سه شنبه 1 مرداد 1398 / 11:21|کد خبر : 2457|گروه : اجتماعی

مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان:

25 میلیارد تومان دهیاریها استان هنوز هزینه نشده است/ شوراهای اسلامی روستایی مظلوم ترین قشر جامعه روستاها هستند

25 میلیارد تومان دهیاریها استان هنوز هزینه نشده است/ شوراهای اسلامی روستایی مظلوم ترین قشر جامعه روستاها هستند

مدیر کل امور روستایی و شورهای استانداری کردستان در نشست با بخشداران و دهیاران دو بخش مرکزی و بلبان آباد گفت: شوراها قشرمظلوم جامعه هستند که باید به آنان توجه ویژه شود.

 

 به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، شریفی پور مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان در بازدید از روستاها و نشست با دهیاران و بخشداران دو بخش بلبان آباد و مرکزی خواستار بررسی مشکلات حوزه روستایی شهرستان دهگلان شد در این نشست عمده مشکلات روستاهای شهرستان عدم آنتن دهی تلفن، ضعف اینترنت، عدم ساماندهی فاضلاب، مشکل آب شرب و جاده روستایی بود که در حضور مدیر کل امور روستایی عنوان شد.

 

 

 شریفی پور مدیر کل امور روستایی و شوراها دراستانداری کردستان بیان داشت: برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر و مهاجرت معکوس نیاز است خدمات بهتر و بیشتر صورت گیرد.

 

 وی افزود: متاسفانه در سطح مدیریت اجرایی با کمبود اعتبارمواجه هستیم و با به توجه به سطح محرومیت در روستاهای شهرستانها و وجود پتانسیل و توانمندی در روستاها باید مشکلات روستاها به حداقل ممکن برسد و گله مندی و نگرانی مردم هم کم شود.

 

مدیر کل امور روستایی و شوراها در استاندار یکردستان گفت: شورا و دهیار دو رکن اساسی در روستاها هستند اما متاسفانه شوراها مظلوم ترین، بی توقع ترین و توانمند ترین قشر جامعه روستایی هستند و هیچ گونه خدمات و کمک به آنان ارائه نمی شود نیاز است به توانمندی شوراها توجه ویژه شود و تا کنون آنچه در خور شان آنان بوده انجام نشده است که به جد پیگیرهستیم که در قبال فعالیتشان حداقل هزینه یا حق الجلسه برای آنان در نظر گرفته شود.

 

شریفی پورپس از گزارش شوراها و دهیاران روستا خواستار سریع حل مشکلات آنان در اسرع وقت شد.

 

امنیت شغلی دغدغه اصلی دهیاران

 

 شریفی پورضمن نگرانی دهیاران ازنبود امنیت شغلیشان گفت: لایحه جامع قانون دهیاریها به کمیسیون اجتماعی دولت ارائه شده و نظر وزارت کشور هم تایید شده و اگر در دولت این لایحه تصویب شود 60 الی 70 درصد نگرانی دهیاران به صورت مستقیم که مربوط به امنیت شغلی، حقوق و مزایا، امنیت شغلی و ثبات در ارائه خدمات و بخشی از خلاء و نارسایهایی که ناشی از اختلاف سلایق بین دهیار و شوراها  است حل می شود.

 

وی در ادامه با اشاره به دارا بودن رتبه استانی و کشوری بودن دهگلان در زمینه کشاورزی، دامداری و شهرک صنعتی آنرا بزرگترین پتانسیل این شهرستان عنوان کرد.

 

شریفی پور با اشاره به اعتبار دهیاریها در شهرستان دهگلان گفت: در سال 97 مبلغ 2 میلیارد و 700 میلیون تومان به حساب دهیاریهار و مبلغ 58 میلیون تومان هم به حساب روستاهای فاقد دهیار شهرستان واریز شده است و با وصف این همه مشکلات متاسفانه اعتبار دهیاریها هنوز هزینه نشده است.

 

وی افزود: در حال حاضر مبلغ 2 میلیارد و600  میلیون تومان در حساب دهیاریهای دهگلان وجود دارد که هنوزهزینه نشده جای نگرانی دارد و این ضعفی است که نظارت در آن صورت نگرفته است هر چند این مشکل تنها مربوط به دهگلان نیست بلکه مبلغ 25 میلیارد تومان در حساب دهیاریهای سطح استان وجود دارد که هنوز هزینه نشده است که جای نگرانی و تاسف دارد.

 

مدیر کل امور روستایی و شوراها با اشاره به و جود 88 دهیاری درشهرستان دهگلان خوشبختانه بالغ بر90 درصد جمعیت روستایی شهرستان تحت پوشش خدمات دهیاریها هستند

 

 وی در ادامه گفت: سیستم مالی متمرکز دهیاریها از طریق سامانه ای کنترل می شود که امکان دخل و تصرف واعمال سلیقه به حداقل ممکن برسد و اگر هرگونه تغییر و تحولی در دهیاریها به وجود آید برای مدیریت قابل روئیت بوده و نظارت بر پروژه ها هم در قالب این سامانه منعکس می شود که از نظر مالی هم وضعیت دهیاریها ساماندهی می شود و هم باعث نظارت بیشر بر دهیارها از طریق این سامانه صورت می گیرد.

 

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel
::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::