پنجشنبه 9 اسفند 1397 / 07:20|کد خبر : 2328|گروه : اجتماعی

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان

55 درصد طلاق ناشی از اعتیاد به مواد مخدر است

55  درصد طلاق ناشی از اعتیاد به  مواد مخدر است

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان گفت: 55 درصد طلاق ناشی از اعتیاد به مواد مخدر است.

 

 به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، با حضور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان، فرماندار و ادارات ذیربط نشست مبارزه با مواد مخدر و چونگی مبارزه با این پدیده شوم در سالن جلسات فرمانداری دهگلان برگزار شد.

 

 در این نشست حریری دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان اظهار داشت: 55 درصد طلاق، قتل، خود کشی، کود آزاری، همسر آزاری ناشی از اعتیاد به مواد مخدر است.

 

حریری با بیان اینکه روزانه در استان کردستان 600 میلیون تومان و سالیانه 200 میلیارد تومان هزینه مصرف مواد مخدر می شود گفت: اگر در این زمبه به نحو احسن مقابله می شد آلان باید این هزینه هنگفت را صرف کارهای عمرانی وفرهنگی کرد.

 

وی با بیان اینکه حدود 70 درصد آمار زندانیان را فروشندگان مواد مخدر تشکیل میدهند گفت:90 درصد خرده فروشان خود دامنگیر دام اعتیاد هستند و بخاطر تامین هزینه مواد مصرفی خود به فروش و توزیع آن روی می آورند.

 

 حریری در ادامه با اشاره به درمان افراد مبتلا به دام اعتیاد گفت: در خوشبینانه ترین حالت تنها 10 درصد افرادی که مواد سنتی و 5 درصد افرادی که مواد مخدر صنعتی مصرف می کنند به چرخه زندگی برمی گردند و 90 الی 95 درصد به همان حالت اعتیاد باقی می مانند.

 

دبیر شورای هماهنگی مباره با مواد مخدر درادامه اظهار داشت: در پیشگیری تا 20 درصد و درمان 10 درصد می توان با این پدیده شوم مقابله وحدود 70 درصد کار اساسی در حوزه مبارزه با مواد مخدر باید به صورت ریشه ای،فرهنگ سازی و پیشگیری صورت گیرد که متاسفانه در حوزه پیشگیری درسطح ملی ضعیف هستیم.

 

وی بیان داشت: اگر در حوزه پیشگیری کاراساسی انجام شود بحث مقابله و درمان هم کمتر می شود و در سطح ملی در این عرصه دیر ورود پیدا کرده ایم  نیاز است  ورود در این عرصه خیلی جدی و اساسی باشد.

 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با اشاره به بحث مشارکت و اجتماعی کردن در این عرصه گفت: باید کارها به خود مردم واگذار شود چونکه مقابله توسط پلیس در این زمینه کار به خوبی پیش نمی رود هرچند کارهای چشمگیر صورت گرفته است و اگر در شهرستانها انجمن و کانونهای قوی داشته باشیم قطعا نتیجه ای بهتر خواهیم گرفت.

 

حریری با تاکید بر توجه بیشتر فعالیت انجمن و کانونها در سطح استان گفت: برنامه شورای همانگی در سال 98 بر این است که به صورت عادلانه  به  کل استان توجه شود و تنها حمایتها متمرکز به مرکز استان و یا جاهای دیگر نباشد.

 

 وی اعتیاد زنان در دهگلان را زنگ خطر عنوان کرد و گفت: در 15 سال گذشته اعتیاد در دهگلان  وجود نداشت اما متاسفانه امروز این بلای خانمان سوز در میان زنان هم رسوخ نموده است که جای تاسف دارد.

 

حریری اظهار داشت: فعالان و کسانی که در برابر پدیده شوم مواد مخدر مبارزه می کنند جهاد گرانی هستند که جان انسان، اجتماع و خانواد ه ها  را نجات می دهند.

انتهای پیام/برچسب ها :

شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدرمواد مخدر صنعتیمخدر سنتیپدیده اعتیاد

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS In Website

::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::