پنجشنبه 10 مرداد 1398 / 07:49|کد خبر : 2466|گروه : اجتماعی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان

بخش دیالیز دهگلان از نظراستاندار درمانی مشکل دارد باید به بیمارستان جدید منتقل شود/ بهره برداری از آمبولانس جدید در بیمارستان

بخش دیالیز دهگلان از نظراستاندار درمانی مشکل دارد باید به بیمارستان جدید منتقل شود/ بهره برداری از آمبولانس جدید در بیمارستان

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان در بازدید از بیمارستان دهگلان با اشاره به مشکلات بخش دیالیز از نظر استاندارد درمانی خواستار انتقال این بخش به بیمارستان جدید شد.

 به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، معاون درمان و معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از مجموعه بیمارستان و درمان شهرستان بازدید کردند.

 

 در این بازدید وحید یوسفی نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به کم وکاستیها دراین حوزه بیان داشت: در سال 98 با توجه به محدودیت بودجه، در مدیریت منابع سعی خواهیم کرد که درارائه خدمات به مردم دچار کمترین نقصان باشیم و در این زمینه نیاز به همفکری و کمک داریم.

وی افزود: در حوزه پزشکی با توجه به شرایط اقتصادی کشور که امروز در تنگنا قرار دارد مردم باید کمترین احساس خطرداشته باشند و ما هم باید بتوانیم خدمات ضروری را بدون کم وکاست ادامه دهیم.

 

 در ادامه هومن قصری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به مشکلات حوزه درمان دهگلان اظهار داشت: بخش دیالیز شهرستان در حال حاضر ساختمان آن از نظر استاندارد درمانی مشکل دارد که فضای فیزیکی در آنجا وجود ندارد و باید حتما به بیمارستان جدید منتقل شود.

 

وی افزود: باید برآورد اعتبار شود که ازاعتبارات شهرستان حداقل فضای فیزیکی بخش دیالیز در نظر گرفته شود و شهرستان باید فراهم کردن فضای فیزیکی آن را تقبل نموده و بقیه تجهیزات آن را ما از طریق دانشگاه علوم پزشکی تامین می کنیم.

 قصری درادامه دیگر مشکل بیمارستان دهگلان را طراحی نامناسب محوطه ومحله اطراف آن عنوان کرد وگفت: چندین ساله از افتتاح این بیمارستان می گذرد وفعلا هیچ کاری نمیتوانیم انجام دهیم و از طریق مدیریت بحران استانداری اقداماتی برای این مشکل باید صورت گیرد زیرا بیمارستان جز و نقاط حیاتی ماست و نباید به این صورت باشد چونکه نه قابلیت جابجایی دارد ونه اینکه توان احداث بیمارستانی دیگر درشهرستان وجود دارد.

 

معاون دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به احداث پانسیون پزشکی در استان گفت: 10 واحد برای استان در نظر گرفته شده که 2 واحد آن برای دهگلان ،4 واحد برای سقز و4  واحد دیگر آن برای شهرستان بانه در نظر گرفته شده که درسال جاری احداث آن شروع ودر سال 99 به پایان خواهد رسید.

 

قادری معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی کردستان هم درادامه به وجود کوهورت در شهرستان دهگلان گفت: کوهورت در کل کشور در 10 دانشگاه وجود دارد که با پیگیریهای انجام شده موفق شدیم دراستان کردستان هم شهرستان دهگلان درنظرگرفته شود.

وی درادامه بیان داشت: کوهورت در زمینه بیماریهای غیر واگیر فعالیت دارد و بیماریهای غیر واگیر جزو بیماریهای است که بیشترین بار اقتصادی واجتماعی به  دنیا وارد می کند و در کشور هم این مسئله وجود دارد که ما نیازمند کنترل آن هستیم که اطلاع  پیدا کنیم در هرمنطقه چه عوامل خطرناکی وجود دارد که با شناسایی عوامل خطرناک بر اساس آن مداخله نموده وبتوانیم بار بیماری را کم کنیم.

 

 قادری گفت: این مرکز در دهگلان به دلایل علمی وفنی خوشبختانه جوابگو بوده و مردم شهرستان همراهی بسیار خوبی کردند و کارها به خوبی پیش میرود که تا کنون حدود 2 هزار نفر وارد این مطالعه شده انده وانواع آزمایشات وپرسشگری در زمینه عوامل خطر و تشخیص دیابت، قند خون وچربی خون طبقه بندی شده و آزمایشات صورت گرفته است.

 

قادری افزود: مرحله اول کوهورت 5 هزار نفر است که 2 هزار نفر در دهگلان انجام شده و برنامه داریم ادامه آن به 10 هزار نفر برسد.

 

وی درادامه بیان داشت: اگر فضای کوهروت توسعه یابد کوهورت چشم هم راه اندازی می شود که در 5 شهر ایران کوهروت چشم وجود دارد و دهگلان هم یکی از این 5 شهر است که مجوز آن نیز گرفته شده  منتظر هستیم فضا بهینه شود.

 

در این بازدید یک دستگاه آمبولانس که جزو اولین آمبولاسهای طبق استاندارد اروپاست و برای مناطق صعب العبور درنظر گرفته شده است که نیاز به جاده خاصی ندارد ازطریق دانشگاه علوم پزشکی به بیمارستان دهگلان اختصاص یافت و با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی ومسئولان شهرستان مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

 برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel
::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::