سه شنبه 13 آذر 1397 / 20:53|کد خبر : 2225|گروه : اجتماعی

در پنجمین جلسه شواری اداری دهگلان مطرح شد

تاکید فرماندار دهگلان بر حضور پر رنگ مدیران در مناطق مختلف جهت کاهش مشکلات/سونو گرافی با یک متخصص روز شبنه شروع بکار خواهد کرد

تاکید فرماندار دهگلان بر حضور پر رنگ مدیران در مناطق مختلف جهت کاهش مشکلات/سونو گرافی با یک متخصص روز شبنه شروع بکار خواهد کرد

فرماندار دهگلان در این نشست بر حضور مدیران شهرستان در مناطق مختلف جهت حل و کاهش مشکلات تاکید کرد.


 به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا،پنجمین جلسه شورای اداری شهرستان دهگلان در سالن جلسات بخشداری بخش بلبان آباد با حضور فرماندار،مدیر کل مخابرات، معاون شرکت آب و فاضلاب شهری و مسئولان شهرستان برگزار ش.


 در این نشست عباس ارشدی بخشدار این بخش با بیان اینکه حدود 10 سال از ارتقاء یافتن شهر بلبان آباد بعنوان مرکز بخش می گذرد اما متاسفانه هنوز هم از استقرار ادارات و بانکها در این شهر خبری نیست.


بخشدار بلبان آباد ابتدا با اشاره به بیوگرافی بخش بلبان آباد گفت: بخش بلبان آباد با جمعیتی بالغ بر18 هزار نفر دارای مشکلات عدیده است که خواستار توجه و پییگری از مسئولان استانی و شهرستانی جهت حل آن شد.


با توجه به اینکه مشکل کمبود و قطعی آب شرب در سنوات اخیر دامنگیر روستاهای شهرستان و این بخش شده است بخشدار بلبان آباد هم اولین مشکل بخش را قطعی آب شرب عنوان کرد و گفت: با توجه به وجود این مشکل آب شرب روستاهای بخش حتی در فصل سرد سال باید جیره بندی شود که در غیر اینصورت ممکن است روستا بدون آب بماند.


کلرزنی مناسب در آب شرب شهر بلبان آباد صورت نمی گیرد


 بخشدار بلبان آباد مشکل دیگر آب شرب این شهر را عدم کلر زنی مناسب و تزریق مستقیم آب از چاهها به شبکه عنوان کرد.


وی بابیان اینکه شبکه آب شرب روستاها در دهه 60 احداث شده و منبع ذخیره آب روستاها فرسوده و نیاز به تعمیر و بازسازی دارد گفت:حدود 10 روستا در فصول گرم سال برای تامین آب شرب با مشکل مواجه بوده و در بیشتر روستاها نیز در فصل سرد باید آب شرب جیره بندی شود.


ارشدی با بیان اینکه متولی اجرای فاضلاب و تامین آب آب شرب سالم برعهده آبفار است گفت: 12 هزار متر شبکه فاضلابی که اجرا شده است توسط خود دهیاری ها و بخشداری اجرا شده بنابراین انتظار داریم این ارگان حداقل در تامین آب شرب روستاها قدم های موثرتری بردارد.

 

معاون مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان

 

در جواب بیان مشکلات آب شرب این بخش زارعی معاون شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان با توجه به اینکه چندسالی از از شهر شدن بلبان آباد  میگذرد که قبلا تحت مدیریت آبفار و فاقد شبکه فاضلاب بوده با برنامه ریزی که انجام شده و با توجه به اینکه یک ریال از محل منابع داخلی اعتبارت عمرانی نداریم اما از محل اعتبارات داخلی مبلغ 500 میلیون تومان برای بلبان آباد سرمایه گذاری شده است.


 وی افزود:با توجه به اینکه پروژه فاضلاب این شهر در دست پیمانکار است و در سال آینده عملیات اجرایی آن تشدید خواهد شد و بخشی از مشکل فاضلاب که مطالبانت مردم است تقریبا نهایی و به اتمام رسیده و ردیف اعتبارات ملی برای این پروژه اختصاص دهیم که نیازمند اعتبارات قابل توجه به لحاظ اجرای خط انتقال، تصفیه خانه و فاضلاب خواهد بود.


زارعی در ادامه گفت: دربخش آب و آبرسانی پیمانکار بخشی از مخزن ذخیره آب که مطالبه بحق مردم است انجام داده و حدود چندین سال است که پیگیر هستیم اما متاسفانه اعتباراتی که پیش بینی کردیم هنوز محقق نشده و پیمانکار نیز حدود 30 درصد کار را انجام داده است و اگر اعتبارت مجد تزریق شود می توانیم پروژه را تکمیل کنیم.


وی با اشاره به بحث آب شرب دهگلان ، بلبان آباد و شرق استان گفت:قرار است از محل سد قوچم آب شرب این مناطق تامین شود که شرکت آب منطقه ای به شدت  پیگیر آن است.

 

کیفیت نامناسب آنتن دهی و تلفن همرا ه بخش بلبان آباد


تنها آب شرب مشکل این بخش نبود مشکل دیگری که توسط بخشدار باحضور مدیر کل مخابرات استان در این شنست مطرح شد عدم آنتن دهی و کیفیت نامناسب تلفنهای همراه بود.


وی با اشاره به بیان نگرانی مردم روستاهای بخش در خصوص کیفیت نامناسب آنتن دهی از اداره مخابرات و مدیرکل استان خواست که نسبت به این حل این مشکل اقدام شود.

 

مدیر عامل مخابرات استان کردستان به دعوت فرماندار


مدیر عامل مخابرات استان کردستان که بنا به دعوت فرماندار برای رفع  مشکلات آنتن دهی و مخابرات این بخش دعوت شده بود اظهار داشت: خوشبختانه امکاناتی که به لحاظ مخابراتی در شهر بلبان آباد ایجاد کرده ایم تقریبا در طراز جهانی این خدمات و تکنولوژی ارائه شده است و خط موبایل شهر بلبان آباد نسل چهار تلفن همراه  است که بالاترین و پیشرفته ترین تکنولوژی حال حاضر بوده  و چندان تفاوتی باشهر سنندج ندارد.


وی با اشاره به بحث آنتن دهی موبایل که در بعضی محلات آنتن وجود دارد اماکیفیت آن نامطلوب است و در بعضی محلات پوشش کامل نیست گفت: جهت رفع این مشکل اقدام خواهد شد.


 حکمت با بیان اینکه خط "wL"به زودی بر گردان و به موبایل تبدیل خواهدشد گفت:اگر کسانی بابت هزینه مشکل نداشته باشند و بتوانند با تعرفه تلفن ثابت از آن سرویس استفاده کنند سیم کارت "WL" روستایی جمع آوری و سیم کارت جدید تحویل آنان خواهد شد که قسمت اعظم این مشکل به صورت ریشه ای حل شده و تمام زیر ساختهای فنی آن فراهم و به زودی اجرا می شود.

 

بخشدار بخش بلبان آباد ضمن نگرانی از اینکه با وجود گذشت 10 سال از ارتقاءشهر بلبان آباد به مر کز بخش گفت: متاسفانه هنوز هیچ اداراتی در آن مسقر نشده و تنها 2 الی 3  نمایندگیب اداره مستقر شده که این چند اداره هم مکان مشخص ندارند.

 

تاکید فرماندار دهگلان بر حضور پرنگ مدیران جهت حل وکاهش مشلات مردم


فرماندار دهگلان با بیان اینکه برگزاری پنجمین جلسه شورای اداری در شهر بلبان آباد را قدمهای برای ورود به حوزه های دیگر دانست و گفت: که مدیران باید به داخل روستاها از نزدیک مشکلات مردم را رصد و مورد بررسی قرار دهند.


 جمال ارشدی در ادامه سخنان خود از مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خواست مشکلات حوزه خود را تشریح و راه حل مشکلات را نیز ارائه دهند.


مدرس گرجی مدیر شبکه بهداشت و درمان دهگلان با اشاره به مشکلات مطرح شده مردم شهرستان گفت که مطالبات مردم بحق است  اما تعدادی از پزشکان در شهرستان به صورت طرحی خدمت می کنند و حضور آنان موقت است که در حوزه روستایی در خواست 4 پزشک جدید داده شده است و چونکه  قبلا طرح آنان تمام شده  و جایگزین آنان به صورت محدود و سالیانه است.


 وی افزود: این 4 پزشک هم در معاونت بهداشتی و درمانی پیگیری شده که به محض محقق شدن اولویت اول دو پزشک شدن شهر بلبان آباد است.


 گرجی گفت: برای اینکه تعداد آرمایشها در آزمایشگاه افزایش یابد در خواست تامین اعتبار از دانشگا علوم پزشکی شده است.


وی در ادامه گفت: فوریتهای پزشکی که زیر نظر معاونت درمان باشد محدویت خاص دارد که در شهر بلبان آباد از نظر سیستم  بهداشت و درمان بیشتر روستایی است تا شهری که نیازمند پیگیری جدی می باشد.


وی با اشاره به نیاز مردم شهرستان به آزمایشگاه و سونوگرافی گفت: یک متخصص پاتولوژیک برای آزمایشگاه مشغول به فعالیت بوده و در روز شبنه متخصص سونوگرافی به شکل ثابت شروع به فعالیت خواهد نمود.

 

ارشدی در ادامه ضمن در خواست بخشدار بلبان آباد برای استقرار ادارات در شهر بلبان آباد گفت: دستگاههای که می توانند بر اساس شاخص جمعیتی به صورت نمایندگی مستقر شوند از همین حالا باید زمینه استقرار آنان فراهم شود و اگر امکان پذیر نبود ادارات هر هفته دو روز در بلبان آباد برای حل مشکلات و کار اداری مردم حاضر شوند.


وی با اشاره به 63 درصد  آسفالت راه روستایی شهرستان از مدیران راه و شهرسازی و حمل نقل خواست راههای روستایی شهرستان مورد توجه ویژه قرار گیرد که هرچند درحال حاضر وضعیت مناسبی از نظر راه روستایی داریم اما اگر به همین منوال پیش رویم نه تنها شاخص افت می کند بلکه نسبت به شهرستانهای دیگر عقب نشینی خواهیم کرد.


جمال ارشدی در ادامه سخنان خود با تاکید برحضور پر رنگ مدیران شهرستان جهت حل و کاهش مشکلات مردم ضمن تقدیر از فعالیت آنان گلایه ای هم از مدیران داشت که بدون هماهنگی به جلسات استانی می روند نیاز است در بعضی جلسات خود مدیران حضور یابند.


فرماندار دهگلان با بیان اینکه یک طرفه شدن خیابان استقلال شاید مورد نگرانی عده ای از مردم شهر شده باشد اما با این واصاف هدف از اینکار حفظ حقوق شهروندی و جلوگیری از بعضی زیاده خواهی ها بوده است که بسیار به نفع شهروندان است
 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

 برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS In Website

::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::