یکشنبه 20 خرداد 1397 / 19:04|کد خبر : 2075|گروه : فرهنگی

فرماندار دهگلان :

3 نفر نیروی آموزش و پرورش به کانون پرورش فکری دهگلان مامور می شوند/ جشنواره هلپرکی (سوارانه ) در بخش بلبان آباد برگزار می شود

3 نفر نیروی آموزش و پرورش به کانون پرورش فکری دهگلان مامور می شوند/ جشنواره هلپرکی (سوارانه ) در بخش بلبان آباد برگزار می شود

فرماندار دهگلان در نشست حل مشکلات کانون پرورش فکری شهرستان گفت: 3 نفر نیروی آموزش وپرورش به کانون پرورش فکری مامور می شوند.

 

 به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، نشست حل مشکلات کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان با حضور مدیرکل کانون فکری کودکان و  نوجوانان کردستان، فرماندار دهگلان در کانون پرورش فکری این شهرستان برگزار شد.

 

 در این نشست محمدی مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اظهار داشت:مرکز دهگلان در سال 84 تاسیس و رسما شروع بکار نمود که حدود 456 نفر کودک و نوجوان عضو از سنین 7 الی 16 سال  که از میان  آنان 635 نفر پسر و 830  نفر دختر هستند که ثبت نام نموده اند.


محمدی یکی از ویژگیها و پتانسیل خوب این مرکز را همکاری اعضا و والدین آنان عنوان کرد و گفت: حضور اعضا در طول سال موید موفقیتهای عدیده آنان در استان، کشور و بین الملل بوده است.

 

 وی در ادامه گفت: مزکر دهگلان با هدف ایجاد امکانات لازم جهت رشد و شکوفایی استعدادهای کودکان و نوجوانان و غنی سازی اوقات فراغت در طول سال از میان اعضا حدود 6 الی 7 سال است که ثبت نام بعمل می آورد.

 

 مدیر کانون پرورش فکری دهگلان هدف اصلی کانون را آشنایی کودکان و نوجوانان با کتاب و کتابخوانی عنوان کرد و گفت: در این مرکز تعداد 10 هزار و 416 جلد کتاب کودک و نوجوان با موضوعات گونان گون و متنوع متناسب با سنین مخاطب وجود دارد.


وی بیان کرد که در کنار فعالیهای کتابخوانی فعالیتهای فرهنگی، ادبی، علمی و اسلامی متناسب با نیاز مخاطببین توسط مربیان مجرب و کار آزموده صورت می گیرد.

 

 مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان


 سهیلا شیخی مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان در ادامه با مثبت ارزیابی نمودن تعاملمسئولین شهرستان با این کانون ضمن اشاره به طرح کانون مدرسه اظهار داشت: در طول ایام تحصیل دانش آموز که در مدارس حضور دارند و کمتر می توانند به کانون مراجعه کنند مربیان کانون باید با معلمشان هماهنگ شوند که تدریس یکی از دروس در کانون صورت گیرد.


 وی افزود: با توجه به ارزیابی که در سطح استان انجام شده طرح کانون مدرسه مثبت جواب داده است و آموزش و پرورش هم نسبت به آن دید و نظر مثبت داشته که هم کانون به جامعه هدف خود با رسیدگی بیشتر باعث آشنایی بیشتر کودک و نوجوان با فعالیت آن شده است.


 شیخی در ادامه یکی از مشکلات کانون دهگلان را کمبود مربی دانست و گفت: تنها دو مربی در دهگلان وجود دارد که این مشکل تمام شهرستانهای استان است و باید حل شود.


 وی افزود: در استان کردستان 20 مرکز ثابت و 4 کتابخانه سیار روستایی وجود دارد که بعضی از مراکز ما دچار کمبود نیرو هستند که ما درصد حل این مشکل هستیم.


شیخی دومین مشکل مرکزدهگلان را کمبود اعتبار عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه اعتبارات ملی صرف هزینه جاری می شود در حالیکه تجهیزات عمرانی ما در اینجا بسیار ضعیف است و 10 میلیون اعتبار برای دهگلان در نظر گرفته شده که تنها 3 میلیون تومان آن تخصیص یافته و این مبلغ مشکل عمران ما را حل نمی کند.


 وی سومین مشکل را تنها سینمای این مرکز دانست و گفت: این سالن سینما دارای کمبود است و ما باید امکانات در اختیار بجه ها قرار دهیم که از مسائل فرهنگی برخوردار شوند که قرار است این اتفاق در دهگلان بیفتد.


  
فرماندار دهگلان:


 
ارشدی فرماندار دهگلان در ادامه با بیان اینکه در این کانون ارتباط با کودکان و بچه هایی برقرار می شود که شخصیت آنان در حال شکل گیری است و تربیت و اندیشه زاییده شخصیت دروان کودکی است گفت: هرچه در این دروان کار کنیم بازهم کم است.


وی افزود: اگر امکانات در اختیار بچه های این کانونها قرار داده شود در کنترل آسبهای اجتماعی و در تحقق شخصیت مستقل آنان خیلی کمک کرده ایم .


 فرماندار دهگلان در ادامه با اشاره به کمبود نیروی انسانی این کانون از مدیر آموزش و پروش شهرستان خواست که برای جبران این کمبود چند نفر نیروی توانمند مرتبط با فعالیت در این حوزه به کانون مامور کند.


 ارشدی با اشاره به بحث مشکلات  فضای محیطی کانون گفت: باید برای حل این مشکل هم از ظرفیت خیرین شهرستان استفاده شود و هم از اعتبارت امسال در صورت بر آورد نیاز کمک شود تا این مشکل حل شود.


 فرماندار دهگلان با ارائه پیشنهاد برای جشنواره موسیقی کودکان خواستار تشکیل دبیرخانه جشنواره موسیقی و دبیرخانه بازیهای بومی محلی کودکان شد و گفت: اینکار باعث ترغیب و سپری شدن اوقات فراغت کودکان می شود.


 ارشدی در ادامه با بیان اینکه باید در بحث موسیقی که بحث نشاط و شور اجتماعی است و از سنین کودکی تا کهنسالی حرکت کنیم گفت: در جشنواره لیلاخ، امسال تغییرات در آن صورت می گیرد و جشنواره هلپرکی (سوارانه) نیز در بخش بلبان آباد برگزار می شود.


انتهای پیام/برچسب ها :

کانون پرورش فکری کودکاناوقات فراغتجشنواره موسیقی لیلاخ

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS In Website

::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::