سه شنبه 22 خرداد 1397 / 13:00|کد خبر : 2077|گروه : اقتصادی

در اولین روز ازهفته جهاد کشاورزی صورت گرفت

افتتاح 3 پروژه با اعتبار یک میلیارد تومان در دهگلان/ وعده یک ماه قبل فرماندار باعث بازگشت 10 خانواده به روستای قشلاق خداکرم شد

افتتاح 3 پروژه با اعتبار یک میلیارد تومان در دهگلان/  وعده یک ماه قبل فرماندار باعث بازگشت 10 خانواده به روستای قشلاق خداکرم شد

در اولین روز ازهفته جهاد کشاورزی 3پروژه با اعتبار یک میلیارد تومان در شهرستان دهگلان افتتاح شد.


 به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، در اولین  روز ازهفته جهاد کشاورزی  با حضور فرمانداردهگلان، معاونت تولیدات دامی کردستان  3 پروژه کشاورزی با اعتبار یک میلیارد تومان در 3 روستای این شهرستان افتتاح شد.

 

پروار بندی 100 راسی روستای قشلاق خداکرم

 


در آئیین افتتاح  واحد پرواربندی100 راسی روستای قشلاق خداکرم  حامد احمدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان  اظهار داشت: برای این واحد مبلغ  100 میلیون تومان هزینه شده  که 40 میلیون تومان آورده متقاضی و 60 میلیون تومان تسهیلات نیز  از اعتبارات اشتغال پایدار روستایی دریافت خواهد کرد.

 

وی افزود: این واحد با ظرفیت تولید 8 تن گوشت درسال برای دونفر نیز ایجاد اشتغال نموده است.


 
 فرماندار دهگلان جاده روستای قشلاق خداکرم در صورت ترسیم نقشه در آینده نزدیک بهسازی می شود

ارشدی  فرماندار دهگلان در جمع مردم روستا در آئیین افتتاح این واحد پرورابندی گفت: با توجه به بازدیدی که طی یک ماه قبل از این روستا شد جاده بهسازی می شود و ما منتظر نقشه ترسیمی هستیم که در صورت تهیه نقشه جاده این روستا بهسازی خواهد شد.


 ارشدی در ادامه افزود: اگر جاده این روستا بهسازی شود بحث مهاجرت روستا به شهر کم می شود  و سعی ما براین است که سایر مشکلات روستای قشلاق خداکرم  هر چه سریعتر حل شود.


 خورشیدی  دامدار و ساکن روستا خطاب به فرماندار دهگلان گفت: طی بازدیدی که یک ماه گذشته از وضعیت جاده این روستا داشتید و قول بر بهسازی آن دادید انگیزه ای شدکه حدود 10 خانوار به روستا باز گردند و چندین خانوار دیگر هم به روستا باز خواهند گشت.


 حسامی مدیر تولیدات دامی کردستان

 

 حسامی معاون تولیدات دامی استان کردستان در ادامه گفت: این واحد  به نام واحد های نیمه صنعتی یا واحد دارای پروانه دامداری کوچک روستایی شناخته می شوند.


 وی افزود: برای حدود 2800  واحد در سطح استان تا پایان اردیبهشت ماه پروانه صادر شده است و سیاست جهاد کشاورزی علی الخصوص تولیدات دامی این است که این واحدها در محیط روستایی شناسنامه دار شوند.


 
 افتتاح مرغداری 20 هزار قطعه ای روستای شعبانی

 


 حامد احمدی مدیر جهاد کشاورزی دهگلان گفت: این واحد 20 هزار قطعه ای با اعتبار 900 میلیون تومان  که مبلغ 500 میلیون تومان از اعتبار شخصی و مبلغ 400 میلیون تومان تسهیلات جهاد کشاورزی از اعتبارات اشتغال پایدار روستایی می باشد.


 وی درادامه گفت: در این واحد برای 5 نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال شده است. 
 برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS In Website

::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::