دوشنبه 21 آبان 1397 / 13:30|کد خبر : 2203|گروه : اجتماعی

معاون یهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان:

مراجعه بیشتر به خدمات درمانی دهگلان باعث پایین آمدن کیفیت خدمات در شهرستان شده است/ فرماندار دهگلان هیچکدام از پزشکان بومی این مسئولیت را قبول نکردند

مراجعه بیشتر به خدمات درمانی دهگلان باعث پایین آمدن کیفیت خدمات در شهرستان شده است/ فرماندار دهگلان  هیچکدام از پزشکان بومی این مسئولیت را قبول نکردند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: مراجعه بیشتر به خدمات در مانی در دهگلان باعث پایین آمدن خدمات در شهرستان شده است.


 به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، با حضور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، فرماندار و مسئولان شهرستان  مراسم تکریم ومعارفه مدیر شبکه بهداشت  و درمان  شهرستان در سالن  اجتماعات اداره  اداره فرهنگ وارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.


 در این مراسم  فرزام بیدار پور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان  اظهار داشت: شبکه بهداشت و درمان دهگلان از نظر ارائه خدمات  از 67 هزار نفر مردم تاکنون توانسته حداقل یکبار به 47 هزار نفر شهرستان خدمات ارائه دهد که این عدد از نظر ارائه خدمات مناسب است منتهی این عدد نسبت به میانگین  استانی مقداری کمتر است که باید  برای حل این مشکل با کمک هم عوامل موثر در آن را پیگیری و حل نماییم.


 وی افزود: بیمارستان و مراکز بهداشتی وشبکه بهداشت درمان متعلق به مردم شهرستان است و ین می طلبد که با کمک هم موارد و مشکلات را برطرف نماییم  و به جای اینکه در مقابل هم قرار بگیریم باید در کنار هم باشیم.


 بیدار پور گفت: طبق بررسی میانگین بار مراجعه ما از استاندارد کشوری بالاتر است در استاندارد کشوری بین 1/8 الی 2 بار در سال مراجعه می شود اما در شهرستان دهگلان در بعضی ماهها ¾ بار مراجعه می شود که این تعداد مراجعات  باعث خواهد شد که کیفیت خدمات پایین بیاید  و هم باعث برخوردهای نامناسب شود.


 معاون بهداشتی علوم پزشکی کردستان بیان کرد: با توجه به اینکه یک سری ایرادات در شهرستان وجود دارد که به استان و کشور برمی گردد که این یکی از نیازهای شهرستان است که در شهرستان جوابگو نبوده  و باید در سطح استان وکشور این نیازها بر آورده شود.


 وی افزود: متاسفانه ما آلان در شرایط توسعه ای نیستیم  واولویت ما حفظ شرایط موجود است که بتوانیم نیروها راحفظ کنیم ونیروها باید سعی کنند  خدمات را با کیفیت بالا تر وتخصصی تر  انجام دهند تا بار مراجعه مردم کم شود.

 

 فرماندار دهگلان هیپچکدام از پزشکان بومی شهرستان این مسئولیت را قبول نکردند


  جمال ارشدی فرماندار دهگلان درادامه این مارسم با بیان اینکه در بحث توسعه یکی  از شاخصها شاخص سلامت است اظهار داشت: از نظر شاخص سلامت وضعیت شهرستان  اگر مقایسه شود در کل وضعیت مناسبی ندارد هرچند که توسط مدیران شیکه بهداشت در سنوات گذشته و حال تلاش شده  اما نیاز است  که شاخص سلامت شهرستان ارتقاء یابد.


 ارشدی گفت:تغییر مدیر در شهرستان نشانه ضعف مدیر نیست بلکه این تغییرات خواسته ومطالبات مردم شهرستان است  که در روند دموکراسی این روند طبیعی است ما از مدیر جدید انتظار داریم  در راستای ارتقاء سلامت شهرستان تلاش کند.


 فرماندار دهگلان از مدیران شهرستان انتظار می رود در زمان جابجایی کارنامه عملکرد خود را برای مردم به صورت واقعی و عینی ارائه دهند که در مدت خدمت چه کارهای برای مردم انجام داده اند.


در پایان مراسم از زحمات دکتر اسماعیلی تقدیر و دکتر جمال مدرس گرجی به عنوان مدیر جدید شبکه بهداشت و در مان دهگلان معرفی شد.

 


 

 برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS In Website

::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::