای حل مشکل آب شرب گفت:  مشکل آب شرب هنوز به صورت قعطعی حل نشده است نیاز است اداره آب و فاضلاب روستایی با ورود به این موضوع خواسته و مطالبه مردم را بر آورده سازد. 

 

اما جمعه و جماعات روستای گردمیران گفت: زمانی که فصل کشت وآبیاری تمام شود آب به صورت 24 ساعته موجود است اما هنوز ارتباط این دو موضوع روشن نیست که کجای کار می لنگد.

 

قطعی آب شرب روستای گردمیران سفلی 14 خرداد 98

 

روستا گردمیران سفلی و علیا از اول فصل پاییز تا اول فصل خرداد ماه هرسال هیچ مشکل قطعی آب شرب نداریم از اول خرداد قطعی آب شکستگی لوله شروع و قطعی آب شروع می شود این بهانه های آبفار روستای شهرستان دهگلان می باشد در حق مردم ظلم می باشد که آلان آب شرب روستا قطع می باشد. 

 

یکی از ساکنان روستای گردمیران سفلی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: با توجه به اینکه آب شرب روستاهای گردمیران علیا و سفلی هرساله با شروع گرما قطع می شود و چندین ساله مردم این دو روستا که درکل حدود هزا خانوار است با این مشکل دست به گریبانند اما زمانی که اعتراض مردم به اوج می رسد مسئولین ذیربط با برگزاری جلسات و دعوت مدیرکل آب و فاضلاب روستایی از استان سرپوشی روی این مشکل گذاشته و آنرا را به امان خدا رها کرده و مردم مظلوم این روستاها را با کاغذ بازی و پیگیری جلسات بدون خروجی سرگم می کنند تا کی باید این مردم از بی آبی رنج بکشند صدایشان به عرش رسید اما دریغ از گوش شنوا، مسئولین به خود آیید مردم از دست شما باید چکار کنند مردم از دست شما به ستوه آمده اند و از دست شما خسته شده اند اگر از مردم ابائی ندارید حئاقل از خدا بترسید براستی مردم روستاها باید مشکلاتشان را به چه کسی بگویند.

 

 اما جدیدا قطعی آب شرب غیر از روستاها در شهر دهگلان نیز شهروندان را با مشکل جدی روبرو کرده است شهروندان ضمن نگرانی واعتراض به این موضوع با خبرنگار خواستار حل این مشکل شدند.

 

10 شهریور سال 95

    

رو ستای گردمیران سفلی با 400 خانوار به مدت دو هفته کامل از آب آشامیدنی محروم هستند.


 مشکل بی آب و قطعی آب دو هفته ای یا در تمام فصل تابستان و حتی در تمام فصول سال یکی از مشکلاتی است که دامنگیر روستاهای شهرستان دهگلان شده است.

 


 روستای گردمیران سفلی یکی از روستاها است که دچار بی آبی پی در پی شده است و مردم این روستا واقعا خسته شده و با این معضل دست و پنجه نرم می کنند.

 

 مردم این روستا می گویند که دو هفته کامل آب شرب روستا قطع شده است و اداره آب و فاضلاب روستایی می گوید شناور دچار مشکل شده است.

 

 این موضوع برای خود مردم روستا جای سوال شده است که چرا هرساله دراین فصل شناور دچار مشکل می شود و بقیه فصول شناور مشکل ندارد.

 

 

قطعی آب شرب روستای سرنجیانه 15 شهریور

 

یکی از ساکنان روستای سرنجیانه در گفتگو با خبرنگار مابیان داشت: قطعی آب شرب در روستا باعث حفر چاه جدید شد اما متاسفانه حدود 100 خانوار از 400 خانوار سرنجیانه هنوز هم  از آب شرب محروم هستند.

 

مصاحبه اعضای شورای روستای سرنجیانه در 23 بهمن 95


  با اطلاع از قطعی آب روستای سرنجانه روستای  450 خانواری در مسیر دهگلان به بلبان آباد وازتوابع بخش بلبان آباد که در طول سالیان متمادی بنا  به گفته اهالی روستا در فصل بهار وتاستان دچار کم آبی بوده اند اما امسال  از بهار 95 تا الان و در این فصل سرد سال از نعمت آب شرب محروم هستند و آب شرب 70 خانوار این روستا با تانکر تامین می شود.

 

با دیدن این معضل و کسب اطلاع دقیق این مشکل سراغ شوراهای اسلامی روستا رفتم خسرو منصوری رئیس شورای اسلامی روستا ورئیس شورای بخش بلبان آباد در گفتگو با خبرنگار ما گفت: مدت  دوسال است که با کمبود آب شرب مواجه هستیم و از بهار 95 50 درصد روستا از آب شرب محروم هستند.

 

و ی افززو: حتی با جیره بندی و بستن منبع آب با 16 ساعت درشبانه روز بازهم این مشکل حل نشد واین مشکل بی آبی باعث مهاجرت 20 خانوار به شهرهای دهگلان وتهران شده است وباعث معظلی دیگر بنام بیکاری شده است.


ایوب باقری عضو شورای اسلامی روستای سرنجیانه با نگرانی شدید از این وضعیت گفت: حدود 7 سال است که محله بالا دست روستا دچار کم آبی هستند وحدود 3 ساله که با تانکر آب شربشان تامین می شود.


وی از مسئولین خواست که بخاطر رضای خدا به داد مردم سرنجیانه برسند اگر  این روند ادامه یابد باعث مهاجرت بیشتر روستا به شهر خواهد شد.

 


 شریف ناصری آبدار و عضو شورای اسلامی سرنجیانه گفت: در طول دو دوره که من شورای روستا بوده ام با کمبود آب مواجه هستیم و چندین بار برای حل این مشکل پیگیر قضیه بودیم که هیچ اقدانی برای حل آن صورت نگرفته است و کسی جوابگو نبوده است و چندین خانواده برای آب آشامیدن با هزینه های بالا  اقدام به حفر چاه در منزل نموده انددر شهرستانی که قطب کشاورزی است بی آبی بیداد می کند و همین مسئله باعث مهاجرت مردم روستا به شهرها می شود و حاشیه نشینی شهرها  نیز باعث معضلات اجتماعی می شود.

 


 در حقیقت قطعی آب در روستاهای دهگلان به شدت موجب  نگرانی و گلایه مردم این روستاها است  و این در حالی است که خانه های بهداشت این روستاها استفاده ازآب چشمه ها در روستا را قدغن کرده که از لحاظ بهداشتی سالم نیستند واستفاده از آب چشمه ها باعث اشاعه بیماری می شود.

 


 مردم این روستاها چشم انتظار کمک مسئولین هستند و ازمسئولین انتظار دارند که  این مشکل قطعی آب را حل کنند..

 

 

ساکنان روستاها دیگر تحمل این مشکل بی آبی را ندارند اگر فکری به حال این مشکل نشود به مرور زمینه مهاجرت به شهر در این روستاها فراهم می شود.

 

قطعی آب شرب روستاهای دهگلان باراول ودوم نیست و اکثر روستاهای دهگلان چه در فصل زمستان و چه در فصل تابستان با کمبود این ماده حیاتی دست و پنجه نرم می کنند

 
اما امروز هم آب این چند روستا و بعضی از روستاها حدود 12 روزه و شهر دهگلان حدود یک هفته چندین شهرک آن با مشکل قطعی آب دست به گریبانند مردم شهر و روستای شهرستان دهگلان از مسئولین ذیربط انتظار دارند هرچه سریعتر این مشکل را حل کنند و مسئولین دلیل این مشکل را برای مردم توضیح دهند.

 

انتهای پیام/

 

 

 

                                       برچسب ها :

حل مشکل آب شرب روستای گردمیرانمشکلات آب شرب روستاهای دهگلان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel
::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::