یکشنبه 25 فروردین 1398 / 07:45|کد خبر : 2380|گروه : اجتماعی

در نشست فعالان مدنی، سیاسی و فرهنگی دهگلان عنوان شد

مسئولان خودشان سیرهستند و در فکر مردم نیستند/ مردم از نظام دلگرم اما از مسئولین دلسرد هستند

مسئولان خودشان سیرهستند و در فکر مردم نیستند/ مردم از نظام دلگرم اما از مسئولین دلسرد هستند

نشستی با حضور فعالان مدنی، سیاسی و فرهنگی در سال جلسات فرمانداری دهگلان برگزار شد.

  به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، نشست فعالان مدنی، فرهنگی و سیاسی با حضور گروهای اصلاح طلب و اصولگرا در سالن جلسات فرمانداری دهگلان برگزار شد.

 

 در این نشست گروه و جناحهای اصولگرا و اصلاح طلب هرکدام به بیان مشکلات درحوزه های فرهنگی، سیاسی و مدنی پرداختند.

 

در ابتدای نشست دادور فرماندار دهگلان هدف از برگزار نشست را مصلحت شهرستان عنوان کرد و اختلاف سلایق و اختلاف نظر را چیزی طبیعی دانست مادامی که بر مصالح عمومی ترجیح داده نشود.

 

 وی افزود: اختلاف نظر و سلیقه به این معنی نیست که هر کس با دیگری همفکر نباشد با هم مخالف و ضد هم باشند.

 

فرماندار دهگلان خود را به اصطلاح شناسنامه ای اصلاح طلب معرفی کرد و بیان داشت: این مسئولیت نزد من امانت است و حق الناس و بیت المال است و اعمال سلیقه شخصی در امانت خیانت است و در کارم از اعمال شخصی و بغض شخصی پرهیز می نمایم.

 

 وی افزود: هر کسی برای شهرستان خدمت کند و دل در گروه مردم داشته و در هر طیف و جناح و فکری باشد در تیم ما قرار می گیرد.

 

فرماندار دهگلان گفت: اختلاف نظر اگر به ضرر جامعه باشد مردود است مهم این است که اصلاح طلب و اصولگرا اشتراکات همدیگر را پیدا کرده و روی این موضوع کار کنند و برای اختلاف نظر و تفاوت فکری همدیگر نیاز است احترام قائل شویم و نباید این انتظار را داشته باشیم که همه ما مثل هم فکر کنیم و همه حرف همدیگر را قبول کنند که این اصلا مقدور نیست.

 

 وی افزود: فضا برای فعالیت در شهرستان باز است بدون اینکه گروه و جناحی را در نظر بگیریم اگر هر گروه و جناحی در راستای چهار چوب قانون برای توسعه شهرستان حرکت کند مورد حمایت ما قرار می گیرد.

 

 

نیازی یکی از فعالان مدنی و اقتصادی شهرستان گفت: اگر دیدگاه دولتیها نسبت به مردم دیدگاه واقع بینانه باشد طبیعتا می تواند منشا خیر و  برکت برای توسعه باشد اما اگر با تفکر خود پیش رود باعث ضرر جامعه می شود.

 

وی با بیان وجود اعتماد در میان جامعه گفت: باید در میان مردم اعتماد سازی شود زیرا مردم در این زمینه بسیار آسیب دیده اند.

 

 سعادت کریمی بانوی فرهنگی ضمن انتقاد از برگزاری جلسات تکرای در شهرستان گفت: بی توجهی به جلسات خروجی ندارد که این باعث دلسردی شده است.

 

 کریمی بیان داشت: با توجه به اینکه امسال انتخابات پیش رو داریم چه جوری به بانوان بگوییم در انتخابات شرکت کنند براستی مردم ما از نظام دلگرم اما از مسئولین دلسرد هستند.

 

وی افزود: متاسفانه بانوان در دهگلان نقش سیاهی لشکر بازی می کنند تنها در زمان انتخابات زنان دهگلانی وارد عرصه فعالیت شده و بعد از اینکه شخصی در مسند قدرت می نشیند زنان کلا به فراموشی سپرده می شوند.

 

کریمی ضمن انتقاد از اینکه اگر زنان فرهنگی نمی توانند رئیس آموزش و پرورش شوند آیا حق معاونت را هم ندارند.

 

 

زهرا غفوری نایب رئیس هیئت کوهنوردی و کارآفرین دهگلانی متاسفانه نمی دانم آیا در دهگلان سایه جناحی، باند بازی یا غرض شخصی است که اصلا با بانوان همکاری نمی شود در حالیکه در چریکه شو که ما در دهگلان بهترین کار آفرین داریم یک کارآفرین ساکن صلوات آباد سنندج به برنامه دعوت شده بود آیا مسئولان نمی دانند در شهرستان کارآفرین وجود دارد یا نه، که فرماندار دهگلان هم ضمن نگرانی از این قضیه گفت: آیا کارآفرین شب فرهنگی در صدا سیما دهگلانی نبوده است اما به من گفتند که همه دهگلانی هستند.

 

خلیل احمدی فعال مدنی دهگلانی هم با انتقاد شدید از یکی از کارشناسان جهاد کشاورزی گفت: متاسفانه این کارشناس در نشستی اعلام کرده کشاورزانی که اقدام به شخم یک خیش زمین می کنند او را به دادگاه معرفی نموده و به زندان فرستاده شده است این کارشناس محترم دیگر می خواهد چکاری با کشاورز بد بخت روستایی بکند آیا می خواهد او را اعدام کند.

 

وی افزود: طبق نقشه سال 44 زمینی که دست کشاورزاست منابع طبیعی با زور زمین از دست کشاورز می گیرد و اینکا باعث مهاجرت مردم روستا به شهر و حاشینه نشینی شده است

 

جمال یوسفی عضو هیئت رئیسه شورای اصلاح طلبان دهگلان با اشاره به رای در دولت روحانی گفت: متاسفانه آن چیزی که ما انتظار داشتیم بر آورد نشد.

 

 وی افزود: با توجه به اینکه بیمارستان دهگلان در مسیر سیلاب احداث شده و 13  میلیارد تومان پول بیت المال هزینه آن شده است نیاز است با مشاور و کارفرما برخورد شود.

 

 

صمد محمدی دبیر شورای اصلاح طلبان دهگلان خواستار اولویت بندی بودجه دولت در توسعه شهرستان شد و گفت: امروز نیاز ما اشتغال و اشتغال پایدار روستایی است که توجه به این امر باعث مهاجرت معکوس می شود.

 

 وی ضمن انتقاد ازجهاد کشاورزی دهگلان بیان داشت: چند طرح  گاو داری نیمه صنعتی که مجوز آنان صادر شده اما با گذشت چندین ماه تاکنون کمیته فنی برای این طرح تشکیل نشده آیا کمیته فنی برای این طرح اشتغال زایی این همه وقت لازم را دارد.

 

محمدی افزود: قرارگاه پشرفت و آبادانی سازندگی سپاه بیت المقدس و سپاه دهگلان به جد در توسعه منابع روستایی فعالیت می کند.

 

دبیر شورای اصلاح طلبان دهگلان در ادامه با تاکید براحترام نظرات دیگران گفت: اگر مردم شهرستان دهگلان بعد از رفتن دکتر ارشدی فرماندار سابق نگران شدند بخاطر این که برای نظرات مردم احترامی خاص قائل بود.

 

 

 جمال مرادی عضو هیئت اجرای خانه کشاورز دهگلان با اشاره به بحث آب در دشت لیلاخ گفت: متاسفانه تخصیص آب سدها به دهگلان هنوز مشخص نشده است و حقیقت به مردم ما گفته نمی شود چه لزومی دارد آب سدهای ما به دشت زنجان و همدان و خوزستان برود در حالیکه شهرستان دهگلان خودش دارای زمینهای حاصلخیز است.

 

 وی ضمن انتقاد از منابع طبیعی و اداره ثبت اسناد واملاک بیان داشت: جوانان بیکاری که درخواست گلخانه می دهند سرگردان کارهای اداری در این دو اداره هستند و تا زمان معرفی به بانک 8 ماه طول می کشد مخصوصا منابع طبیعی خیلی اذیت می کند.

 

حسین یوسفی فعال مدنی هم  در ادامه با بیان اینکه دهگلان در سال 86  به فرمانداری ارتقاء یافته است، گفت: قرار شد که بودجه جهشی در نظر گرفته شود متاسفانه نمایندگان در این زمینه هیچگونه فعالیتی نداشتند.

 

وی افزود: نماینده فعلی دهگلان و قروه گفت: هیچ کاری از دستم بر نمی آید و هیچ کمکی به کسی نمی توانم بکنم و مردم هم هیچ انتظاری از من نداشته باشند.

 

این فعال مدنی گفت: کسانی که به عنوان نماینده و یا شورا با رای مردم انتخاب می شوند نیاز است در آخر ماموریت از آنان حسابرسی صورت گیرد

 

یوسفی ضمن انتقاد از بعضی رسانه های شهرستان که زبان مردم هستند گفت: چرا بعضی از رسانه ها فقط با کسانی که دوستی و رفاقت دارند به معرفی فعالیت آنان می پردازند در حالیکه نیاز است رسانه بی طرفانه کسانی که لیاقت خدمتگزاری دارند معرفی نماید هر چند رسانه مذکور فعالیت دارد اما کم است.

 

وی افزود: با توجه به اینکه نماینده پل ارتباطی مردم با مسئولان کشوری است هیچ وقت نماینده ای نیامده که مشکلات و سفره دل مردم را بازگو نماید.

 

 

اسدالله رحیمی دیگر فعال مدنی گفت: شهرستان دهگلان از تنش بسیار آسیب دیده است و برای حل مشکلات شهرستان نباید اختلاف و سلایق شخصی حکمفرما شود.

 

وی افزود: فرماندار قبل با  آرامش آمد و با آرامش رفت اما من از فرماندرار جدید خواستارم ضمن احترام به نماینده مجلس باید استقرار و جایگاه خود و هیئت اجرای و فرمانداری را حفظ نماید.

 

رحیمی خواستار نظارت بیشتر بر گران فروشی اجناس در شهرستان شد و بیان داشت: مردم علاوه بر تحمل گرانی اجناس گران فروشی را هم تحمل می کنند.

 

عزت الله رستمی فعال فرهنگی شهرستان ضمن گلایه ازبانکهای سطح شهرستان اظهارداشت: اکثر مردم از دست بانکها ناراضی هستند و با توجه به شعار سال از سوی مقام معظم رهبری که رونق تولید است متاسفانه وام ها 2 میلیارد تومانی به افرادی به عنوان کارآفرین برای جوانان ایجاد اشتغال می کنند وگذار می شود که بعد از بکار گیری جوانان بعد از 2 الی 3 ماه کارفرما  فرد بکار گیری شده را که از ترس اینکه بیمه شود اخراج می نماید این کجایش کار آفرینی و ایجاد اشتغا ل بوده است.

 

فاروق قادرمرزی رئیس شورای اصلاح طلبان دهگلان اظهار داشت: درست است ما برچسب اصلاح طلبی داریم اما هیچ وقت در برابر فکر و جناح دیگر قد علم نمی کنیم و اگر کسی در هرگروه و جناحی برای برای توسعه شهرستان کاری انجام دهد ما حمایتش می کنیم.

 

 وی افزود: نماینده مجلس باید مداخله گر باشد اما نه در آن حدی که هم خود و هم شهرستان زیر سوال ببرد نماینده می تواند تا حدودی هماهنگ باشد و نظر دهد.

 

قادر مرزی در ادامه گفت: با توجه به اینکه امسال انتخابات در پیش رو داریم استدعا دارم از فرمانداری بی طرفی خود را حفظ کند هر چند ما اصلاح طلب هستیم اما اگر یک نفر اصولگرا در انتخابات شرکت کند و دلش در گرو مردم شهرستان باشد نباید اجازه دهیم حقش ضایع شود.

 

رئیس شورای اصلاح طلبان دهگلان افزود: من به دکتر ارشدی فرماندار قبل در زمان آمدنش به شهرستان تبریک نگفتم اما زمانی که از شهرستان رفت به او تبریک گفتم زیرا با روی سفید از شهرستان رفت.

 

 فرزاد سیف پناهی عضو خانه کشاورز دهگلان ضمن انتقاد از دولت اظهار داشت: در شهرستان دهگلان 82  درصد مردم  به دولت روحانی رای دادند اما متاسفانه 8 درصد از نیروهای شهرستان جذب شده که این باعث دلسردی میان مردم شده است.

 

 

سید صابر حسین پناهی بازنشسته و فعال مدنی با بیان اینکه مردم ایران اسلامی وطن پرست هستند گفت: مردم بنا به وظیفه ذاتی خود به آب و خاک خود خدمت کرده اند
 

حسین پناهی افزود: متاسفانه اگر به کسی بگوییم در انتخابات شرکت کند داد و فریادش به عرش می رسد چرا با این گرانی مردم واقعا پشتشان شکسته است.

 

وی در ادامه گفت: در حالیکه رئیس جمهور فرمودند دولت من تدبیر و امید است من ضد آن نیستم اما نه تدبیرش کامل بود نه امیدش.

 

  حسین پناهی خطاب به حضار در نشست اظهار داشت: چرا شماها برای خود گریه می کنید هرکدام از شما حداقل تا سه میلیون تومان حقوق دارید اما کارگری که اگر کار داشته باشد روزی 30 الی 50 هزار تومان درآمد داشته باشد و در ماه 10 الی 15 روز کار کند چگونه باید خرج زندگی را تامین کند در حالی که مسئولین و روسا خودشان سیر هستند و در فکر مردم گرسنه نیستند.

 

بهروز محمدی نماینده شورای شهرستان و نایب رئیس شورای استان در ادامه ضمن انتقاد از اینکه اگر نشست مدنی است چرا فعالان مدنی شهرستان دعوت نشده اند و 90 درصد افراد دعوت شده ساکن شهر دهگلان هستند.

 

وی افزود: جامعه مدنی پلی میان مردم و دولت است و باید منتقد بوده و با تمام وجود انتقاد کند اما متاسفانه نمی دانم چرا می ترسیم و انتقاد نمی کنیم در حالیکه برای حل مشکلات باید انتقاد منصفانه شود.

 

محمدی گفت: شورا به عنوان نماینده مردم اگر مشکلی داریم باید مردم انتقاد کنند که با جان و دل آن را می پذیریم زیرا وظیفه اصلی شورا انتقال مشکلات مردم، پیگیری و نظارت است.

 

وی درادامه گفت: باتوجه به اینکه رسانه رکن دموکراسی است و رسانه باید در فکر رساندن مشکلات مردم به مسئولان باشد نه اینکه به تعریف و تمجید از ارگانهای دولتی بپردازد.

 

مفاخری دیگر فعال مدنی شهرستان با بیان اینکه 3 سد در حوزه آبریز شهرستان وجود دارد اما هنوز بی خبریم و کسی هم اطلاع ندارد که چقدر از آب سدهای خودمان به شهرستان  اختصاص می یابد.

 

مفاخری افزود: متاسفانه فقر دامن مردم را گرفته و مردم دهگلان به علت نبود مکان تفریحی دچار افسردگی شده اند نیاز است برای مکان تفریحی شهرستان اقداماتی صورت گیرد.

 

این فعال مدنی با اشاره به فروشندگان مواد مخدر گفت: متاسفانه اگر فروشنده مواد دستگیر شود بعداز چند روز آزاد شده و اقدام به عمده فروشی می کند که کسی برخوردی جدی با این مشکل نمی کند.

 

 وی با اشاره به نصب دکل اینترنت در حیاط یکی از مدارس شهر دهگلان گفت: تاکنون 480 نفر از والدین دانش آموزان با مکاتبه امضا شده خواستار برداشتن این دکل هستیم که مضراست و باید دکل 170 متر با اماکنی که جمعیت دارد فاصله داشته باشد اما تاکنون هیچ اقدامی نشده که این درد بزرگی است.

 

 انتهای پیام/

 برچسب ها :

فعالان مدنی دهگلانفعالان فرهنگی سیاسیمشکلات دهگلانباند بازی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel
::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::