شنبه 26 آبان 1397 / 21:13|کد خبر : 2206|گروه : اجتماعی

فرماندار دهگلان در نشست با دهیاران بخش مرکزی

اعتبارات دهیاریها نباید هزینه دستگاههای دیگر شود/دهیار کچیگرد : چرا دانش آموزان روستا باید هنوز در کانکس ادامه تحصیل دهند

اعتبارات  دهیاریها  نباید هزینه دستگاههای دیگر شود/دهیار کچیگرد : چرا دانش آموزان روستا باید هنوز در کانکس ادامه تحصیل دهند

فرماندار دهگلان در نشست با دهیاران بخش مرکزی شهرستان گفت: اعتبارات دهیاریها نباید هزینه دستگاههای دیگر شود.


 به  گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، فرماندار دهگلان در نشست با بخشدار و دهیاران بخش مرکزی این شهرستان از نزدیک مشکلات روستاهای این بخش را مورد بررسی قرداد و به محض شنیدن مشکلات عدیده  شهرستان خواستار حضور مدیران ذیربط برای حل مشکلات حوزه خودشان در روستاها شد.


  عمده مشکلات روستاهای شهرستان نبود آب شرب، عدم آنتن دهی تلفن ثابت و همراه اول، طرح هادی، جایگاه زباله،جاده روستایی ، مدارس تخریب و  ... بود که  مورد بررسی برای رفع حل آن قرا رگرفت.


مشکلاتی که در این نشست توسط دهیارن مطرح شد یکی مشکل فاضلاب روستای کروندان که به علت اینکه چاهها کشاورزی اطراف را احاطه کرده اند مالکین زمینها اجازه خروج دفع فاضلاب را نمی دهند که باعث شده که مردم برای دفع فاضلاب از چاه جاذب استفاده کنند.


 فرماندار دهگلان خطاب به دهیار روستا گفت: این مشکل باید سریع حل شود زیرا چاه جاذب در طول زمان وارد آب شرب روستا شده و سلامت روستا را به خطر می اندازد.


دومین مشکل مطرح شده نبود اینترنت در منطقه ئیلاق شمالی دهستان بلدستی و روستاهای تابعه است که مرکز خرید گندم بگه جان باید در هنگام تحویل گندم از کشاورز برای ثبت آن به دهگلان مراجعه کند و در این منطقه غیر از روستای بلدستی برای هیچ کدام از روستاهای هیچکاری عمرانی نشده است.


 سومین مشکل مطرح شده توسط  اکثر دهیاران مطرح شد که بعضی از ادارات هزینه مراسمات خود را از دهیاریها دریافت می کنند که فرماندار دهگلان به محض شنیدن از دهیاران سخت برآشفت و گفت: دهیاری قلک دستگاهها نیست و هیچ کس حق ندارد از اعتبارات دهیاری برای هزینه خود استفاده کند که اینکار ممنوع است.


 مشکل دیگر مطرح شده از سوی دهیاران عباسجوب و ناصر آباد انتقال لوله های سد سنگ سیاه که برای مسیر سد تا روستاهای عباسجوب و به روستاهای پایین دست بود که بنا به گفته دو دهیار روستاهای عباسجوب و ناصر آباد با نامه بدون امضا به شهرستان بانه حمل شده بود که فرماندار دهگلان دستور پیگیری و روشن شدن این قضیه را خواستار شد.

 

دهیار روستای کچیگرد: چرا روز رای گیری ساعت7صبح صندوق رای در روستا مستقر می شود و بعد از رای گیری کسی سراغی از ما نمیگیرد


محمدی دهیار روستای کچیگرد چرا این روستا هنوز مدرسه ندارند و 18 دانش آموز این روستا داخل کانکس ادامه تحصیل میدهند.


 دومین مشکل روستای کچی گرد خانه بهداشت روستا که کارهای اداری آن در بخش سریش آباد قروه انجام می شود و زنان بار دار که نیار به مراقبت دارند 6 ماه یکبار تحت نظر پزشک هستند که این یکی دیگر از مشکلات این روستاست.


 سومین مشکل روستای کچیگرد بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی است که برای کار در میادین تره بار تهران به کار گری مشغول هستند که نیاز برای مشکلات روستا راه حلی اندیشیده شود.


 دهیار روستای کچیگرد گفت: چرا برای روز رای گیری ساعت 7 صبح صندوق رای در روستا مستقر می شود اما بعد از اتمام رای دیگر کسی سراغی از مشکلات روستا نمی گیرد آیا اینکار به نظر نمایندگان درست است.


وی مشکل دیگر روستای بایتمبر که زمانی حدود 150 خانوار در آن ساکن را ذکر کرد که به علت عدم توجه  روستا خالی از سکنه شده و مدرسه راهنمایی این روستا به جایگاه دام تبدیل شده است آیا این درد نیست.


دهیار روستای کاکه جوب در ادامه نشست با اظهار تاسف از اینکه با توجه به اینکه مردم روستا  کشاورز و دامدار هستند چه دلیلی وجود دارد که چاههای دستی روستا باید مسدود شود اما یکنفر در روستا حق حفر 5 حلقه چاه عمیق داشته باشد که نیاز است جواب قانع کننده به مردم روستا داده شود.


دهیار روستاهای بلدستی و بریاخان


 دلیل تبعیض روستاهای بالا و پایین جاده چیست چرا روستاهای پایین جاده دهگلان از امکانات محروم هستند اما روستاهای بالای جاده دارای تمام امکانات هستند که خواستار توضیح شد که چرا روستای بریا خان بعد از 40 سال انقلاب هنوز جاده خاکی دارد چرا این روستا مورد بی توجهی قرار گرفته است.


فرماندار دهگلان :دهیاری و شهرداری باید اعتبارات را صرف هزینه  شهر روستای خود کنند


 فرماندار دهگلان بعد از بیان مشکلات دهیاران بخش مرکزی کل اعتبارات شهرستان را 27 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: 8 میلیارد و 600 میلیون تومان از محل تملک دارائیها و 19 میلیارد تومان از محل ماده 180که برای تمام پروژه های شهرستان تقسیم شده و مدیر هم اعتبار توزیع شده را بر اساس نظر در پروژه ها توزیع می کند.


ارشدی افزود: واقعیت این است که بخش اعظم مشکلات که مربوط به گذشته بوده همه اش مربوط به منابع مالی نیست بخش اعظم این مشکلات در ساختار مدیریتی و بخش دیگر آن در توزیع نابرابر اعتبارات بوده که به عنوان مثال روی روستایی تمرکز شده و بقیه روستاها غافل مانده است.


فرماندار دهگلان گفت: اگر مدیریت واقعی باشد می توان با همین امکانات کم رضایتمندی به وجود آورد در حالیکه توقع مردم نیازهای اولیه آب، برق و جاده بوده است.


ارشدی با بیان اینکه باید تغییرات مدیریتی در شهرستان صورت گیرد اظهار داشت: نباید تمام کارها بر دوش فرمانداری باشد فرمانداری ناظر بر کار دستگاهها است و دستگاهی که جوابگوی مردم نباشد باید مورد باز خواست قرار گیرد و مدیر موظف است کارنامه عملکرد خود را  برای مردم ارائه دهد.


وی در پاسخ سوال دهیاران که هزینه دستگاهها از آنان دریافت می شود گفت: هیچ دستگاهی حق ندارد هزینه خود را از دهیارها دریافت کند و از اینها مایه بگذارد.


فرماندار دهگلان با اشاره به بیان دهیاران در مورد پرداخت مبلغ 6 میلیون و 500 هزار تومان برای هزینه پذیرای یکی از دستگاهها گفت: اینکار کاملا غیر اخلاقی و نادرست بوده و قابل قبول نیست.


وی بایابیان اینکه هدف از تغییرات مدیران در شهرستان نگاه تخصصی است گفت: متاسفانه بعد ازتغییر یک مدیر 20 درصد انرژی ما صرف خنثی کردن توطئه مدیر تودیع شده می شود که برای مدیر جدید مانع ایجاد می کند.


ارشدی با اشاره به اینکه حاشیه زیاد توسط افرادی برای شهرستان درست  شده است گفت: با کمک هم این حاشیه ها را حذف کنیم و کسانی که بخواهند دهیاران و یا ادارات را به حاشیه برانند باید جلو آن گرفته شود.


فرماندر هگلان خطاب به دهیاران گفت: که با مردم روستاها صداقت داشته و سعی کنند مشکلات روستا تا حد امکان به هر طریقی بوده رفع نمایند.


 در ادامه نشست مدیران آب و فاضلاب روستایی، راه و شهر سازی،مخابرات و بنیاد مسکن که بنا به درخواست فرماندار دهگلان در این نشست برای پاسخگویی حل مشکلات روستاها حضور داشتند قول مساعد دادند تا حد توان و داشتن اعتبارات مشکلات روستاها را حل نمایند.

انتهای پیام/برچسب ها :

دهیارهای بخش مرکزیمشکلات روستاهای بخش مرکزمشکلات آب شربجاده روستاییعدم آنتن دهی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS In Website

::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::