دوشنبه 19 آذر 1397 / 07:43|کد خبر : 2230|گروه : اجتماعی

در نشت دبیر امر به معروف کردستان با اعضا در دهگلان عنوان شد

وظیفه ستاد امربه معروف ترویج معروفات و پیشگیری از منکرات است

وظیفه ستاد امربه معروف ترویج معروفات و پیشگیری از منکرات است

 

به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، درنشستی که با حضور دبیرستاد امر به معروف نهی از منکر کردستان و اعضای ستاد این نهاد در دهگلان برگزارشد عمکلرد شهرستانی تشریح رئیس، دبیر و قائم مقام ستاد شهرستان معرفی شدند.


 در این نشست ماموستا یدالله محمدی امام جمعه دهگلان با اشاره به اهمیت دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر در اسلام گفت: خدواند به دو گروه لعنت می کند گروهی که گناه می کنند و گروهی که گناه می بینند اما این دو گروه امر به معروف و نهی از منکر نمیکنند و در کنار آن بی تفاوت می گذرند.


 وی افزود: این فریضتین ازشئونات اسلام است و همه ما باید سربازان خط مقدم در عرصه احیای این دو فریضه بوده که امری بسیار مهم و مقدس است.


 ماموستا محمدی با بیان اینکه دشمنان و مستکبرین دست از تجاوز و تعدی در کشورهای اسلامی برنمی دارند گفت: معاندین در قالبهای و باورهای مختلف در نا امن نمودن کشورمان همیشه در حال فعالیت هستند اما با تلاش وفعالیت سربازان گمنام کشور ما از گزندد دشمن دور خواهد ماند چونکه پشتیبان کشور ما حمایت مردمی است.


 
دبیرستاد امر به معروف کردستان


محمود الله مرادی دبیرستاد امر به معروف کردستان با بیان اینکه در کشور ارگانها و نهادهای فراوان جود دارد که گاها در فعالیتشان موازی کاری می کنند و دلیلش هم این است که وقتی مسئولیتهای متعدد به ما واگذار می شود سعی میکنیم لا پوشانی کنیم اگر هر تشکیلاتی در کشور ایجاد می شود به هدف غائی خود رجوع کند خیلی ازمشکلات قابل حل است.


 وی با اشاره به اینکه ستاد امر به معروف وظیفه ترویج معروفات و پیشگیری از منکرات را برعهده دارد اظهار اشت: ما دنبال این هستیم که منکرات هرقشری را استخراج کنیم و برای آن برنامه ریزی کنیم که راه رفع این منکرات را در مجموعه خود برطرف نماییم.


محمود الله مرادی گفت: متاسفانه در جامعه همه منکرات را بدحجابی میدانند اما آیا گران فروشی، عدم انجام وظیفه عدم پاسخگویی به ارباب رجوع دیرآمدن و  زود رفتن مدیران ادارات منکر نیست.


 دبیرستاد امربه معروف کردستان با تاکید برتکریم ارباب رجوع گفت: متاسفانه اکثر ادارت جلسات اداری را در اول وقت برگزار می کنند و مردم برای کارشان باید در پشت در اداری بمانند که باعث سرگرانی آنان می شود که ستا د امر به معروف استان به شهرستانها ابلاغ نموده اما شهرستانها  نسبت به این مسئله بی توجه بوده و باید این مسئله جدی  پیگیری شود.


 الله مرادی گفت: باید کار این ستاد ازصفر تا 100 درصدش کا امر به معروف باشد اما متاسفانه زمانی که سخنران برای تبلیغ و ترویج این امر به جلسات فرستاده می شوند سخنران از همه حوزه ها سخن می گوید غیر از بازگوی این دو فریضه مقدس که جای تاسف دارد در صورتی که کار ما آگاه سازی و روشنگری مردم به جایگاه امر به معروف است.


 وی با اشاره به بازنگری شوراهای امر به معروف گفت: ما در انتخاب این شورا بسیار دقت نکرده ایم افرادی باید در شورا باشند که شایستگی اینکار را داشته باشند نیاز است دراین راستا بازنگری صورت گیرد و نباید اگر جوانی خطایی کرد فورا متهم به بی دینی شود بلکه وظیفه ما در قبال خطای جوانان ارشاد و راهنمایی است.


 
 دبیر امر به معروف کردستان با تاکید بر فعالیت امر به معروف در بخشها و روستا خواستار حضور اعضای شهرستان در بخش و روستاهای شهرستان دهگلان شد.


فرماندار دهگلان


جمال ارشدی فرمانداردهگلان در ادامه با بیان اینکه نباید نگاه ما به امر به معروف صرفا جنبه سازمانی داشته باشد گفت: توجه به خواسته مردم توسط مدیران از معروفات است که در همین راستا برای رضایت مردم تغییراتی مدیریتی اکثر ادارات که خواسته مردم شهرستان بوده صورت گرفته است و ماباید تلاش کنیم منکرات را از سطح جامعه و ادارات دور کنیم.


فرماندار دهگلان با تاکید بر تکریم ارباب رجوع گفت: اگر ادارات نمی توانند برای مردم کاری انجام دهند باید رفتارشان با مردم خوب باشد که بحث رضایتمندی جامعه بسیار مهم است.


وی خواستار تقویت آموزشهای ستاد امر به معروف توسط اساتید توانمند و خبره در زمینه اعتیاد و طلاق در استان و شهرستان دهگلان شد.


 درپایان ماموستا یدالله محمدی به عنوان رئیس ،سرهنگ امانی فرمانده سپاه به عنوان دبیر و ارشدی فرماندار دهگلان به عنوان قائم مقام  وارسلان طهماسبی به عنوان معاون برنامه ریزی ستاد امر به معروف شهرستان دهگلان معرفی شدند.

 

انتهای یپام/

 برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS In Website

::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::