سه شنبه 7 اسفند 1397 / 07:37|کد خبر : 2325|گروه : اقتصادی

در کار گروه رفع موانع تولید عنوان شد:

نیاز کشاورزان دهگلانی به سردخانه و انبار فنی مدرن

نیاز کشاورزان دهگلانی به سردخانه  و انبار فنی مدرن

مدرن شدن کشاورزی دهگلان نیازمند ابزار مدرن و صنایع تولیدی است. به گزارش خبر نگار دهگلان شیدا، کار گروه رفع موانع  تولید با حضور فرماندار دهگلان، مسئول صنایع تبدیلی سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیر کل دفتر جذب و سیاست سرمایه گذاری استانداری در دهگلان جهت حل مشکلات کشاورزان شهرستان در زمینه انبار فنی و سردخانه برای انبار محصولات برگزار شد.

 

 

 در این نشست سلیمی مدیر صنایع تبدیلی سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه دهگلان یکی از قطبهای کشاورزی بوده و اقتصاد مهم شهرستان بر این بخش استوار است اظهار داشت: زمانی که کشاورز محصول تولید می کند در هنگام برداشت به علت نبود انبار فنی و سردخانه مجبور است محصولش را به قیمت ارزان به فروش برساند.

 

 وی افزود: با توجه به اینکه دهگلان یکی از شهرستانهای مهم استان در زمینه کشاورزی است سازمان جهاد کشاورزی در بحث ایجاد و احداث کارگاه صنعتی برای محصولات کشاورزی توجه ویژه دارد.

 

 سلیمی گفت: متاسفانه در سنوات گذشته در کردستان خصوصا دهگلان سرمایه گذار آنچنانی در زمینه صنعت و صنایع تبدیلی بخش کشاورزی نداشتیم که سرمایه گذاری کند اما امروز به دلیل وجود فضا در استان بر اساس سیاست پیش رونده تسهیلاتی در سنوات اخیر به استان تزریق شد که باعث حاصل شدن امنیت سرمایه گذار شده و در همین راستا تعداد زیادی سرمایه گذار بومی و خارج از استان در حال سرمایه گذاری در این استان هستند.

 

مدیر صنایع تبدیلی سازمان جهاد کشاورزی کردستان وجود سردخانه و انبار فنی را برای شهرستان دهگلان ضروری دانست و گفت: در سنوات گذشته با وجود کشت محصول سیب زمینی در این شهرستان دغدغه کشاورز هنگام برداشت این بود که به علت نبود انبار فنی و سردخانه محصول را به قیمت زیر هزینه تولید به فروش برساند.

 

 سلیمی در ادامه گفت: خوشبختانه وجود 17 طرخ با اعتبار 17 میلیارد و565 میلیون تومان به متقاضیان برای ساخت وساز طرحها باعث شکوفایی شهرستان و دلگرمی برای کشاورز و تولید کننده می شود.

 

وی با بیان اینکه امروز دغدغه سرمایه گذار شهرستان دهگلان روند بروکراسی و مکاتبه زیاد اداری است گفت: این روند باعث دلسردی سرمایه گذار شده  که خواستار حمابت تسهیلات و تسهیل گری برای سرمایه گذاران شد.سلیمی گفت: در سال 97 بیشتر از 100 میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گرفته که امیدوارم شاهد پیشرفت و توسعه بیشتر در بخش صنعت باشیم.


مدیر کل دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری

 


کمال حیسنی با اشاره به تسهیلات بخش کشاورزی در دو شهرستان دهگلان و قروه گفت: بیشترین ضایعات کشاورزی در این دو شهرستان وجود دارد و یکی از دغدغه های اصلی وجود سردخانه و زیر ساخت لازم برای کاهش ضایعات تولیدات کشاورزی است.

 

حسینی در ادامه گفت: با توجه به اینکه دهگلان قطب تولید محصول سیب زمینی استان می باشد در سنوات گذشته به علت نبود سردخانه و انبار فنی اکیپی برای امحای این محصول در سطح شهرستان داشتیم که برای حل مشکل کشاورزان دولت در این زمینه سرمایه گذاری نموده است.

 

وی افزود هرچند در استان سردخانه هایی احداث شده  اما نیاز به توجه ویژه در این زمینه است و اگر بخواهیم برای صادارت بازار خارجی را جذب نماییم باید محصولات سورت شده و به صورت بسته بندی باشد.

 

حسینی با اشاره به طرح جوانه گندم توسط یکی از تحصیل کردگان شهرستان دهگلان و با ایجاد اشتغال برای 8 نفر گفت: ما اکنون در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و سربازان این جنگ تولید کنندگان هستند که با فکر و ایده خود باعث راه اندازی طرح هایی اشتغال زایی شده اند نیاز است مورد توجه قرار گرفته و حمایت شوند.

 

فرماندار دهگلان

 

 

 جمال ارشدی فرماندار دهگلان هم در ادامه با بیان تغییرات مدیریت درسطح شهرستان گفت: با توجه به اینکه در سطح شهرستان 8 میلیارد تومان سهمیه اشتغال پایدار روستایی داشتیم باهمت مدیران شهرستان توانستیم این مبلغ را به 16 میلیارد و200 میلیون تومان افزایش دهیم و برای 950 نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال نماییم.

 

 ارشدی گفت: ما همگام با استان کار گروه رفع موانع تولید را فعال نموده و آمادگی برای جذب سرمایه گذار را داریم که با یکی از سرمایه گذاران تولید ورق گالوانیزه در خاج استان صحبت شده و 30 درصد کار هم انجام شده است.

 

وی اظهارداشت: با توجه به اینکه کشاورزی دهگلان به سوی مدرن در حال حرکت است باید در کنار آن هم انبار مدرن و صنایع تبدیلی فراهم شود.


فرماندار دهگلان بیان کرد: ادارات و بانکهای شهرستان آمادگی جذب سرمایه گذار را دارند و برای تسهیلات اشتغال پایدار روستایی هم این ظرفیت در شهرستان وجود دارد.

 

وی با اشاره به وجود معادن در شهرستان گفت: غیر از اینکه این معادن برای چند نفر ایجاد شغل نموده چه نفعی برای شهرستان داشته اند  آیا گردش مالی معادن توانسته تغییری در روند اقتصاد شهرستان بوجود آورد.

 

 انتهای پیام/

 برچسب ها :

رفع موانع تولیدکشاورزی مدرنسردخانهانبار فنی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS In Website

::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::