سه شنبه 25 تیر 1398 / 16:54|کد خبر : 2448|گروه : اجتماعی

قطعی دو باره آب شرب روستاهای کچی گرد و بایتمبر

قطعی دو باره آب شرب روستاهای کچی گرد و بایتمبر

قطعی دوباره آب شرب روستاهای بایتمبر و کچی گرد پنجمین روز راهم گذراند اما گویا کسی رغبتی ندارد به داد مردم این روستاهای محروم بشتابد.

 

 به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، قطعی آب شرب در روستاها چیزی تازه ای نیست و هر روز نیست که در روستاها و یا  دو شهر دهگلان و بلبان آباد شاهد قطعی آب شرب نباشیم اما گویا حل این مشکلات با چند تا عکس ازحضور مسئولین خلاصه می شود و گویا هیچ دستگاه ذیربط به فکر راه حل مشکل اساسی نیست.

 

  هرچند مردم روستاهای دهگلان در سنوات گذشته شاهد قطعی آب شرب بوده اند اما روستاهای کچی گرد و بایتمبر تاکنون در سال جاری دوباربه صورت 10 الی 5 روزه  قطع شده ومردم  این روستاها مجبورند آب شرب خود را از روستاهای اطراف یا شهر دهگلان تامین کنند که این جای بسی سوال است.

 

با توجه به اینکه روستاها مرکز تولید هستند افزایش خدمات رسانی به روستائیان می تواند باعث ماندگاری مردم روستا، مهاجرت معکوس و رشد میزان تولیدات کشاورزی و دامی در روستا شود که نیاز است روستاها اولویت اول خدمات رسانی باشند اما متاسفانه هر ساله اکثر روستاهای دهگلان با قطعی آب مواجه می شوند

 

قطعی 12 روز آب شرب روستای بایتمبر 14 خرداد ماه 98

 

یکی از ساکنان روستای بایتمبر با عرض سلام خدمت مسئولان شهرستان دهگلان حدود 12 روزه آب شرب روستای بایتمبر قطع شده و ساکنان روستا برای تامین آب شرب مجبورند به روستای کچیگرد بروند آیا این انصاف است چرا کسی به فکر حل این مشکل نیست.

 

 

قطع شدن آب شرب روستاهای کچیگرد و بایتمبر در 6 بهمن سال 95

 

آب شربروستاهای شهرستای دهگلان و قروه از مجتمع روستای یلغوز آغاج  قروه به مدت یک هفته قطع شده است.

 


 به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا،آب شرب روستاهای کچی گرد و بایتمبر از توابع شهرستان دهگلان و روستاهای فرهاد آباد و نجف آباد از توابع شهرستان قروه  که آب شربشان از مجتمع یلغوز آغاج تامین می شود به مدت یک هفته قطع شده است.


 در پی قطع شدن یک هفته ای آب شرب این روستاها و اظهارات شوراهای اسلامی روستاهای کچی گردکه برای تامین آب شرب از آب روخانه که فاضلاب شهر دهگلان روی آن قرا گرفته استفاده می کنند.


 اسماعیل مرتضوی عضو شورای اسلامی روستای کچی گرد گفت: آب این روستا به مدت یک هفته قطع شده ومردم برای تامین آب آشامیدنی به شهر قروه و روستاهای اطراف رفته و  کسانی که وسیله نقلیه ندارند از آب روخانه که فاضلاب شهر دهگلان روی آن قرار گرفته استفاده می کنند.


 فرشاد معتمدی یکی دیگر از شوراهای روستای کچی گرد  گفت: قطعی آب شرب این روستا  و نبود آب باعث می شود مردم از آب روخانه که کاملا غیر بهداشتی است استفاده کنند که این می تواند زمینه ساز بیماریها باشد.

 


برای حل این مشکل  و با مراجعه به اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان دهگلان فریدون میرزایی مدیر آبفار این شهرستان گفت: قطعی آب به علت شکستگی خط انتقال اصلی آب این روستاها ازمسیر یلغوز آغاج به کریم آباد بوده است. مسئولین محترم مردم این  روستاها  واقعا در مضیقه هستند و در صورت بی توجهی به این روستاها  و استفاده از آب غیر بهداشتی رودخانه زمینه فراهم شدن بسیاری از بیماریها را فراهم می سازد.
 


در شهرستانی که قطب کشاورزی است بی آبی بیداد می کند و همین مسئله باعث مهاجرت مردم روستا به شهرها می شود و حاشیه نشینی شهرها  نیز باعث معضلات اجتماعی می شود..

 


 در حقیقت قطعی آب در روستاهای دهگلان به شدت موجب نگرانی و گلایه مردم این روستاها است  و این در حالی است که خانه های بهداشت این روستاها استفاده ازآب چشمه ها در روستا را قدغن کرده که از لحاظ بهداشتی سالم نیستند واستفاده از آب چشمه ها باعث اشاعه بیماری می شود.


 مردم این روستاها چشم انتظار  کمک مسئولین هستند و از مسئولین انتظار دارند که  این مشکل قطعی آب را حل کنند.

 

ساکنان روستاها دیگر تحمل این مشکل بی آبی را ندارند اگر فکری به حال این مشکل نشود به مرور زمینه مهاجرت به شهر در این روستاها فراهم می شود.

 

قطعی آب شرب روستاهای دهگلان بار اول ودوم نیست و اکثر روستاهای دهگلان چه در فصل زمستان و چه در فصل تابستان با کمبود این ماده حیاتی دست و پنجه نرم می کنند

 
حدود 5 روزه است که مردم این دو روستا آن با مشکل قطعی آب دست به گریبانند و از مسئولین ذیربط انتظار دارند هرچه سریعتر این مشکل را حل کنند و مسئولین دلیل این مشکل دوباره قطع شدن آب درفاصله یک ماه را برای مردم توضیح دهند.

 

 اگر بی توجهی مسئولین به همین روال پیش رود شاهد مهاجرت روستائیان به شهرها خواهیم بود روستا که منبع تولید خالی از سکنه شده و روستائیان که خود زمانی تولیده کنند بوده اند به مصرف کننده مصرف کننده تبدیل خواهند شد.

 

 انتهای پیام/

 

 

 برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel
::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::