چهارشنبه 21 آذر 1397 / 18:23|کد خبر : 2232|گروه : اجتماعی

گفتگوی ویژه دهگلان شیدا با مدیر شبکه بهداشت و درمان دهگلان

محقق شدن خدمات هفتگی سونوگرافی شهرستان دهگلان/ خواسته مردم و تلاش فرماندار راهگشای اینکار شد

محقق شدن خدمات هفتگی سونوگرافی شهرستان دهگلان/ خواسته مردم و تلاش فرماندار راهگشای اینکار شد

با توجه به اینکه خدمات سونوگرافی بیمارستان شهرستان دهگلان در هفته دو روز به مردم خدمات ارائه میداد با همت و تلاش فرماندار و مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خدمات این بخش در بیمارستان در کل هفته محقق شد.

 به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، شهرستان دهگلان با جمعیت 65 هزار نفرجمعیت در 45 کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان واقع شده که با وجود محرومیت از لحاظ امکانات در زمینه بهداشت و درمان هم شاید سالهاست که درد ورنج را تحمل می کنند.

 

 هرچند مردم برای رفع نیازهای خود خواسته های دارند اما قطعا بحث بهداشت و درمان از نیازهای اصلی مردم هر منطقه است که شهرستان دهگلان هم قطعا از این نیازها مبرا نیست.

 

 با توجه به اینکه این شهرستان در زمینه بهداشت و درمان خصوصا در بخش آزمایشگاه و سونوگرافی و حتی در عمل جراحی مشکلات وجود دارد که بیمار مجبور است برای اکثر کارهای بیمارستای به شهرستانهای سنندج، قروه و یا استانهای دیگر مراجعه کند اما با تغییرات مدیریتی شهرستان تا حدودی این مشکلات کاهش یافته است.

 

از مشکلات عمده مردم در این زمینه آزمایشگاه و سونوگرافی بود که مردم را مجبور به شهرهای دیگر می کرد که یکی از خواسته های مردم و نگرانی مردم شهرستان بود.

 

با توجه به اینکه خدمت به مردم شهرستان خصوصا ارائه خدمات بهداشت و درمان از دغدغه های فرماندار شهرستان در راستای تکریم ارباب رجوع بود به محض اطلاع از مشکلات مردم شهرستان در زمینه آزمایشگاه و سونوگرافی خواستار حل مشکل این بخش در حوزه بیمارستانی شد.

 

در نشست شورای اداری شهرستان در 13 آذر ماه فرماندار دهگلان خواستار توضیح از مدیر شبکه بهداشت و درمان جهت حل مشکلات آزمایشگاه و سونوگرافی شد.

 

 مدرس گرجی مدیر شبکه بهداشت و درمان دهگلان هم با اشاره به نیاز مردم شهرستان به آزمایشگاه و سونوگرافی گفت: یک متخصص پاتولوژیک برای آزمایشگاه مشغول به فعالیت بوده و در روز 17 آذر روز شبنه متخصص سونوگرافی به شکل ثابت شروع به فعالیت خواهد نمود.

 

خبرنگار ما برای این موضوع که آیا مشکل سونوگرافی حل شده است با مراجعه به بیمارستان از نزدیک با چند نفر که جلو بخش سونوگرافی  نشسته بودند به گفتگو پرداخت.

 

 ش م یکی از مراجعه کنندگان بخش سون گرافی در جواب خبرنگار ما اظهار داشت: قبلا در هفته یک الی 2 روز سونوگرافی ارائه خدمات می داد که برایمان مشکل بود اما از اول این هفته توانستم تاکنون 3 بار به بخش سون وگرافی بیمارستان مراجعه کنم که جای خوشحالی است.

 

 ک ق یکی دیگر از بیماران گفت: من قبلا برای سونوگرافی مجبور بودم به شهرستانهای قروه و یا سنندج مراجعه کنم اما به لطف خدا و تلاش مسئولین دیگر مشکل ما کاملا حل شد است.

 

برای روشن شدن حل این مشکلات با مراجعه به رئیس بیمارستان خواستار توضیح شدم که رئیس بیمارستان توضیح را به مدیر شبکه بهداشت و درمان سپرده بود.

 

  برای حل مشکلات سونوگرافی و آزمایشگاه راهی شبکه بهداشت و درمان شدم و با مدیر شبکه که حدود یک ماه از سمت مدیریتی می گذرد به مصاحبه پرداختم.

 

 مدرس گرجی در جواب خبرنگار ما که در مورد مشکلات مردم شهرستان در دو بخش سونوگرافی و آزمایشگاه گفت: قبلا دو روز در هفته سونوگرافی در بیمارستان دهگلان انجام می شد که آلان در تمام هفته اینکار توسط یک پزشک ثابت صورت می گیرد.

 

 وی افزود: با توجه به اینکه پزشک متخصص کم است و برای دهگلان با دید خاص و ویژه پزشک به شهرستان برای اینکار تعلق گرفته زیرا به نسبت جمعیت شهرستان یک پزشک نمی تواند به صورت ثابت در دهگلان فعالیت کند.

 

مدرس گرجی گفت: در طول روز حدود 40 الی 50 نفر در بیمارستان دهگلان کار سونوگرافی انجام میدهند

 مدیر شبکه بهداشت و درمان دهگلان با بیان یک سری نا رضایتی از پزشکان عمومی در این شهرستان را نبود پزشک متخصص عنوان کرد و گفت: اگر پزشک متخصص به اندازه کافی باشد بار مراجعه به پزشک عمومی کمتر می شود که متاسفانه پزشک متخصص به نسبت جمعیت به شهرستان اختصاص می یابد.

 

مدرس گرجی گفت: در حال حاضر 3 پزشک متخصص داخلی، یک متخصص کودکان یک نفر روان پزشک، به صورت ثابت و متخصص زنان وجراح هم در هفته دو روز در حال فعالیت هستند که قرار است تعداد روزها بیشتر شود.

 

 وی در ادامه گفت: برای متخصص قلب هم  اقدام شده که در عرض چند هفته آینده حداقل دو روز در هفته برحسب وسع دانشگاه علوم پزشکی به دهگلان مراجعه کند.

 

با بهره برداری کلینیک اندسکوپی راه انداز ی می شود

مدرس گرچی در ادامه با اشاره به راه اندازی و بهره برداری کلینک شهرستان گفت: در حال خرید تجهیزات هستیم که در چند روز آینده آماده بهره بردای است که به مردم خدمت ارائه دهد و باتوجه به اینکه اندسکوپی در شهرستان وجود ندارد در کلینیک اندسکوپی هم راه اندازی خواهد شد.

 

 وی در ادامه گفت: اولویت دیگر ما راه اندازی اتاق عمل بیمارستان است و با وجود آماده شدن زیر ساخت و فراهم نمود تجهیزات قادر به عمل ساده و بدون عوارض خواهد بود و برای عمل در سطح بالاتر باید شرایط و (ای سی یو ) در کنار اتاق عمل وجود داشته باشد.

 

 داروخانه شبانه روزی باید شب در شهر خدمات ارائه دهد

 

 مدیر شبکه بهداشت و درمان دهگلان در جواب سوال خبرنگار که بعضی از شبها داروخانه داخل شهر بسته می شود و تنها داروخانه شبانه روزی بیمارستان خدمت ارائه می دهد که برای مردم مشکل است قول مساعد داد که حداق یک الی 2 داروخانه به صورت شبانه روزی در سطح شهر فعالیت کند تا مردم دچار مشکل نشوند.

 

 وی با اشاره به مشکل آزمایشگاه بیمارستان دهگلان گفت: تا هفته گذشته ما پاتولوژیست به صورت ثابت نداشتیم که الان پاتولوژیست شروع به کار نموده و آزمایش به تایید و نظارت خودش صورت می گیرد.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان دهگلان از راه اندازی یک آزمایشگاه خصوصی برای پوشش دادن و کامل نمودن آزمایشهای که درسطح بیمارستان انجام می شود خبر داد.

 

 مدرس گرجی در جواب سوال خبرنگار در مورد آزمایشگاه شهر بلبان آباد گفت: طبق قرار داد مشخص شده در بیمه سلامت تمام آزمایشها  به عنوان سطح یک که باید باشد ارائه شود که در برنامه ماست هم ساختار اصلاح شود و هم تعداد آزمایشها شهربلبان آباد بیشتر شود.

 

وی اولویت خود را در مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارتقاءسطح متخصصان شهرستان، راه اندازی کلینیک،جذب نیروی مجرب در سطح پرستاری و کادر بیمارستان و بهسازی فضای در مانگاه و بیمارستان عنوان کرد.

 

انتهای پیام/

 برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel
::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::