شنبه 31 فروردین 1398 / 11:24|کد خبر : 2384|گروه : اجتماعی

نماینده قروه و دهگلان در نشست با دهیاران و شوراهای بخش مرکزی دهگلان

صدا و سیمای کردستان رسانه ملی نیست بلکه رسانه میلی است/عضو شورای اسلامی بخش مرکزی: وعده و وعیدهای نماینده کجاست

صدا و سیمای کردستان رسانه ملی نیست بلکه رسانه میلی است/عضو شورای اسلامی بخش مرکزی: وعده  و وعیدهای نماینده کجاست

نماینده شهرستانهای قروه ودهگلان در نشست با شورا و دهیاران بخش مرکزی دهگلان با انتقاد ازعملکرد صدا وسیمای کردستان گفت: این رسانه ملی نیست وتنها برای افرادی خاص فعالیت می کند.

 به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، با حضور نماینده شهرستانهای قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، بخشدار مرکزی و اعضا شورای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی نشستی در راستای بیان مشکلات، پیگیری وحل مشکلات این بخش برگزار شد.

 

 در این نشست عبدالله مفاخری بخشدار مرکزی اظهار داشت: بخش مرکزی با جمعیت 19 هزار و 218  نفر و با 81  روستا بسیار محروم است.

 

 

 وی با اشاره به مشکلات راه روستایی این بخش با بیان اینکه جاده اکثر روستاها شن ریزی و چند روستا هم مال رو هستند آنر دغدغه مردم این بخش عنوان کرد.

 

مفاخری ضمن نگرانی از بی توجهی صدا و سیما گفت: متاسفانه در سطح بخش و شهرستان در فصول بارندگی شبکه های تلویزیونی دائما قطع می شود.

 

وی با اشاره به وضعیت نامناسب مخابرات و آنتن دهی تلفن همراه در سطح روستاهای بخش مرکزی خواستار رفع این مشکل شد.

 

مفاخری درادامه گفت: نقشه طرح هادی روستاهای بخش مرکزی نیاز به بازنگری دارد که موجب ساخت و ساز غیر مجاز شده است.

 

بیشترین بودجه شهرستان به بخش بلبان آباد تعلق می گیرد

 

 

 هادی امیری رئیس شورای بخش مرکزی شهرستان دهگلان با بیان اینکه بیشترین بودجه به بخش بلبان آباد تعلق می گیرد گفت: با توجه به اینکه بخش مرکزی 81 روستا دارد اما متاسفانه از اعتبارات کم بهره است.

 

وی با اشاره به مشکلات آب شرب روستاها گفت: اکثر روستاهای بخش یا با قطعی آب روبرو هستند و یا از آب شرب سالم بی بهره هستند.

 

 وی ضمن انتقاد از شرکت تعاونی روستاهای بخش اظهار داشت: چرا در آمد و کار کرد شرکت تعاونی مشخص نیست در حالیکه اموال شرکت تعاونی مال مردم و بیت المال است نزد چه کسانی است و چرا در این راستا شفاف سازی نمی شود.

 

امیری با اشاره به برگزاری انتخابات مدیرعامل شرکت تعاونیها گفت: متاسفانه افرادی که دارای 3 شغل هستند عضو مدیر عامل شرکت هم می باشند در حالیکه بر اساس قانون کسانی که شاغل باشند حق عضویت در شرکت تعاونی را ندارند.

 

رئیس شورای بخش افزود: با توجه به اینکه دهگلان قطب کشاورزی است چرا گندمی که از کشاورز خریداری می شود بذر گندم به دو  برابر قیمت به کشاورز عرضه می شود.

 

 نماینده قروه و دهگلان

 

 

 علیمحمد مرادی در ادامه  به پاسخ رئیس شورای بخش که سد سنگ سیاه در داخل خاک دهگلان قرار دارد اما مدیریت آن مربوط به شهرستان قروه است و باعث خشک شدن منطقه شده است گفت: این سد فقط زحمتش برای قروه است هرچند سد در داخل خاک قروه قرارگرفته اما آبریزش برای دهگلان است و آب سد برای شهرستان دهگلان تخصیص یافته است و در صددیم که مدیریت سد به دهگلان برگردد.

 

وی با بیان اینکه 18 نفر از نمایندگان استان اصفهان نتواسنتد برای دو شهرستان تخصیص آب داشته باشند و در بوجه جدید نتوانستند آنرا لحاظ نمایند هر چند ما هم نمی توانسیتم اما من بخاطر ارتباط و تعامل با مسئولین مجلس و قوه مجریه توانستم تخصیص آب سدهای آزاد و قوچم را بگیرم که این تخصیص بزرگی است.

 

 نماینده قروه و دهگلان در ادامه اظهار داشت: من با داد و فریاد کار انجام نمی دهم که یک خبرنگار همراه باشد من کارهایم را رسانه ای نکرده ام باید کار و فعالیتمان برای ما تبلیغ کند نه خودم.

 

 مرادی ضمن انتقاد شدید از اینکه صدا و سیمای کردستان من را تحریم کرده است گفت: صدا و سیمای کردستان رسانه ملی نیست بلکه رسانه میلی است و این رسانه در خدمت مردم نیست و تنها در خدمت جماعتی خاص قرار دارد.

 

 عضو شورای روستای عباسجوب

 

عباسجوبی در میان سخنان نمایده قروه و دهگلان ضمن گلایه و انتقاد شدید از نماینده قروه و دهگلان گفت: چرا نماینده با مردم شفاف سازی نمی کند چرا نماینده نباید با مردم حسابرسی نماید و خطاب به حضار گفت: چرا در قبال سخنان نماینده سکوت کرده اید چرا نماینده برای رای گیری در روستاها هر روز حضور داشت اما آلان برای حل مشکلات مردم جوابگو  نیست و قولهای که نماینده در زمان انتخابات به مردم داده بوده کجاست.

 

 عضو شورای اسلامی روستای شاهبلاغی

 

عضو شورای اسلامی روستای شاهبلاغی ضمن انتقاد از عملکرد مسئولان و نمایندگان شهرستان گفت: چرا کسی به فکر مردم این روستای محروم نیست آیا مسئولان می دانند که اگر کسی بخواهد به روستا تردد نماید باید 100 هزار تومان کرایه ماشین بپردازد اگر کسی مریض داشته باشد باید با هزاران بدبختی و با پای پیاده خود را به شهر برساند.

 

وی خطاب به نماینده قروه و دهگلان که در پشت تریبون قرار گرفته بود گفت: وعده و وعیدهای که دادی کجاست چرا مردم این شهرستان تا با فرمانداری آشنا می شوند فورا او را جابجا می کنید.

 

  زمانی که نماینده گفت: در آخر به مشکلات شما پاسخ خواهم داد عضوشورای شاهبلاغی با عصبانیت گفت: خیلی وعده وعید شنیدیم آیا درست است که ما کشاورز و دامدار هستیم به علت نبود جاده محصولات کشاورزی و دام  که سرمایه زندگی ماست به نصف قیمت به فروش برسانیم.

 

عضو شورای روستای شاهبلاغی گفت: آقای نماینده و مسئولان شهرستان دهگلان آیا خدا راضی است که زنان و بچه های مردم این روستای محروم ساعتها در سرما و گرما در صف آب شرب باشند.

 

یکی دیگر از شورهای اسلامی چرا در جلسه حل مشکلات 10 نفر سخنرانی می کنند ما سخنران نمی خواهیم ما آمدیم مشکلات را بگوییم نه اینکه مخاطب باشیم و مسئولان گوینده و سخنران باشند.

 

یکی از کشاورزان ضمن انتقاد شدید ازانکه چرا برای 6 هکتار زمین کشاورزی یک کیسه کود تعلق می گیرد  چرا با تریلی کود در شهرستان خالی می شود و در دست دلالان با قیمت 90 هزار تومان به کشاورز فروخته می شود چرا به کسانی که زمین کشاورزی ندارند حواله کود تعلق می گیرد .

 

 فرماندار دهگلان

 

 

 دادور بعد از نگرانی شدید عضو شورا بخش مرکزی پشت تریبون قرار گرفت و خطاب به حضار گفت: حق با شماست زیرا نگرانی و داد و فریاد شماها بخاطر دغدغه و مشکلات مردم روستاهاست که از شما کار می خواهند و تا دلتان می خواهد داد و فریاد کنید زیرا من آمده ام  تا صدای شما را بشنوم.

 

 وی افزود: اگر خطا و کوتاهی در خدمت رسانی به مردم صورت گرفته مقصر من مدیر دولت است که کوتاهی کرده ام من خودم با بخشدار مرکزی به روستاها خواهم آمد و از نزدیک مشکلات را رصد خواهم کرد.

 

 فرماندار دهگلان گفت: دغدغه شوراها این است که مردم هم از آنان کار می خواهند و اگر ما اینجا جمع شده ایم برای حل مشکلات مردم است و در اینجا قول می دهم اگر بتوانم خدمت کنم در شهرستان خواهم ماند و اگر نتوانم خودم پیش استاندار و نماینده می روم از آنان تشکر نموده و از شهرستان خواهم رفت.


     انتهای پیام/برچسب ها :

حل مشکلات روستاهای بخش مرکزینماینده قروه ودهگلانبخشدار مرکزیدهیاران بخش مرکزی دهگلان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel
::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::