چهارشنبه 11 مهر 1397 / 18:02|کد خبر : 2166|گروه : اجتماعی

دادستان دهگلان در شورای حفاظت از اراضی ملی:

معدن دار علاوه برپرداخت تخریب باید مطالبه خسارت بر معادن را بپردازد/ رفع تصرف بیش از 48 هکتار از اراضی ملی و حریم رودخانه در دهگلان

معدن دار علاوه برپرداخت تخریب باید مطالبه خسارت بر معادن را بپردازد/ رفع تصرف بیش از 48 هکتار از اراضی ملی و حریم رودخانه در دهگلان

دادستان دهگلان در نشست شورای حفاظت از اراضی ملی گفت: معدن دار علاوه بر پرداخت تخریب معادن باید مطالبه خسارت بر معادن را نیز بپردازد.

 

 به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، نشست شورای حفاظت از اراضی ملی با حضور دادستان، معاون عمران و برنامه ریزی فرمانداری و ادارات ذیربط در سالن جلسات فرمانداری دهگلان برگزار شد.

 

  در این نشست حسین مهری دادستان دهگلان با اشاره به وجود چندین معادن در شهرستان گفت:معادن شهرستان از لحاظ قیمت گذاری با ارزش هستند که بعضی از معدن داران با مجوز یک هکتار از معادن چندین هکتار را تخریب و از آن بهره برداری می کنند.


 وی افزود: مسئولان ذیربط  نباید تنها به پرونده تخریب معدن اکتفا کنند چرا نباید مطالبه خسارت وارده از چندین هکتار را بپردازند که متاسفانه در شهرستان تنها به تخریب اکتفا می شود.


 مهری تنها مجازات را کافی ندانست و گفت: باید دادخواست بر اساس میزان استفاده از معادن باشد و معدن دار زمانی که بهره برداری و تخریب را انجام می دهد باید بر اساس ماده 25 قانون، معادن را احیا  و بازسازی نماید که تاکنون کدام معدن دار در شهرستان اینکار را انجام داده است.


 

مهری: از رفع تصرف بیش از 48هکتار از اراضی ملی و حریم رودخانه در این شهرستان در 6 ماهه اول سال جاری خبر داد  


حسین مهری در ادامه گفت: در 6 ماهه اول سال جاری در این شهرستان 81 پرونده شامل بیش از 48 هکتار از اراضی ملی شهرستان دهگلان که از سوی اشخاص فرصت طلب مورد تصرف واقع شده بود رفع تصرف شد. 


دادستان دهگلان بیان کرد: از مجموع این 81  پرونده تعداد 67 پرونده مختومه شد و بیش از 343 میلیون 259 هزار 107 ریال از سود جویان اخذ خسارت شد.

 


حسین مهری اظهار داشت: این اراضی مرغوب که در سال های گذشته از سوی اشخاص فرصت طلب مورد تصرف واقع شده بود به ارزش افزون بر 343 میلیون ریال از متصرفین خلع ید و رفع تصرف شد.


مهری در ادامه گفت:در 6 ماهه اول سال جاری 181فقره پرونده درمورد تصرف اراضی ملی در دادگستری شهرستان دهگلان مطرح که از این مجموع 174 پرونده حکم به نفع دولت و 7 پرونده حکم برائت صادر شده است.

 

وی افزود: تعداد 91 پرونده تخریب و تصرف مواد 690 - 693 و 55که شامل 46 هکتار است در دادگستری شهرستان در دست اقدام است که به زودی احکام این 91 پرونده صادر خواهد شد.

 

دادستان دهگلان خواستار تسریع احداث پارک مسافر و ساماندهی ورودی و خروجی شهر دهگلان شد

 

حسین مهری در ادامه با اشاره به پارکمسافر خیابان ساحلی دهگلان راه اندازی این پارک را ظرفیت مناسبی برای توسعه فرهنگی و گردشگری این شهر عنوان کرد و گفت: مشکلات معارض که برای تملک پارک مسافر در شهر دهگلان بود برطرف شد ه و خواستار تسریع احداث آن شد.  

 

مهری با اشاره به  نامناسب بودن وضعیت کنونی ورودی و خروجی شهر دهگلان از شهرداری و متولیان امر خواست نسبت به ساماندهی ورودی و خروجی شهر دهگلان اقدام کنند.

 

 انتهای پیام/

 برچسب ها :

شورای حفاظت از اراضی ملحریم رودخانهرفع تصرفتخریب معادن دهگلان

نظرات کاربران :

ح.م [پنجشنبه 12 مهر 1397 | 16:43] پاسخ

سلام
در خصوص پرداخت خسارت معدن داران باید ادارات همت نمایند

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS In Website

::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::