یکشنبه 27 آبان 1397 / 08:58|کد خبر : 2207|گروه : اجتماعی

گفتگوی ویژه شهردار با دهگلان شیدا:

بدهی بیش از 10 میلیارد تومانی بخش دولتی و مردم به شهر داری دهگلان

بدهی بیش از 10 میلیارد تومانی بخش دولتی و مردم به شهر داری دهگلان

شهر داردهگلان گفت: دستگاههای دولتی و مردم شهر دهگلان مبلغ بیش از 10 میلیارد تومان بدهکار شهر داری هستند.


 ارسلان طهماسبی شهر دار دهگلان در گفتگو با خبرنگار دهگلان شیدا با بیان اینکه بحث در آمد و مطالبات شهر داری برای ایجاد در آمد پایدار یکی از سیاستهای دولت است گفت: باید به شهرداری مثل یک بنگاه اقتصادی نگاه شود و با توجه به سیاست دولت در سال آینده شهر داری در این فاز قرار خواهد گرفت.


 وی افزود: با توجه به اینکه در بحث مصوبات بودجه عمرانی برای شهر داری کم است و همه به صورت اوراق 2 ساله است و شهر داری برای اینکه بتواند منابع مالی خود را تامین کند باید حق و حقوق خود خود را دریافت نماید که  این حق و حقوق نزد دستگاههای دولتی و مردم است که این مبلغ در این دو بخش بیش از 10 میلیارد تومان می باشد.


 طهماسبی با بیان اینکه قریب 300 الی 400 پرونده ماده 100 ارباب رجوع با در دست داشتن چک به مبلغ 3 الی 4 میلیارد تومان نزد شهر داری است که منجر به صدور رای و جریمه شده است گفت: اگر برای کسی پرونده ماده 100تشکیل شده و پیگیری نکند ما مجبوریم پرونده مجدد طبق قانون شهر داری به ماده 100 ارجاع داده شود و ساخت و ساز مالک تخریب می شود.


وی افزود: بدهی 3 میلیارد مردمی باعث شده که بنا به دستور بازرسی ما دیگر حق گرفتن چک برای جریمه ماده 100 نداریم  و روال چک در شهر داری حذف شده است که مردم باید بدون چک کارشان را پیگیر نمایند.

 

شهردار دهگلان گفت: تصور اشتباه مردم که در صورت جریمه ماده 100 همان مبلغ است اما اگر کسی در طول 10 سال گذشته 2 میلیون تومان جریمه شده باشد ممکن است عوارض این مدت 8 میلیون غیر از جریمه 10 میلیون تومانی باشد که باید پرداخت کند.

 

 مطالبات  دولتی نزد دستگاههای اجرایی شهرستان


شهر دار دهگلان با اشاره به مطالبات شهر داری نزد دستگاههای دولتی گفت: با توجه به پیگیری طبق تبصره ماده 6 تقویم ابنیه کلیه زمینهای دولت و یا واحدهای مسکونی که توسط دولت احداث می شود باید 10 درصد آن طبق قیمت ساخت به شهر داری واگذار شود که تاکنون واگذار نشده است.


 وی افزود: ما حدود 20 هکتار زمین داشتیم که حق السهم شهر داری ناقض بوده به جای اینکه 35 قطعه تعلق می گرفت از این رقم 10 قطعه به صورت ناقض به شهر داری واگذار شده که باید 25 قطعه دگیر به شهرداری واگذار شود که یا از طریق استانداری و یا از طریق  دستگاه قضا پیگیر این حق و حقوق هستیم که متعلق به بیت المال است.


   طهماسبی با اشاره به احداث واحدهای مسکونی جدید الاحداث توسط دولت گفت: مسکن مهر باید از 150 واحد 45 واحد مسکونی را به شهر داری بر اساس قیمت ساخت تحویل دهد که شهرداری برای ارائه خدمات یه مردم باید در آمد را از این طریق تامین نماید.

 

 وی با ذکر بدهی ادارات به شهر داری گفت: اداره  راه و شهر سازی با 6 میلیارد بدهی، کتابخانه 250 میلیون تومان، بیمارستان یک میلیارد تومان   ادارات دیگر درحال ساخت مثل فرهنگ و ارشاد اسلامی که بدون مجوز پرداخت عوارض شهر داری است که با مکتوبات به استانداری قرار است این اختلاف حل شود.


 شهر دار دهگلان گفت: با توجه به اینکه شهر داری در اول ساخت و ساز ادارات و مکانهای دولتی مختار است که مانع جلو ساخت  اما چونکه برای استفاده شهرستان است و به خاطر اینکه اعتبار برگشت نخورد مجوز می دهد اما متاسفانه بعد از ساخت و ساز اداره مربوطه حاضر به پرداخت عوارض نیست.

 

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS In Website

::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::