پنجشنبه 31 مرداد 1398 / 21:15|کد خبر : 2494|گروه : اجتماعی

در نشست شورا و شهردار با فرماندار دهگلان عنوان شد

برگزاری جشنواره لیلاخ نباید جولانگاه تبلیغاتی کاندیداها باشد

برگزاری جشنواره لیلاخ نباید جولانگاه تبلیغاتی کاندیداها باشد

عضو شورای شهر دهگلان گفت: برگزاری جشنواره لیلاخ نباید جولانگاه تبلیغاتی کاندیداها باشد.

 

به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، با حضور اعضای شورای شهر، شهردار، فرماندار ومعاون عمرانی فرمانداری نشست بیان مشکلات شهر دهگلان برگزارشد.

 

در این نشست شادمان عباسجوبی رئیس شورای شهر دهگلان بیان داشت: در زمان شروع بکار شورای دوره پنجم بحث ممیزی املاک حدود 5 ماهه شروع بکار نموده است و این طرح تاکنون در شهر دهگلان انجام نشده است که املاک مشخص باشد ویک سری ازاملاک شهری مفقود و حتی پلاک بندی ساده هم صورت نگرفته است.

 

وی با اشاره به نبود نیروی متخصص در شهرداری گفت: متاسفانه نبود نیروی متخصص باعث مشکلات در شهرداری شده است

 

ارسلان طهماسبی شهردار دهگلان در ادامه گفت: بحث تخصیص اعتبار برای شهرداریها درشورای برنامه ریزی در سال 96 یک میلیارد و700 میلیون تومان مصوب شد که مقدار تخصیص 29 درصد بود درسال 97 یک میلیارد و 400 میلیون تومان که 20 درصد کاهش یافت و تخصیص به شهر داری به مبلغ 240 میلیون که کلا اوراق بود امسال که 50 درصد نسبت به سال قبل و30 درصد نسبت به سال 96 افزایش یافته است اما تخصیص امسال ممکن است 500 میلیون باشد که آنهم به صورت اوراق و برای سال آینده می باشد و برای شهرداری این اعتبارات ناچیز است.

 

وی با اشاره به انتظارات بعضی ادارات از شهرداری گفت: خارج از توان شهرداری است که این انتظارت برآورده شود و وظیفه شهرداری نیست که اکثر مخارج ادارات را تامین کند و دربعضی مواقع اگر کمک نکنیم مورد تهدید قرار می گیریم.

 

شهردار دهگلان گفت: ادارات باید حد و حدود خود را بدانند وما هم در حد توان کمک خواهیم کرد در حالی که شهرداری خود مخارج دارد درست نیست که از اموال شهرداری به دیگر ادارات ببخشیم.

 

وی با اشاره بحث سیاست مصرف آب در شهرستان که کار درستی نیست، گفت: کاشت خیاردر چندین هکتار با بذر رایگان در اختیار مردم نهاده شد که باعث مصرف آب می شود و در هر هکتار 6 هزار متر مکعب آب مصرف می شود که در دهگلان روزانه این مقدار مصرف نمی شود .

 

شهرداردهگلان اظهار داشت: با وجود هزار و200 حلقه درشهرستان دهگلان برای 30 هزار نفر مردم شهر دهگلان که 50 درصد مردم شهرستان را تشکیل میدهد آب شرب تخصیصی تنها 3 حلقه چاه است

 

وی ضمن انتقاد از آب منطقه ای گفت: عمق سطح آبها به 180 متر رسیده که آب منطقه ای جلو اینکار را نگرفته است نباید اجازه به برداشت غیر اصولی آب داده شود که به معضلی جبران ناپذیر تبدیل خواهد شد.

 

احد علی بیگی دیگر عضو شورای شهر دهگلان بیان داشت: در دهگلان وقتی انتخابات شورا برگزار شد سرانه فضای در شهر در حد بسیار پایین 35 سانتی متر بود که آلان سرانه فضای دو برابر شده است و در طول 2 سال گذشته هنوز به میانگین کشور و نرمال نرسیده است اما پروژه های در دست اقدام داریم که سرانه فضای سبز را حداقل به میانگین کشوری نزدیک کنیم

 

وی افزود: در دهگلان به شیوه طبیعی جاذبه گردشگری نداریم که باید ایجاد شود و هر کاری هم دراین زمینه شده متاسفانه با شکست روبرو شده است.

 

علی بیگی با اشاره به آب شرب دهگلان بیان داشت: مصرف آب زیر زمینی به به شیوه بی رویه در حوزه بسیاربالاست و بی داد مصرف می شود در حالیکه عمق چاهها به 300 متر رسیده و نیاز است در حوزه فرهنگی برای جلوگیری از مصرف بی رویه آب در دهگلان استفاده نموده و فرهنگ سازی شود.

 

علی بیگی اظهار داشت: در حوزه آسیب اجتماعی در شهر دهگلان اعتیاد بی داد می کند ک و به صورتی که نیاز است برخورد نشده و اصلا جلو اینکار گرفته نمی شود که این دردی بزرگ و نیاز به پیگیری دارد.

 

جمال قادر مرزی دیگر عضو شورای شهر دهگلان با بیان اینکه مردم دهگلان از وضعیت آرد نگرانی دارند گفت: کیفیت آرد و نان در دهگلان به نسبت دیگر شهرها فوق العاده پایین است.

 

وی دیگر مشکل مردم شهر را سرگردانی وام بنیاد مسکن که مردم با آن دست به گریبانند بیان داشت: بنیاد مسکن اخذ وام را ضمانت زنجیره اعلام کرده و بانکها هم از وام گیرنده درخواست ضمانت می کنند در حالیکه بسیاری از مردم روستاها از سال گذشته مسکن خود را برای باز سازی تخریب کرده اند و منتظر وام هستند وتعدادی از آنان هنوز بلا تکلیف و موفق به اخذ وام نشده اند.

 

وی با اشاره به جشنواره موسیقی لیلاخ گفت در جلسه ای بیان شده که این جشنواره خواست مردم نیست اگر مخالفتی از سوی شورا بوده بخاطرعدم شفافیت مالی پارسال بود که نماینده گفته بود 80 میلیون بودجه برای جشنواره موسیقی برای دهگلان در نظر گرفته است که در حقیقت شفافیت مالی وجود نداشت.

 

قادرمرزی اظهار داشت: ما اعضای شورا و خیرین شهرستان مبلغ 35 میلیون هزینه جشنواره پرداخت کردیم واز نماینده نماینده خواستیم که سهم آنان چقدر بوده است که فقط در قسمتهای اول جشنواره شفافیت بود وبعد ازآن هرچه مراجعه کردم شفافیت مالی صورت نگرفت امیدورام امسال شفافیت صورت گیرد و جشنواره برگزار شود.

 

قادر مرزی با اشاره به مشکلات شهرکها امین آباد و نیروی انتظامی گفت: حدود 18 ساله فاضلاب این دو شهرک با مشکل روبرو شده و کارهای در شهرداری صورت گرفته وهنوزبه نتیجه نرسیده وبلا تکلیفی 400 الی 500 قطعه زمین به دلیل مشکل فاضلاب است.

 

فرهاد رحیمی دیگر عضو شورای شهر دهگلان با اشاره به جایگاه شورا از سوی فرمانداری بیان داشت: چندین ساله شورا در کمیته برنامه ریزی استان و شهرستان اطلاع خاصی از بودجه شهرستان، نحوه تخصیص و نحوه تقسیم بندی نداریم که از فرماندار خواست گزارش بودجه و چگونگی نحوه تخصیصی و تقسیم آن به شورا داده شود.

 

رحیمی با بیان اینکه دهگلان بافت شهری ندارد وسیما منظر آن بسیار ناخوش است گفت: با توجه به اینکه شهر دهگلان بیشترین تحصیلکرده در رشته عمران دارد اما ناکام ترین شهرستان استان است.

 

رحیمی بیان داشت: متاسفانه در دهگلان که رانت و رانت بازی در طرح تفصیلی شهر دهگلان وجود داشته ونفوذ افرادی در سطح شهر باعث شد این طرح به این شکل باشد و در 3 کیلومتری شهر شهرک ایجاد شود ودر این فاصله کشاورزی صورت می گیرد که درهیچ جای دنیا شهرک در 3 کیلومتری شهر باشد.

 

وی با اشاره به مهاجرت جمعیتی شهر دهگلان به سنندج ودیگرشهرها گفت: این مهاجرت به علت نبود امکانات و نبود سیما ومنظر شهر است ما نباید رو ضعف شهر دهگلان که کمبود امکانات است سر پوش بگذاریم و از فرماندارخواست طرح تفصیلی شهر بازنگری شود.

 

رحیمی بیان داشت: نیازاست ورودی و خروجی جاده مسیر تهران سنندج سامان داده شود زیرا به نقطه حادثه خیز شهرستان تبدیل شده است.

 

چیمن حسامی دیگر عضو شورای شهر دهگلان بیان داشت: درد دل مردم شهر بحث معضل آب شرب است که حدود دوساله دچار این معضل هستیم در حالیکه این شهرستان نباید با وجود هزار و 500 حلقه چاه مشکل قطعی، افت فشار وکم آبی داشته باشد که این جای سوال است.

 

وی افزود: در بحث تجهیز چاهها متاسفانه آب و فاضلاب شهر دهگلان دیر اقدام می کند در حالیکه باید در سنوات گذشته اعتبار تخصیص بودجه د نظر گرفته شود نه در دقیقه 90 دنبال تخصیص اعتبار باشد که نه برای شهرستان و نه برای استانداری شدنی است.

 

حسامی از فرماندار خواست که چاه شماره 4 هم وارد مدارشده وتجهیز شود که اگر دچار کمبود شویم از چاههای ذخیره  استفاده کنیم در حالیه چاه ذخیره آب نداریم وبرای تجهیز هر چاه یک میلیارد تومان نیاز داریم نیازاست این مشکل در استانداری مطرح شود که همه ما مورد مواخذه قرار گرفته ایم.

 

وی با اشاره به جشنواره موسیقی لیلاخ در دوره پنجم گفت: برای نحوه برگزاری و کسب تجربه مشکلات زیاد ی سر گذاشتیم که هر ساله افرادی غیر بومی باعث تنش بین مسئولین و شورا و مدیر اداره کل ارشاد می شود که جایگاه خوبی ندارد باید قبل از آن تنش کنار برود و برای برگزاری آن برنامه ریزی شود.

 

حسامی گفت: ما نمی خواهیم جشنواره امسال جولانگاه کاندیدای انتخابات شود درحالی که نماینده نماینده برای نمایندگان دیگرتبلیغ می کند چونکه می داند نماینده رفتنی است و ما از رفتار سیاسی برای برگزار جشنواره استقبال نمی کنیم.

 

 وی بیان داشت: کاندیداهای که برای تبلیغ کمک می کنند تنها جشنواره لیلاخ نیست و هزینه آنچنانی که برای بعضی کارها هزینه می کنند برای تقویت گروهایی هنری ودیگر مشکلات شهرستان هزینه کنند که نیاز به کمک مالی دارند.

 

حسامی با اشاره به فرسودگی مساجد سطح شهر دهگلان گفت: مسجد حضرت عمر(رض) توسعه نیاز به احداث دارد که باید دراین راستا اقدام شود.

 

حسامی با اشاره به بازار دهگلان گفت: هیچ گونه کنترل بر قیمت بازار وجود ندار که نیازاست نماینده تعزیرات در اینجا مستقر باشد ونماینده تعزیرات هم در هفته حداقل دو روز بازار را کنترل کنند زیرا گرانی اجناس مردم را کلافه کرده و سیر صعودی دارند.

 

رضایی معاون فرماندار با اشاره به مشکل آب شرب گفت: اعتباری که امسال برای آب و فاضلاب شهری درنظر گرفتیم یک میلیارد و 700 میلیون تومان بوده است.

 

وی افزود: ما برای تجهیزآب شرب چاه شماره 5 به صورت قرضی اقدام به راه اندازی کردیم و اگرچاه شماره 1 هم تجهیزشود تا حد 95 درصد مشکل آب شرب دهگلان حل خواهد شد.

 

معاون عمرانی فرماندار با اشاره به بحث شهرک امین آباد و نیروی انتظامی گفت: با توجه به گذشت چندین سال از تفکیک این شهرکها نباید انتظار داشت در عرض یکسال این قضیه حل شود هرچند بعضی مشکلات درحال حل شدن است که بحث گاز حل شده و از اعتبارات سال جاری یک میلیارد و 700 میلیون تومان برای بحث آب شهری درنظر گرفته که بحث آب رسانی شهرک امین آباد هم در دستور کار آب و فاضلاب شهری قرار دارد.

 

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel
::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::