یکشنبه 12 اسفند 1397 / 13:52|کد خبر : 2332|گروه : اجتماعی

حضور مسئولان دهگلان در میز خدمت دهستان سیس

بیان مشکلات روستای سیس و پاسخگویی مدیران شهرستان

بیان مشکلات روستای سیس و پاسخگویی مدیران شهرستان

دهیار روستای سیس با بیان مشکلات روستا خواستار رفع مشکلات ازسوی مدیران شهرستان دهگلان شد.

 به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، مدیران شهرستان دهگلان با حضور در روستای سیس با بیان مشکلات مرکز و دهستان سیس از سوی دهیار روستا به دستور فرماندار شهرستان هرکدام پاسخگوی چگونگی حل مشکلات دهستان شدند.

 

 

  کریمی دهیار روستای سیس ضمن ارائه مشکلات روستا با بیان اینکه دهستان سیس شامل 15 روستا با 1800 خانوار به مرکزیت دهستان با 500 خانوار و جمعیت 7 هزار نفری یک سوم جمعیت دهستان را داراست.

 

 وی با اشاره به مشکل آب شرب چندین خانوار به علت افت فشار خواستار رفع سریع این مشکل در اسرع وقت شد.

 

دهیار روستای سیس گفت: با توجه به آهکی بودن آب شرب روستا سال گذشته در زمان فرماندار وقت در بازدید از روستای سیس مبلغ 300 میلیون تومان برای حل مشکل آب شرب این چند خانواده مصوب شد اما تاکنون اختصاص نیافته است.

 

وی دومین مشکل روستا را نبود مکان ورزشی برای جوانان روستا ذکر کرد و گفت: با توجه به نیاز جوانان به مکان ورزشی، کتابخانه روستا در اختیار جوانان قرار داده شد تا در زمان بیکاری سرگردان نباشند که برای این امر حدود 8 هزار متر مربع زمین دراختیار اداره ورزش و جوانان دهگلان قرار داده شد اما متاسفانه هیچگونه اقدامی برای ساخت سالن ورزشی در روستا نشده است.

 

 

 یکی از اهالی روستای سیس ضمن نگرانی از نبود گاز 7 خانوار در روستا گفت: با توجه به اینکه 7 خانوار در سال 82 در روستا احداث شده  وچندین بار مراتعه کرده ایم می گویند خارج از محدوده است در حالی که زمانی که ما اقدام به ساخت کردیم کسی مانع اینکار نشده است.

 

 وی افزود: با وجود این مشکل که از گاز محروم هستیم نفت هم به ما داده نمی شود زیرا مجوز نفت  باید از سوی شرکت گاز تایید شود و شرکت گاز هم به روستاهای که گاز دارند مجوز سهمیه نفت را نمی دهد حالا با این مشکل دست به گریبان هستیم  و کسی تاکنون مشکل مرا حل نکرده است.

 

 

خاطری رئیس شرکت گاز دهگلان گفت: 7 خانوار بدون گاز این روستا خارج از محدوده می باشد و به ما ربط ندارد اگر بنیاد مسکن آن را الحاق به محدوده  نماید از نظر ما گاز رسانی این 7 خانوار بلامانع است.

 

 یکی دیگر از کشاورزان روستا ضمن نگرانی از جهاد کشاورزی دهگلان گفت: متاسفانه برای هر هکتار زمین حدود 12 کیلو کود به ما تعلق می گیرد که بسیار ناچیز است.

 

 وی افزود: چرا کود شیمایی در بازار آزاد به قیمت گزاف و چند برابری موجود است اما کود دولتی و سهیمه ارزان در اختیار کشاورز قرار داده نمی شود.

 

 

احمدی مدیر جهاد کشاورزی دهگلان با اشاره به نگرانی کشاورزان برای کود شیمایی بیان داشت: بخاطر شرایط گرانی و نوسانات ارز وحمل ونقل سیاست دولت بر این بود که دوباره کود به صورت حواله توزیع شود و کود بر اساس دستورالعمل استان توزیع می شود .

 

 وی در جواب یکی از کشاورزان نگران در این زمینه گفت: ما از پاییز امسال تاکنون به هر هکتار 75 کیلو کود اختصاص دادده ایم زیرا زمین کشاورزی در طول سال همیشه کشت نمی شود.

 

 احمدی در ادامه ضمن درخواست یکی از کشاورزان برای شفاف سازی زمینهای پایاب سد سورال با وجود کانال کشی گفت:1200  هکتار از 4 روستای پایین سد برای اجرای سیستم آبیاری نوین در نظر گرفته شده اما متاسفانه به علت مشکلات دریچه ها تاکنون منابع آب برای رها سازی اقدام نکرده است.

 

 

میرزایی رئیس آب و فاضلاب روستایی ضمن بیان مشکل آب شرب روستا گفت: 3 سال پیش در روستای سیس یک حلقه چاه آب شرب حفر شده که برای آن اعتبار هم تخصیص داده نشد و نتوانستیم از اعتبارات دولتی استفاده کنیم و با کمک خود اهالی یک چشمه برای شرب روستا به شبکه انتقال داده شده است که مشکل آب شرب حل شده است.

 

 وی با اشاره به افت فشار آب برای چندین خانوار روستا گفت: برای حل این مشکل درخواست مخزن آب هوایی شده و با توجه به اینکه اعتبار مصوب تخصیص نیافته هنوز این مشکل حل نشده است که پیگیر حل آن هستیم.

 

یکی دیگر ازاهالی این روستا نبود پزشک و دندانپزشک را مشکل روستا عنوان کرد و گفت: آیا جمعیت 7 هزار نفری روستا سیس نیاز به پزشک و دندانپزشک ندارد که ما با این مشکل مواجه بوده و خواهان حل این مشکل هستیم.

 

یکی دیگر از اهالی روستا ضمن نگرانی از وضعیت جاده روستا و سه راهی سیس سرنجیانه که به قتلگاه تبدیل شده گفت: از اداره راهداری و حمل و نقل خواستاریم که برای خط کشی و شانه خاکی جاده روستای سیس اقدام کنند.

 

 

در ادامه جمال ارشدی فرماندار دهگلان از مدیران حاضر در روستای سیس خواست هرکدام  باید پاسخگوی مشکلات اهالی این روستا بوده و برای حل مشکلات در اسرع وقت تلاش کنند.

 

فرماندار دهگلان ضمن شنیدن مشکلات روستا توسط دهیاراظهار داشت: متاسفانه اکثر مشکلات ما قرار دادن مدیران و مردم در مقابل همدیگر است ما هم از جنس این مردم هستیم  باید با تلاش و کمک هم در پی مشکلات مردم روستاها بر آئییم.

 

وی بخشی از مشکلات را مربوط به اعتبارات دانست و گفت: زمانی که اعتبارات بوده متاسفانه کار نشده است و مردم هم خود مطالبه گر نبوده اند.

 

 

 ارشدی بیان داشت: اگر امروز مشکلاتی وجود دارد ذهن ما باید دنبال راه حل باشد واینکار تنها با همدلی مردم و مدیران امکان پذیر است که برای رضایت خداوند با صداقت وارد حوزه خدمت شوند.

 

وی از مدیران خواست از تبعیض در خدمت رسانی به مردم روستاها پرهیز نموده و از دهیار روستا خواست افراد بیکار برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی به فرمانداری معرفی شوند.

 

 فرماندار دهگلان گفت: مدیران و مسئولان باید به مردم خدمت کنند و نباید برآنان منت بگذارند زیرا خدمت وظیفه همه ماست.

انتهای پیام/برچسب ها :

میز خدمتحل مشکلات دهستان سیسخدمت صادقانه

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel
::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::