یکشنبه 27 آبان 1397 / 10:20|کد خبر : 2208|گروه : اجتماعی

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه هگلان و قروه در جمع ائمه جمعه وجماعات

روحانیون نقش ویژه ای در ترویج و توسعه فرهنگ وقف بر عهده دارند

روحانیون نقش ویژه ای در ترویج و توسعه فرهنگ وقف بر عهده دارند

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه دهگلان و قروه درنشست تخصصی با تخصصی با ائمه جمعه وجماعات دوشهرستان گفت: روحانیون نقش ویژه ای در ترویج و توسعه فرهنگ وقف بر عهده دارند.


 به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، حجت‌الاسلام مرادی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستانهای قروه ودهگلان در نشست تخصصی «وقف» با ائمه جمعه و جماعات اهل سنت دو شهرستان بیان اینکه روحانیون نقش ویژه‌ای در ترویج و توسعه فرهنگ وقف بر عهده دارند، اظهار کرد: وقف در راه خدا و به منظور رفع نیاز نیازمندان معامله‌ای بسیار ارزشمندست و سنت حسنه وقف صدقه جاریه‌ای است که هیچ زمانی از بین نرفته و اثرات و برکات آن هم برای مردم و واقف تا همیشه ماندگار خواهد بود.

 

وی تبلیغات را از عوامل مهم و تاثیرگذار در نهادینه سازی فرهنگ وقف عنوان کرد و با اشاره به رسالت خطیر روحانیون در این راستا گفت: مشوق اصلی اکثریت وقف هایی که امروزه برای ما به یادگار مانده جامعه روحانیت هستند و ما می بینیم در هر عصری که روحانیت نسبت به وقف توجه داشته اند مردم نیز خاضعانه وارد عرصه شده و مالی را وقف کردند و برعکس در هر دوره ای که علما در تبلیغ فرهنگ وقف و تشویق مردم ضعیف عمل کرده اند سنت وقف نیز روبه افول بوده و این بیانگر نقش اثربخش جامعه روحانیت در این زمینه است.


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه قروه و دهگلان بر لزوم توجه جدی به وقف و موقوفات تأکید کرد و گفت: روحانیون نقش ویژه ای در ترویج و توسعه فرهنگ وقف بر عهده دارند.


وی با اشاره به اینکه وقف در راه خدا و به منظور رفع نیاز نیازمندان معامله ای بسیار ارزشمندست گفت: سنت حسنه وقف صدقه جاریه ای است که هیچ زمانی از بین نرفته و اثرات و برکات آن هم برای مردم و واقف تا همیشه ماندگارخواهد بود.


حجت الاسلام مرادی افزود: با نگاهی به تاریخ اسلام و سیره عملی اهل بیت(ع)، ائمه معصوم(ع) در می یابیم که بیشترین نقش را در احیای سنت وقف و موقوفات وجود نبی مکرم اسلام داشتند و پس از اهل بیت(ع) بیشترین اثرگذاری را در ایجاد موقوفات جدید علما و روحانیان ایفا کردند.


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه دهگلان و قروه بیان کرد: در دوران گذشته علیرغم وجود امکانات و وسایل ارتباط جمعی ما شاهد رشد و تبلور فرهنگ وقف در بین اقشار مختلف جامعه بوده ایم که این مهم نیز ناشی از نقش اثرگذار روحانیون و تبلیغات موثر این قشر بوده است.


وی در ادامه گفت: با اطلاع رسانی و انجام تبلیغات مناسب و اصولی می توان فرهنگ وقف را در جامعه نهادینه کرد و اگر فرهنگ وقف بخوبی تبیین و نهادینه شود؛ قطعاًبسیاری از مشکلات کنونی جامعه و مردم نیز رفع خواهد شد و تحقق این مهم نیازمند مشارکت و همت جامعه روحانیت است.

 

 برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS In Website

::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::