یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 / 18:56|کد خبر : 2055|گروه : ورزشی

دغدغه هایی از جنس ورزش دهگلان؛ تنها در آمد هیئتهای ورزشی ، یک خبازی اجاره ای است!

دغدغه هایی از جنس ورزش دهگلان؛ تنها در آمد هیئتهای ورزشی ، یک خبازی اجاره ای است!

نشست هیئتهای ورزشی دهگلان با بیان مشکلات بسیار همراه بود که خوستار حل این مشکلات شدند.


 به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، نشست هیئتهای ورزشی دهگلان با حضور معاون فرماندار در سالن جلسات فرمانداری  

 در حالی برگزار شد که روسای هیئتها مشکلات ورزش شهرستان را نبود حمایت مالی، نبود خوابگاه، کمبود مکان ورزشی عنوان کردند.

 

 در این نشست جلیل شکوری رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان دهگلان لازمه پیشرفت ورزش هرشهرستان را وجود زیر ساخت مناسب و  فضای ورزشی دانست.


 
 وی افزود: با توجه به اینکه استاندارد سرانه فضای ورزشی در تمام دنیا برای هر نفر 5 متر مربع است در حالیکه سرانه ورزشی در دهگلان برای هر نفر 30 سانتی متر بوده که نشان دهنده فاصله ما با استاندارد روز دنیاست.


 
 مجیدیپیشکسوت فوتبال شهرستان: پشتوانه مالی دغدغه هیئتهای ورزشی شهرستان است


 عارف مجیدی پیشکسوت عرصه ورزش شهرستان در ادامه با اشاره به مشکلات ورزش دهگلان دغدغه اصلی هیئتهای ورزشی را نبود پشتوانه مالی دانست و گفت: حمایت مالی برای ورزش بسیار ضروری می باشد و اگر این حمایت وجود نداشته باشد ورزش کاملا لنگ می شود.


 مجیدی زمینه مشکلات ورزش شهرستان را عدم استقلال اداره ورزش و جوانان دانست و گفت: جای نگرانی است که دهگلان بعد از چندین سال ارتقاء به شهرستان هنوز بعضی ادارات آن منجمله اداره ورزش و جوانان نمایندگی است.


  وی مشکل دیگر ورزش شهرستان را نبود چمن  فوتبال ذکر و گفت: با توجه به اینکه دهگلان از پیشینه ورزشی خصوصا فوتبال شهره  است متاسفانه زمین چمن آن چندین ساله به حالت تعطیلی در آمده است و خواستار حل این مشکل شد.


عارف مجیدی یکی دیگر از مشکلات شهرستان را نبود چمن فوتبال و مکانهای ورزشی در شهر بلبان آباد ذکر کرد و خواستار توجه بیشتر به ورزش این بخش شد.


  نایب رئیس کوهنوردی و نماینده تربیت بدنی عضو کمیته بانوان فرمانداری 


 زهرا غفوری با بیان اینکه از سال 84  کمیته ورزش بانوان در دهگلان فعال بوده و بعد از آن رکود ایجاد شده یکی از مشکلات ورزشی بانوان را نبود سالن اختصاصی ورزشی ذکر کرد و اظهار داشت: با وجود جلسات متعدد دراین رابطه متاسفانه کم کاری شده و هنوز این مشکل رفع نشده است.


 غفوری مشکل دیگر را عدم حضور بانوان در ورزش همگانی دانست و گفت: با توجه به اینکه سالن هم برای ورزش بانوان در نظر گرفته شده متاسفانه بانوان رغبت به حضور سالن برای ورزش ندارند و پیاده روی حریم جاده را به سالن ترجیح می دهند که نیاز است در راستا فرهنگ سازی شود.


 وی مشکل دیگر ورزش شهرستان را نبود اسپانسر مالی و نبود خودرو دانست و گفت: شورای و شهردار همیشه ورزش بانوان راحمایت کرده اند اما نیاز است برای فعال نمودن کمیته ورزش بانوان بیشتر توجه شود.


  شیخ احمدی رئیس هیئت ورزش همگانی 


 شاهرخ شیخ احمدی با اشاره به اینکه بانوان درورزش همگانی بسیار محدود هستند گفت:تلاش بسیار برای حل این مشکل شده  اما تاکنون موفق نشده ایم.


 وی افزود: راه حلی پیدا شود که بانوان به جای پیاده روی در حریم جاده ها  در پارک حضور یابند  و با توجه به اینکه سالن هم در اختیار آنان نهاده شده است مراجعه نمی کنند.


شیخ احمدی ضمن نگرانی ازاینکه تاکون چندین  بار ورزش همگانی به مناسباتهای مختلف در پارک برگزار شده که با عدم حضور اکثر ادارات روبرو شده است.

 

 رئیس هیئت کوهنوردی 


 سیدی رئیس هیئت کوهنودری شهرستان با بیان اینکه تنها در آمد هیئتهای ورزشی  یک  خبازی اجاره ای است خواستار شفاف سازی در آمد آن به هیئتها شد و گفت: باید مشخص شود که هر کدام از هیئتها چه مقدار دریافت می کنند.


 
 رئیس هیئت شنای شهرستان


 جمال امیری رئیس هیئت شنای شهرستان دهگلان گفت: با توجه به اینکه دو  استخر در شهرستان وجود دارد اما با نبود تجهیرات در زمان برگزار مسابقات با مشکل روبرو هستیم.


امیری گفت: تاکنون چندین بار در خواست اردوی تمرینیو مسابقات داده شده که به علت نبود تجهیرات لغو شده است. 


وی افزود: در بخش شنای بانوان در خواست میزبانی داده شده است که متاسفانه با مشکل خوابگاه مواجه هستیم که نیاز است این مشکل در دست اقدام قرار گیرد.


 
 رئیس هیئت فوتبال شهرستان

 


  واحد کریمی رئیس هیئت فوتبال دهگلان ضمن درخواست ارتقاء اداره تربیت بدنی و مستقل بودن آن اظهار داشت: اظهار داشت: حدود 9 سال است که این شهرستان از داشتن زمین چمن فوتبال و پیست دو میدانی محروم است انتظار داریم به این مهم توجه شده و به صورت جدی پیگیری شود.


 وی در ادامه گفت: حدود 3 ساله مسابقات ما در شهرستان قروه برگزار می شود و سالانه حدود 500 هزار تومان اجازه بها به زمین چمن قروه پرداخت می شود و تردد هم برای بسیار مشکل است.


 کریمی گفت: ما امسال 32 مسابقه میزبان بودیم که در شهر قروه برگزار شد و بحث فوتبال در شهرستان کاملا به صورت تعطیل در آمده وعملکرد ما پنهان است و نشان دهند این است که فوتبال ما درحال صعود است.


 وی وجود پیشکسوتان برای ارتقاء ورزش شهرستان ضروری دانست و گفت: برای استفاده جوانان ازتجربیات آنان باید همت شود  دوباره به عرصه ورزش کشیده شوند.


  کریمی مشکل بسیار مهم را وجود قلیان سراها دانست و گفت: متاسفانه باتوجه به اینکه هزینه های زیادی برای پرورش ورزشکاران  صورت گرفته  اما وقتی ورزشکار به سطح بالا ارتقاء می یابد به سوری قلیانسراها هدایت می شوند که بزرگترین مشکل  و معضل شهرستان است.

 

انتهای پیام/ 

 

 برچسب ها :

کمبود فضای ورزشینبود خوابگاهنبود چمن فوتبال

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel
::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::