دوشنبه 24 تیر 1398 / 09:42|کد خبر : 2447|گروه : اجتماعی

دهگلان درگیر مشکلات دپوی نخاله های ساختمانی

دهگلان درگیر مشکلات دپوی نخاله های ساختمانی

دهگلان با وجود مشکلات عدیده معضلی دیگر که دامنگیر این شهر شده است انباشت و دپوی نخاله های ساختمانی در اطراف شهر خصوصا بیمارستان این شهرستان است.

 

 به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، انباشت و دپو شدن نخاله های ساختمانی در اطراف شهر دهگلان خصوصا در اطراف بیمارستان جدید این شهرستان علاوه برچهره زشت به شهر باعث مشکلات ومعضلاتی برای مردم شده است.

 

 آلودگی محیط زیست از منابع گوناگون صورت می گیرد و با پیشرفت تمدن بشری و توسعه فن آوری و ازدیاد روز افزون جمعیت شهری این مشکل دو چندان می شود بطوریکه در هرکشور حفاظت از محیط زیست مورد توجه جدی مسئولان است  و امروز وضعیت زیست محیطی به گونه ای شده  که مردم یک شهر از آثار آلودگی در امان نیستند.

 


 
با توجه به وضعیت نا بسامان بهداشت در دهگلان و انباشت زباله و نخاله های ساختمانی در مجاورت بیمارستان شهدای دهگلان، باعث آلودگی محیط زیست در این مسیر شده است.


انباشت نخاله های ساختمانی در مجاورت بیمارستان یکی از بزرگترین معضلات زیست محیطی این شهرستان است که با اندک ورزش باد، تلی از خاک و ریز گردها را بر فضای بیمارستان انباشته می کند.

 

وجود نخاله های ساختمانی معضلی درشهر دهگلان است که سالها مردم  گریبانگیرآن هستند وعدم جایگاه مشخص برای نخاله ها  و سر گردانی مردم باعث شده نخاله های ساختمانی در حاشیه شهر خصوصا اطراف بیمارستان جدید دهگلان دپو شود که چهره بسیار زشت به  شهر بخشیده است.


 
این شهر درگیر مشکلات دپوی زباله و نخاله های ساختمانی است معضلی که با روند افزایشی دمای هوا باعث بروز مشکلات عدیده ای خواهد شد و حتی افزایش تجمع سگ ها ولگرد از مشکلات عمده دپوی نخاله در این شهر است.


 
البته این مهم جز با همکاری شهروندان هم مؤثر نیست. چراکه می‌توان باکمی همت، جلوی هزینه‌های سنگین جمع‌آوری زباله‌ها و نخاله‌ها را گرفت.
 
شهرداری هم می‌تواند با فرهنگ‌سازی و ایجاد راه و روش‌های گوناگون، نظارت و کنترل بهتر وجدی‌تر، جلوی بروز این اتفاقات را گرفته تا به شهر ایده آل خود نزدیک‌تر شویم.


 
یکی از شهروندان ساکن شهرک شیدا از عدم ساماندهی و دپوی و نخاله های ساختمانی در این محدوده از شهر دهگلان گلایه کرد.


 
وی افزود: اکثر نخاله های ساختمانی شهر در این مکان تخلیه می شود و درآینده نزدیک این محل به کانون جمع شدن سایر زباله ها نیز تبدیل می شود.


 
یکی دیگر ازشهروندان اظهار داشت: افزایش تجمع سگ‌های ولگرد ازمشکلات عمده جمع‌آوری نشدن مطلوب زباله و نخاله ساختمانی دراین شهراست.
 
وی افزود: متأسفانه دربعضی نقاط شهر، نخاله‌های ساختمانی پراکنده هستند و چهره زشتی به شهرداده‌اند که شهرداری باید هرچه سریع‌تر برای این معضل فکری اساسی بکند.


 
مدیر تالار شادی شهر دهگلان ضمن ابراز نگرانی از دپوی زباله در مسسیر بیمارستان و تالارگفت: ما ازمسئولین در خواست داریم که برای رفع معضل نخاله های ساختمانی این منطقه تصمیم جدی اتخاذ کنند تا مردم و شهروندان ازمعضل نخاله ها که گریبان گیر آنها شده است رهایی یابند و مشکل نخاله ها به طور کلی برطرف شود.
 
نادری یکی دیگراز شهروندان دهگلانی با اظهار نارضایتی از وضعیت موجود گفت: انباشت و پراکندگی نخاله های ساختمانی درنقاط مختلف شهر مشکل بزرگ وعمده ای است که شهروندان با آن مواجه اند
 
وی افزود: برخی از شهروندان نخاله های ساختمانی خود را در فاصله بسیار کمی از محل زندگی مردم تخلیه می کنند که این امرعلاوه بر زشت جلوه دادن سیمای شهر، سلامت و امنیت جانی شهروندان را نیز تهدید می کند.


 
بسیار جای تاسف است که در هیچ دوره ای شوراهای اسلامی و شهرداران به فکر تعیین جایگاه نخاله های ساختمانی نشده اند و در هر دوره حل مشکلات شهر را با بیان بدهی میلیاردی از گردن خود انداخته اند.


 
 اگر شوراهای اسلامی ادوار مختلف با اعتماد از مردم  و گرفتن رای آنان که صاحب مقام و منصب شدند ای کاش باید حداقل اگر به علت بدهی یا هر علت دیگر نتوانستند و یا نخواستند خدمتگزار مردم باشند  حداقل جایگاه این نخاله های ساختمانی را مشخص می کردند تا مردم سرگردان نباشند و مجبور نشوند نخاله ها را در اطراف شهر رها کنند.
   

بنا به گفته رئیس شورای اسلامی شهر دهگلان مکان نخاله ساختمانی در روستای تلوار زمینش تملک و مشخص شده است اما متاسفانه مردم شهر با بی توجهی اطراف شهر را مکان نخاله ساختمانی تبدیل کرده اند  ومتوالیان امر هم در کنار این معضل سکوت نموده  و همین سکوت باعث سوءاستفاده بعضی از شهروندان در رها سازی نخاله ها شده  است.
 

یکی از مشکلات زیست محیطی شهرستان حجم بسیار زیاد زباله و نخاله های ساختمانی است که در سالهای اخیر به علت گسترده تر شدن شهر به چالشی مهم برای محیط زیست دهگلان تبدیل شده است.
 
 
حل این مشکل وظیفه شهرداری است که طبق شیوه نامه نسبت به جمع آوری نخاله عمل کند تا این مشکل رها سازی نخاله در اطراف شهر رفع شود.


به هر روی به نظر می رسد در دهگلان  با توجه به رشد روزافزون تمایل مردم به تخریب و نوسازی شاهد تولید بالای نخاله های ساختمانی خواهیم بود که اگر شهرداری ها طرحی برای ساماندهی و بازیافت نخاله های ساختمانی نداشته نباشند، در آینده ای نه چندان دور نخاله های ساختمانی برای شهرستان بحران ساز خواهند شد.
 
 انتهای پیام/

 

 برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel
::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::