پنجشنبه 27 دی 1397 / 07:58|کد خبر : 2269|گروه : اجتماعی

شهادت آرزوی شهید منصور محمدی/ وصیت به همسرش در نگهداری عکس شهید هوشنگ ورمقانی

شهادت آرزوی شهید منصور محمدی/ وصیت به همسرش در نگهداری عکس شهید هوشنگ ورمقانی

شهید منصور محمدی برای دفاع از مردم و آب و خاکش بهترین آرزویش را شهادت در راه حق و حقیت می دانست.


به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، منصور محمدی در سال 1342 در شهر بلبان آباد در خانواده متدین به دنیا آمد و در همان شهر تحصیلات ابتدایی تا دوران دبیرستان را با کسب مدرک دیپلم به اتمام می رساند.


 منصوری محمدی با ذوق و علاقه وافر به انقلاب اسلامی و سپاه پاسداران وارد سپاه می شود و برای دفاع از مردم و آب و خاکش در شهرستان مرزی بانه مشغول به خدمت می شود.


  آمنه محمدی همسر شهید محمدی می گوید در سال 63 با شهید محمدی ازدواج نمودم که حاصل این ازدواج 5 فرزند بوده است.


 آمنه محمدی گفت: شهید محمدی شیفته انقلاب و اسلام بود و هر سال در ماه مبارک رمضان روزه می گرفت و برحمایت از فقرا و مستمندان بسیار توجه داشت و بر آن تاکید می کرد.

 

آمنه محمدی در ادامه با اشاره به عکس آویزان شده دیوار که متعلق به حاج هوشنگ ورمقانی است گفت: همسرم علاقه بسیار شدید به شهید هوشنگ ورمقانی داشت و زمانی که هوشنگ ورمقانی شهید می شود شهید محمدی عکس حاج هوشنگ را در دیوار خانه آویزان می کند و به همسرش می گوید اگر زمانی خودم هم شهید شدم این عکس حاج هوشنگ باید همین جا باشد و گرنه ازت رنجیده خاطر خواهم شد.


   آمنه محمدی می گوید همسرم بسیار با همسایگان، اقوام رابطه صمیمی داشت: و زمانی که به مرخصی بر می گشت اول از همه به سراغ پدر و مادرش میرفت بعد به خانه  پیش من و فرزندانش می آمد.


همسر شهید منصور محمدی گفت:بزرگترین آروزی شهید محمدی شهادت بود و به من وصیت کرد که اگر شهید شدم از فرزندان نگهداری نمایم.

 

وی افزود: در آخرین دیدار که می خواست به بانه برگردد پسر کوچکم را در آغوش گرفت و چندین بار رفت و برگشت تا اینکه گفت: دیگر نمی توانم بمانم چونکه حاج هوشنگ تماس گرفتن باید به یگان برگردم زیرا دفاع از مردم  از خانواده برایم مهمتر است.


آمنه محمدی می گوید خبر شهادت شهید محمدی را ازطریق حسن کریمی یکی از دوستانشان فهمیدم که به در خانه ما آمد و گفت: شماره تلفن محل خدمت شهید محمدی را می خواهد که من شوکه شدم و فهیمدم که حتما اتفاقی افتاده است و هر چه التماس کردم که چه اتفاقی افتاده  گفت: شهید محمد در درگیری زخمی شده  و در سنندج بستری می باشد در همین هنگام مادرش نیز اشتباهی خبر مرگ دیگر فرزندش را که درتهران بوده می شنود اما در واقع شهید محمدی بوده که به درجه رفیع شهادت نائل می آید.

 

 همرزم شهید منصور محمدی


جبار محمدی یکی از همرزمان شهید محمدی متولدی سال 47 است می گوید شهید محمدی قبل از من وارد سپاه می شود و در سال 76 باهم در قرارگاه حمزه در یگان شهید ورمقانی با 300 نیروی دیگر بودم.


 جبار محمدی می گوید در پنجم شهریور ماه سال 76 در عملیات مرزی بانه ساعت 7/30 شهید منصور با 7 نفر دیگر عازم برای عملیات میشوند که شهید منصور با یکی از همرزمانش به درجه رفیع شهادت نائل می آیند.

 

 حسین محمدی همرزم شهید منصور محمدی


حسین محمدی دیگر همرزم و از اقوام نزدیک شهید محمدی بازنشسته سپاه می گوید من با شهید محمدی در یک خانه بزرگ شدیم چونکه فامیل نزدیک هم بودیم.


 وی افزود: بزرگترین آروزی شهید محمدی شهادت بود و زمانی که منصور محمدی شهید شد تا 40 شبانه روز برایش آرامش نداشتم و در چهلمین شب شهادتش ساعت 12 شب به مزارش رفتم و در یک آن به آرمش واقعی دست یافتم.

 

انتهای پیام/برچسب ها :

شهید منصور محمدیشهادتحاج هوشنگ ورمقانی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel
::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::