سه شنبه 27 آذر 1397 / 07:15|کد خبر : 2239|گروه : اجتماعی

در دیدار فرماندار با کامیوانداران مطرح شد

کمبود لاستیک و سوخت دغدغه کامیونداران دهگلانی/ محرومیت کامیونداران دهگلانی از حمل بار کارخانجات لاستیک بارز و کاشی کسرا

کمبود لاستیک و سوخت دغدغه کامیونداران دهگلانی/ محرومیت کامیونداران دهگلانی از حمل بار کارخانجات لاستیک بارز و کاشی کسرا

فرماندار دهگلان به مناسبت روز راهداری وحمل نقل با راهداران، کامیونداران و شرکتهای حمل بار شهرستان دیدار کرد.

 

 به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، جمال ارشدی فرماندار دهگلان به مناسبت روز راهداری وحمل و نقل از رانندگان اداره راهداری و حمل و نقل، کامیونداران شرکتهای احرا صداقت، لیلاخ بار و انجمن صنفی رانندگان این شهرستان دیدار نمود.


 دراین دیدار قبادی رئیس اداره راهداری و حمل نقل شهرستان با بیان اینکه رسالت این اداره همواره خدمت و رضایتمندی مردم بوده است ابراز امیدواری کرد که در این راستا نیروها به خوبی عمل کرده اند.


 وی با اشاره به وجود 4 اکیپ برف روبی در جاده های روستایی گفت: برف روبی این محورها حاکمیتی است  و باید اداره راه آن را انجام دهد.

 

امنیت شغلی خواسته نیروهاست

 قبادی با بیان اینکه این اداره دارای 30 نفر نیرو می باشد گفت: امنیت شغلی یکی از خواستهای اصلی نیروهاست زیرا نیروها قراردادی هستند و تضمین موقعیت شغلی برای آنان یبسیار مهم است.

 

دستمزد نیروها بسیار پایین است


سلیمی یکی از رانندگان این اداره درادامه با بیان مشکلات اداره حمل نقل گفت: 19 دستگاه ماسین آلات دست ماست که تنها 2 دستگاه بروز بوده وبقیه دستگاهها فرسوده و مدل پایین است که از لحاظ شتاب وسرعت در سطح پایین بوده وهزینه آنان نیز بسیار بالاست.

 

این راننده با اشاره به به اینکه حدود 8 نفر از نیروها قردادی 3 ماهه هستند و در اول فروردین قرداد آنان تمام می شود که بزرگترین مشکل است نیاز است برای حل این مشکل چاره ای اندیشده شود.


وی دیگر مشکل رانندگان را کمبود دستمزد عنوان کرد و بیان داشت: با وجود 24 ساعت کاربدون استراحت در اهداری حقوق ما یک میلون و 700 هزار تومان است که بیسیار پایین است.


 فرماندار دهگلان ضمن تبریک روز راهداری  وحمل و نقل به این قشر زحمتکش با اشاره به نقش کلیدی مجموعه حمل و نقل گفت:اگر این مجموعه نباشد جابجایی کالا وانتقال به مصرف کننده مختل می شودکه در تمام ساختارها تاثیر گذار خواهد بود.


 ارشدی ضمن اطلاع از مشکلات این حوزه گفت: در بحث کمبود نیروی انسانی وتجهیزات آنچه که درتوان شهرستان باشد در صدد رفع آن هستیم وهر آنچه که مربوط به استان باشد نیز پیگیری خواهد شد.

 

 قبادی هم مشکل دیگر این اداره را نبود سوله برای پارکینگ ماشین آلات در فصول تابستان و زمستان ذکر کرد که فرماندارقول مساعد داد برای سال آینده اعتباری برای ساخت آشیانه ماشین آلات درنظر گرفته شود.

 

مدیر شرکت احرا صداقت بار


 بدری مدیر شرکت احرار صداقت بار با اشاره به بیان مشکلات کامیونداران گفت: شهرستان دهگلان با وجود داشتن کشاورزی و کارخانجات لاستیک بارز وکاشی کسری به اندازه بندر امام خمینی بار دارد منتهی بار این شهرستان توسط کامیونهای غیر بومی بیشتر حمل می شود که کامیونهای شهرستان از حمل آن محروم هستند.


 وی افزود: سازمان از استان به ما اجازه نداده که برنامه حمل بار را ساماندهی کنیم که اگر به ما مجوز داده شود بتوانیم جلو کامیونهای غیر بومی را گرفته که بدون برنامه بار حمل نکنند.

 

 وی افزود: وقتی جلو کامیونهای که بدون برنامه بار حمل میکنند گرفته نمی شود که کجار بار زده ومقصد تخلیه کجاست درنتیجه 4 درصد دولت، دارایی وارزش افزوده پرداخت نمی شود و راننده با گزاف بار گیری نموده و در مقصد هم آنرا راتخلیه می نماید.


 
بدری مشکل دیگر کامیونداران را در مضیقه بودن لاستیک عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه دهگلان نسبت به شهرستانهای دیگر کامیون بیشتر دارد نیازمند حمایت هستیم که فرماندار دهگلان از رئیس صنعت، معدن و تجارت خواست که سهمیه شهرستان را از استان افزایش دهد که خواسته و مطالبه کامیونداران است.


حبیبی مدیر شرکت لیلاخ بار
 عبدالله حبیبی در جریان دیدار فرمانداراز این شرکت مشکل دیگر کامیونداران را نبود پارکینگ ذکر کرد وگفت: کامیونهای که دارخل کوچه ها پار ک می شوند امنیت ندارند بعضی از آنان بار مواد سوختنی خطرناک دارند و ما درحال احداث پارکینگ هستیم که به علت عدم تعیین جایگاه میدان در انتهای بلوار امام شافعی به حالت معلق مانده است که خواستار نتیجه نهایی زمان احداث این میدان شد
 فرماندار دهگلان گفت: احداث میدان انتهای بلوار امام شافعی تصویب شده که در اول سال جدید شروع بکار خواهد شد.


 
 درخواست رانندگان برای مجوز بار گیری در کارنخانجات کاشی کسرا ولاستیک بارز

 

 دیدار دیگر فرماندار به همراه رئیس اداره راهداری وحمل ونقل، صنعت، معدن و رئیس شرکت نفت شهرستان از انجمن صنفی رانندگان بود.
 
 جعفر امیری مدیر این انجمن با بیان دغدغه رانندگان در تهیه لاستیک وسوخت گفت: بزرگترین دغدغه ما این دو مورد است با توجه به اینکه راهداری و حمل ونقل در این راستا کمک کرده اند اما درحقیقت یک جفت لاستیک برای کامیوندار کار ساز نیست.


 
 امیری گفت در طول 4 ماه گذشته 6 هزار و 250 حلقه لاستیک دراستان توزیع شده که 500 حلقه آن سهمیه دهگلان  بوده که ما حدود 600 ماشین سنگین وسبک داریم وحدود 300 دستگاه خاور که تنها 20 نفر توانستند لاستیک تحویل بگیرند و با توجه به وجود کارخانجات کسرا، بارز و کشاورزی غنی جهت حمل بارنیاز به لاستیک بیشتر داریم.

 

 امیری گفت: متاسفانه لاستیک باز هیچگونه هماهنگی برای  بار گیری با کامیونداران ندارد از اداره راهداری حمل ونقل و اداره صنعت ومعدن خواست جلو اجحاف این دوکارخانه را بگیرند که با وجود تخریب جاده وآلودگی محیط زیست این منطقه بار به کامیونهای دهگلان نمیدهند آیا این ظلم نیست که نفع بار برای کامیونها غیر بومی باشد.

 

 امیری گفت: متاسفانه تنهای تابلوی شهرک صنعتی مال دهگلان است و حمل بار و نفعش برای شهرستانها واستانهای دیگر است و دلیل عدم بهره رانندگان نبود ساماندهی است که اگرتوسط سازمان حمل ونقل سازماندهی ونوبت دهی شود وسازمان حمل و نقل با ما همکاری کند قطعا زیر سیطره دهگلان درخواهد آمد.

 

 امیری گفت: بر اساس قانون هیچ شرکت حمل ونقلی حق ندارد برنامه برای شهرستانهای دیگر صادر کند که در سنندج روزانه دهها برنامه به اسم صلوات آباد برای دهگلان زیر نظر سازمان راهداری صادر می شود در حالیکه خوذشان میدانند که کارشان غیر قانونی است .

 

 وی افزود: حمل بار دهگلان مثل گوشت قربانی توزیع شده که بار معدن اخی کمال وبلدستی توسط شرکت حمل بار قروه و بار معدن میمون آباد توسط شرکت موچش  و بار شهرک صنعتی توسط شرکت سنندج حمل می شود.


 
 امیری دیگر مشکل عمده کامیونداران را سوخت عنوان کرد و گفت: در زمان اوج بار سوخت در شهرستان بسیار کم است وبعضی اوقات گازوئیل با لیتری 800 تومان خریداری شده است زیرا سهمیه ما 140 لیتر بوده که نیاز کامیوندار را تامین نمی کند.


وی درادامه گفت: از 15 خرداد الی 15 آبان ماه اوج  کار و حمل بار شهرستان  با وجود کار کشاورزی است که کاموینداران با کمبود سوخت دست به گریبانند.

 

 ناصر آبادی رئیس شرکت نفت دهگلان قول مساعد داد که خواسته ومطالبات کامیونداران که تقویت سوخت در اوج بارخرداد الی آبانماه ا است را افزایش دهد.

ارشدی فرماندار دهگلان از مدیران شرکت نفت وصنعت، معدن وتجارت  ورئیس راهداری وحمل ونقل شهرستان دهگلان خواست که سهمیه لاستیک و سوخت و حمل بار کامیونداران از کاخناجات بارز وکاشی کسرا پیگیری و رفع شود.

 انتهای پیام/

 برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS In Website

::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::